Aşk Köpekliktir

Aşk Köpekliktir Ahmet Ümit

Kitap 6.5/10 ·  148 Oy · 29 Yorum  ·  659 okunma  ·  96 beğeni

Kitabın Basım Bilgileri

 • Kitabın Adı:
  Aşk Köpekliktir
 • Yazar:
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2012
 • Sayfa Sayısı:
  190
 • İSBN:
  9789752897434
 • Kitabın Türü:
 • Dil:
  Türkçe
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları

Kitap İstatistikleri

659 okur okudu. · 96 okur beğendi.
6 okur okuyor. · 4 okur yarım bıraktı.
29 yorum · 148 puanlama · 67 alıntı
1 haber · 1 fiyat · 4.347 gösterim
168 okur okumayı planlıyor.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Kitap ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Kitap Hakkında Bilgi

Aşkın bütün halleri... Tutkunun aklımızı ele geçirmesi. Kötülüğün en güzel biçimi... Rezil olmaktan duyduğumuz haz... Kırılan umutlarımızın lezzetli kederi... Çiğnenen onurumuzun getirdiği kibir. Vicdan tutulması, bencilliğin son kertesi, yanılsamanın en derin anı... İmkânsız olanın çekiciliği... Yani gönüllü kölelik... Yani insanoğlunun en masum hali... Yani bildiğiniz delilik... Yani en yalansız aşk öyküleri...


"Düşümü gerçekleştirdiğimden de emin değilim. Böyle bir düşüm var mıydı, yok muydu, ondan bile emin değilim. Kafam çok karışık. Daha da kötüsü, eskiden Stefan'ı düşündüğümde güzel, iyi, masumiyetle ilgili duygular uyanırdı içimde. Coşkuyla, heyecanla, umutla dolardım. Şimdi büyük bir öfke var. Bazen insanlıktan çıktığımı hissediyorum. Düşündüklerim beni korkutuyor. Gel gör ki düşünmeden de edemiyorum. Olmuyor, beceremiyorum. Bir de oturmuş aşkın saçma olduğunu anlatıyorum. Ben de en az aşk kadar saçmayım. Diyeceksiniz ki seni, aşk saçma biri haline getirdi. Doğru ama ben de direnemedim. Asıl tutarsızlık bende. İnsan aptalca, anlamsız bulduğu bir tutkunun peşinden gider mi? Bak gidiyorum işte. Hâlâ onu arıyorum... Kafam karışık, canım yana yana gecenin bir yarısında bu bara geliyorum, ondan bir iz bulabilir miyim diye..."

Aşk Köpekliktir Kitabından Alıntılar Alıntı Ekle

3.

"Bazı insanlar karanlık bir kuyu gibidir, yanında yıllar geçirseniz bile tanıyamazsınız, bazı insanlar ise açık kitap gibidir, daha ilk gördüğünüz anda anlarsınız. Onlar kendilerini gizlemeye gerek duymazlar."

Aşk Köpekliktir, Ahmet Ümit
5.

"Aşk hiçbir zaman pişman olmamaktır."
"Ama bence aşk, bin kere pişman olsan da, bin kere onun peşinden gitmektir."

Aşk Köpekliktir, Ahmet Ümit (Sayfa 184)
6.
8.

"Oysa insan mantık kadar duygudur. Yaşam yalnızca mantıkdan oluşmuş, öyle şeyler vardır ki hiçbir anlamı olmamasına rağmen bizi mutlu eder..."

Aşk Köpekliktir, Ahmet Ümit
10.

"Dünyada onca yoksulluk varken, insanlar acımasızca öldürülüyorken, sadece kendi aşkımız için yaşamak bana çok doğru gelmiyor."

Aşk Köpekliktir, Ahmet Ümit
Bütün Alıntıları Göster

Aşk Köpekliktir kitabını satın alabileceğiniz siteler Fiyat Ekle

# Site Basım Fiyat
1 Siyasal Kitap Doğan Kitap ·  2012 ·  344 syf ·  %20 İndirimli ·  7.90

Aşk Köpekliktir Kitabı yorumları Yorum Ekle

1.

2005 senesinde daha ben Metal Fırtına filan okurken bir tanıdığım okumamı tavsiye etmişti ve tavsiyesine uyarak 11 sene sonra hızlı bir şekilde okudum kitabı. Beğendim kitabı, farklı hikayeleri ve sürpriz sonları ile farklı farklı aşkları farklı hallerde bize anlatmış Ahmet Ümit ve bence güzel de olmuş. Hikayelerinde gerçekten aşkı tanımlayabilmiş mi ya da Ahmet Ümit'in niyeti gerçekten aşkı tanımlamak mı orası tartışılır tabi.

Beğendiğim hikayeler ise Aşk Bir Mucizedir, Kafi Delildir Aşk, Aşk Bir Yanılsamadır ve tabi kitaba ismini veren Aşk Köpekliktir.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 9 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
2.

Ahmet Ümit'in okuduğum ilk kitabı. Daha önce Ahmet Ümit'in kitaplarından okumayarak çok şey kaçırdığımı düşündüm. Hoş bir tarzla değişik bir üslupla ele alınmış, sürükleyici hikayeler, ilginç sonlarla aşkın neden köpeklik olduğunu öyküleyerek anlatmış yazar.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 8 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
3.

Tat Kaçıran ( Spoiler)

1)Aşk Bir Mucizedir: Ofisinde çalışan şahsın rüyalarına giren kadınla tanışması ve tanıştığı hayatının aşkı sandığı kadının köşe başlarında bekleyen kadınlardan olmasıyla şaşkına dönen adamın öyküsü.

2)Kafi Delildir Aşk: Genç ve ihtiyar iki adam yolculuk yapmaktadır. Konu aşka, sevdaya gelir. Yaşlı adam başından geçen sevda öyküsünü anlatmaya başlar. İlk molada aşağıya indiklerinde muavin genç adama, yaşlı adamın anlattığı öyküsünün tam tersini anlatır. Sevda ve ölümün muhteşem bir şekilde anlatıldığı bir öykü.

3)Aşk Çözümsüz Bir Problemdir: Lise öğrencilik ve üniversitedeki profluk yıllarında yaşadığı, aşk kaçamaklarından sonra kendinden yirmi yaş küçük kızla evlenip, başından geçen olayları anlatan bir adamın öyküsü.

4) Aşk Bir Cinayettir: Sevgilisini öldüren kadının, bir iç hesaplaşma yaşamasından sonra hayatına son vermesini anlatan bir öykü.

5)Aşk Bir Düellodur: İki lise öğrencisinin aynı kıza aşık olması ve birbirleriyle kavga etmek için sözleştiği şaşırtıcı öykü.

6) Aşk Bir Yanılsamadır: Psikiyatr'ın hastasıyla yaptığı görüşme sonrası sevgilisi ile hakkında görüşlerini anlatan öykü.

7) Aşk Bir Özentidir: Hapishanede müdür olan kişinin, mahkumlara gelen meltuplar ile yaşamının şekillenmesine, aşkına ve evliliğine etki eden olayların anlatıldığı öykü.

8) Aşk Bir Ütopyadır: İnsanlık için çalışan bilim adamı, bir robot ve kıza aşık olan adam üçlüsünün aşk adına yaptıkları, yapabileceklerini anlatan öykü. Teknoloji ve aşk harmanı içinde bir öykü.

9)Aşk Köpekliktir: Kitabın en uzun öyküsü. Aşk, ölüm, katil ve polis arasında geçen içinde ne ararsanız var olan öykü. Fazla açıklama yapmayayım bu bölümü merakla okuyun. :)

Genel olarak ele alacak olursak, aşkın bütün hallerini anlatan kitap. Bazı öykülerin muhteşem sonu, her öyküde tarafında olacağınız kahramanlar, sizi sıkmayan bir dil, şaşkına döneceğiniz bir çok yaşam. Aşk hakkında yazılmış diğer kitaplara göre bütün konularla harmanlanmış sıra dışı öyküler.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 8 puan verdi.
4.

Kitap aşkın çeşitli hallerinin anlatıldığı on farklı öyküden oluşuyor.Dili akıcı olduğundan çabuk okunan bir kitap.Kitaba ismini veren Aşk Köpekliktir ,Aşk Bir Yanılsamadır, Aşk Çözümsüz Bir Problemdir hikayelere en beğendiğim hikayelerdir

Kitabı okudu, puan vermedi.
5.

Bu Ahmet Ümit'in okuduğum dördüncü kitabı. En çok beğendiğim kitabı diyebilirim. Belki de bunda öykülerden oluşuyor olmasının büyük payı vardır. Aşkın binbir halini anlatırken bile polisiyeyi elden bırakmamış yazar o kadar ki bütün öykülerin sonunda bir katil bulma ihtiyacı hissediyorsunuz.
Bu kitapla yazar bana rüştünü ispatlamistir. Bütün kitaplarını bitirmeyi kafaya koydurdu bana.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 8 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
6.

Aşkın olumsuz, üzücü, yıpratıcı yanlarının farklı aşk serüvenleriyle anlatıldığı bir kitap. Kimi zaman çok sürükleyici olsa da sürekli olumsuzluk ve hayal kırıklığı insanı okurken yoruyor. Aslında aşkın güzelliğinin yorucu olması olduğunu gözler önüne seriyor.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 6 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
7.

Kitapta aşkın en şizofrenik halleri ele alınmış.Bu kitap aşk nedir sorusuna bir cevaptır ve bence aşk bir cinayettir.Ahmet Ümit'i hep bu zamana kadar polisiye romanlarıyla tanıdım ama aşk köpekliktir kitabıyla yazarı daha farklı olduğunu keşfettim.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 6 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
8.

Kitabı okurken konusu aşk olan kısa hikayelerden oluşan bir sinema filmi izliyorum duygusuna kapıldım. Sis ve Gece' den sonra "Aşk Köpeklidir" e de film çekilse bence güzel olur. Kitaptaki hikayeleri genelini beğendim. Ancak, Aşk Köpeklidir hikayesinde çok fazla ayrıntı var, biraz sıkıcı olabiliyor. Yinede okumaya değer..

Kitabı okudu, 10 üzerinden 7 puan verdi.
9.

Bu Ahmet Ümit'in okuduğum 7'inci kitabı. 10 öyküden oluşan kitabının kuşkusuz en beğendiğim öyküsü Aşk Köpekliktir isimli öyküsü oldu. Zaten en uzun öyküsü de bu öykü. Kitapta Ön Söz yerine yazılan bölüm de çok hoşuma gitti.bu bölümde insanlar olmadığı için olsa gerek duygular çok daha derindi.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 7 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
10.

Hepimiz alışkınızdır Ahmet Ümit'in kitaplarının kalın kalın kütüphanemizde yer edinmesine. Ama bu alışılmışın dışında incecik bi eseri Ahmet Ümit'in.
İçinde Ahmet Ümit'in kendi üslubunun anında fark edildiği kısa kısa hikayeler yer almakta.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 8 puan verdi.
Bütün Yorumları Göster