Aşk Köpekliktir

Aşk Köpekliktir Ahmet Ümit

Kitap 6.4/10 ·  71 Oy · 10 Yorum  ·  461 okunma  ·  44 beğeni

Kitabın Basım Bilgileri

 • Kitabın Adı:
  Aşk Köpekliktir
 • Yazar:
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2012
 • Sayfa Sayısı:
  200
 • İSBN:
  9789752897434
 • Kitabın Türü:
 • Dil:
  Türkçe
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap

Sponsorlu Bağlantı

Kitap İstatistikleri

461 okur okudu. · 44 okur beğendi.
2 okur okuyor. · 3 okur yarım bıraktı.
10 yorum · 71 puanlama · 27 alıntı
1 haber · 1 fiyat · 2.536 gösterim
73 okur okumayı planlıyor.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Kitap ile İlgili Haberler

Kitap Hakkında Bilgi

Aşkın bütün halleri... Tutkunun aklımızı ele geçirmesi. Kötülüğün en güzel biçimi... Rezil olmaktan duyduğumuz haz... Kırılan umutlarımızın lezzetli kederi... Çiğnenen onurumuzun getirdiği kibir. Vicdan tutulması, bencilliğin son kertesi, yanılsamanın en derin anı... İmkânsız olanın çekiciliği... Yani gönüllü kölelik... Yani insanoğlunun en masum hali... Yani bildiğiniz delilik... Yani en yalansız aşk öyküleri...


"Düşümü gerçekleştirdiğimden de emin değilim. Böyle bir düşüm var mıydı, yok muydu, ondan bile emin değilim. Kafam çok karışık. Daha da kötüsü, eskiden Stefan'ı düşündüğümde güzel, iyi, masumiyetle ilgili duygular uyanırdı içimde. Coşkuyla, heyecanla, umutla dolardım. Şimdi büyük bir öfke var. Bazen insanlıktan çıktığımı hissediyorum. Düşündüklerim beni korkutuyor. Gel gör ki düşünmeden de edemiyorum. Olmuyor, beceremiyorum. Bir de oturmuş aşkın saçma olduğunu anlatıyorum. Ben de en az aşk kadar saçmayım. Diyeceksiniz ki seni, aşk saçma biri haline getirdi. Doğru ama ben de direnemedim. Asıl tutarsızlık bende. İnsan aptalca, anlamsız bulduğu bir tutkunun peşinden gider mi? Bak gidiyorum işte. Hâlâ onu arıyorum... Kafam karışık, canım yana yana gecenin bir yarısında bu bara geliyorum, ondan bir iz bulabilir miyim diye..."

Aşk Köpekliktir Kitabından Alıntılar Alıntı Ekle

1.

"Ne kadar anlamlı, ne kadar önemli işler yaparsa yapsın, önce insanın kendisinin mutlu olması lazım."

Aşk Köpekliktir, Ahmet Ümit
2.

"Kimse iyi dediği birine âşık olmaz... Aşkın iyilikle ilgisi yoktur... "

Aşk Köpekliktir, Ahmet Ümit
3.

"Bazı insanlar karanlık bir kuyu gibidir, yanında yıllar geçirseniz bile tanıyamazsınız, bazı insanlar ise açık kitap gibidir, daha ilk gördüğünüz anda anlarsınız. Onlar kendilerini gizlemeye gerek duymazlar."

Aşk Köpekliktir, Ahmet Ümit
5.

"Aşk hiçbir zaman pişman olmamaktır."
"Ama bence aşk, bin kere pişman olsan da, bin kere onun peşinden gitmektir."

Aşk Köpekliktir, Ahmet Ümit (Sayfa 184)
7.

Acılar, sancılar, kıskançlıklar, kendini yemeler, boş umutlar, boş hayaller... İşte aşk tam olarak bu.

Aşk Köpekliktir, Ahmet Ümit (Sayfa 130)
8.

"Oysa insan mantık kadar duygudur. Yaşam yalnızca mantıkdan oluşmuş, öyle şeyler vardır ki hiçbir anlamı olmamasına rağmen bizi mutlu eder..."

Aşk Köpekliktir, Ahmet Ümit
10.
Bütün Alıntıları Göster

Aşk Köpekliktir kitabını satın alabileceğiniz siteler Fiyat Ekle

# Site Basım Fiyat
1 Siyasal Kitap Doğan Kitap ·  2012 ·  344 syf ·  %20 İndirimli ·  7.90

Aşk Köpekliktir Kitabı yorumları Yorum Ekle

1.

Ahmet Ümit'in okuduğum ilk kitabı. Daha önce Ahmet Ümit'in kitaplarından okumayarak çok şey kaçırdığımı düşündüm. Hoş bir tarzla değişik bir üslupla ele alınmış, sürükleyici hikayeler, ilginç sonlarla aşkın neden köpeklik olduğunu öyküleyerek anlatmış yazar.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 8 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
2.

Kitap aşkın çeşitli hallerinin anlatıldığı on farklı öyküden oluşuyor.Dili akıcı olduğundan çabuk okunan bir kitap.Kitaba ismini veren Aşk Köpekliktir ,Aşk Bir Yanılsamadır, Aşk Çözümsüz Bir Problemdir hikayelere en beğendiğim hikayelerdir

Kitabı okudu, puan vermedi.
3.

Hikayeler ve hikayecikler kitabı. Alışılmış kitaplarına benzemiyor ve bitmesi uzun zaman aldı zira her hikayeden sonra biraz dinlenip hikayeyi sindirmek lazım. Ama yine de güzel. Almalı, okumalı.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 8 puan verdi.
4.

Hani bir kitabı elinize alırsınız ya, ilk önce dış görünüşü etkiler sizi daha sonra içinden bir iki sayfa okursunuz devamını okumaya karar verirsiniz , kitabın bazı bölümleri bitirirsiniz sonra da niye okumak için bu kitabı seçtim ki dersiniz kendinize , daha sonra da sonuna yaklaşırsınız işte bu tam istediğim tarzda bir kitap dersiniz,
bir yerde ki sıkıcılığından kopmuş sizi bambaşka bir yere götürmüş.
Çok güzel , olağanüstü bir kitap , ordayken buradasın...

Kitabı okudu, 10 üzerinden 8 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
5.

Ahmet Ümit'in okuduğum en kötü kitaplarındandı.İçinde kısa kısa aşk hikayeleri var.Kitabı bitirmek için kendimi zorladım diyebilirim.Yani eğer kısa hikayeler seviyorsanız ve Ahmet Ümit hiç okumamışsanız alın okuyun.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 2 puan verdi.
6.

Sağolsun yazar aşkı resmen piç etmiş. Ben hayatımda aşk'ı bu kadar basit öykülerle anlatan başka bir yazar görmedim. On öykünün her biri kendince sürpriz ! sonlara sahip. On öykü içinde en son, en ucuz, en uzun, en yapay öykünün ismi kitaba ismini vermiş. Ahmet Ümit'in romanlarında olduğu gibi bu öykü de de gereksiz bir sürü ayrıntıyla uzatıldıkça uzatılmış. Bir hafta oldu, son öykü bir türlü bitmiyor anasını satayım. Öykü yapay, karakterler arıza, diyaloglar saçma. Mesela ben 35 yaşındayım, iyi kötü kitap okuyan biriyim, dakikada 47 kelime çağında gevezeliğe sahibim (rakı içerken bu sayıyı kadeh sayısıyla çarpın) ama hayatımda bu kitapta geçen diyalogların/kelimelerin yarısı geçmedi. -Hülasa ne demek ?- Sözümona polisiye kabul edilen eserlerinde olduğu gibi bu öykünün içine de hikayeye hiç bir şey katmayan Osmanlı tarihinden alıntılar ve en iyi balık hangi restorantta yenir, künefenin içine ne kadar peynir konur kim bilir gibisinden reklamlar reklamlar... İnsan kendini hiç mi yenilemez, hep mi aynı geyiği çevirir... Ve bu adam Türkiye'nin en çok satan yazarlarından biri. Vah benim Türk edebiyatıma.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 1 puan verdi.
7.

Aşk hakkında düşüncelerimle paralel olmadigi için begendigim bir kitap. Kısa hikayelerinde en begendimgim "Aşk Köpekliktir."
Gercekten dedirtiyor insana.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 7 puan verdi.
8.

Yazarın yazım dili çok yavan geldi, keyifli bir okuma tadı vermediği için bıraktım. Bu nedenle diğer kitaplarını okumayı düşünmedim. Önerilere açığım.

Kitabı yarım bıraktı, 10 üzerinden 1 puan verdi.
9.

Kısacık ama sıcacık öykülerden oluşan orta hacimli bir kitap. Bazı hikayelerin sonu sizi tatmin etmeyebilir yada yarım kalmış hissi bırakabilir ancak buna rağmen hızlıca okuyup aşkın imkansız yönüne hemen hemen her öyküde şahit olabilirsiniz.( Kitaptaki Aşk Ütopyadır adlı hikayeyi beğendim diğerleri idare eder cinstendi.)

Kitabı okudu, puan vermedi.
10.

çok merak ediyorum

Kitabı okumadı, puan vermedi.