Aşk Köpekliktir

Aşk Köpekliktir Ahmet Ümit

Kitap 6.0/10 ·  55 Oy · 7 Yorum  ·  339 okunma  ·  24 beğeni

Kitabın Basım Bilgileri

 • Kitabın Adı:
  Aşk Köpekliktir
 • Yazar:
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2012
 • Sayfa Sayısı:
  200
 • İSBN:
  9789752897434
 • Kitabın Türü:
 • Dil:
  Türkçe
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap

Sponsorlu Bağlantı Reklamları Kapat

Kitap İstatistikleri

339 okur okudu. · 24 okur beğendi.
1 okur okuyor. · 3 okur yarım bıraktı.
7 yorum · 55 puanlama · 14 alıntı
1 haber · 1 fiyat · 1.850 gösterim
53 okur okumayı planlıyor.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Kitap ile İlgili Haberler

Kitap Hakkında Bilgi

Aşkın bütün halleri... Tutkunun aklımızı ele geçirmesi. Kötülüğün en güzel biçimi... Rezil olmaktan duyduğumuz haz... Kırılan umutlarımızın lezzetli kederi... Çiğnenen onurumuzun getirdiği kibir. Vicdan tutulması, bencilliğin son kertesi, yanılsamanın en derin anı... İmkânsız olanın çekiciliği... Yani gönüllü kölelik... Yani insanoğlunun en masum hali... Yani bildiğiniz delilik... Yani en yalansız aşk öyküleri...


"Düşümü gerçekleştirdiğimden de emin değilim. Böyle bir düşüm var mıydı, yok muydu, ondan bile emin değilim. Kafam çok karışık. Daha da kötüsü, eskiden Stefan'ı düşündüğümde güzel, iyi, masumiyetle ilgili duygular uyanırdı içimde. Coşkuyla, heyecanla, umutla dolardım. Şimdi büyük bir öfke var. Bazen insanlıktan çıktığımı hissediyorum. Düşündüklerim beni korkutuyor. Gel gör ki düşünmeden de edemiyorum. Olmuyor, beceremiyorum. Bir de oturmuş aşkın saçma olduğunu anlatıyorum. Ben de en az aşk kadar saçmayım. Diyeceksiniz ki seni, aşk saçma biri haline getirdi. Doğru ama ben de direnemedim. Asıl tutarsızlık bende. İnsan aptalca, anlamsız bulduğu bir tutkunun peşinden gider mi? Bak gidiyorum işte. Hâlâ onu arıyorum... Kafam karışık, canım yana yana gecenin bir yarısında bu bara geliyorum, ondan bir iz bulabilir miyim diye..."

Aşk Köpekliktir Kitabından Alıntılar Alıntı Ekle

1.

"Kimse iyi dediği birine âşık olmaz... Aşkın iyilikle ilgisi yoktur... "

Aşk Köpekliktir, Ahmet Ümit
2.

"Ne kadar anlamlı, ne kadar önemli işler yaparsa yapsın, önce insanın kendisinin mutlu olması lazım."

Aşk Köpekliktir, Ahmet Ümit
3.

"Bazı insanlar karanlık bir kuyu gibidir, yanında yıllar geçirseniz bile tanıyamazsınız, bazı insanlar ise açık kitap gibidir, daha ilk gördüğünüz anda anlarsınız. Onlar kendilerini gizlemeye gerek duymazlar."

Aşk Köpekliktir, Ahmet Ümit
5.

"Oysa insan mantık kadar duygudur. Yaşam yalnızca mantıkdan oluşmuş, öyle şeyler vardır ki hiçbir anlamı olmamasına rağmen bizi mutlu eder..."

Aşk Köpekliktir, Ahmet Ümit
Bütün Alıntıları Göster

Aşk Köpekliktir kitabını satın alabileceğiniz siteler Fiyat Ekle

# Site Basım Fiyat
1 Siyasal Kitap Doğan Kitap ·  2012 ·  344 syf ·  %20 İndirimli ·  7.90

Aşk Köpekliktir Kitabı yorumları Yorum Ekle

1.

Aşk, imkânsızı ümit etmektir. Yazarımız, Aşk Köpekliktir'de bu derin gerçeği anlatıyor. Aşkın göz kamaştıran yanılsamasını, muhteşem bencilliğini, görkemli yıkıcılığını, karanlık cesaretini... On ayrı öyküde, aşkın on ayrı yüzünü göstererek. O çok iyi
bildiğiniz, keyifli, akıcı, yalın Ahmet Ümit üslubuyla...

~~~~~kitapdan~~~~

Kitabı okudu, 10 üzerinden 7 puan verdi.
2.

Hikayeler ve hikayecikler kitabı. Alışılmış kitaplarına benzemiyor ve bitmesi uzun zaman aldı zira her hikayeden sonra biraz dinlenip hikayeyi sindirmek lazım. Ama yine de güzel. Almalı, okumalı.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 8 puan verdi.
3.

Kitap aşkın çeşitli hallerinin anlatıldığı on farklı öyküden oluşuyor.Dili akıcı olduğundan çabuk okunan bir kitap.Kitaba ismini veren Aşk Köpekliktir ,Aşk Bir Yanılsamadır, Aşk Çözümsüz Bir Problemdir hikayelere en beğendiğim hikayelerdir

Kitabı okudu, puan vermedi.
4.

Hani bir kitabı elinize alırsınız ya, ilk önce dış görünüşü etkiler sizi daha sonra içinden bir iki sayfa okursunuz devamını okumaya karar verirsiniz , kitabın bazı bölümleri bitirirsiniz sonra da niye okumak için bu kitabı seçtim ki dersiniz kendinize , daha sonra da sonuna yaklaşırsınız işte bu tam istediğim tarzda bir kitap dersiniz,
bir yerde ki sıkıcılığından kopmuş sizi bambaşka bir yere götürmüş.
Çok güzel , olağanüstü bir kitap , ordayken buradasın...

Kitabı okudu, 10 üzerinden 8 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
5.

Yazarın yazım dili çok yavan geldi, keyifli bir okuma tadı vermediği için bıraktım. Bu nedenle diğer kitaplarını okumayı düşünmedim. Önerilere açığım.

Kitabı yarım bıraktı, 10 üzerinden 1 puan verdi.
6.

Kısacık ama sıcacık öykülerden oluşan orta hacimli bir kitap. Bazı hikayelerin sonu sizi tatmin etmeyebilir yada yarım kalmış hissi bırakabilir ancak buna rağmen hızlıca okuyup aşkın imkansız yönüne hemen hemen her öyküde şahit olabilirsiniz.( Kitaptaki Aşk Ütopyadır adlı hikayeyi beğendim diğerleri idare eder cinstendi.)

Kitabı okudu, puan vermedi.
7.

çok merak ediyorum

Kitabı okumadı, puan vermedi.