Aşkın bütün halleri... Tutkunun aklımızı ele geçirmesi. Kötülüğün en güzel biçimi... Rezil olmaktan duyduğumuz haz... Kırılan umutlarımızın lezzetli kederi... Çiğnenen onurumuzun getirdiği kibir. Vicdan tutulması, bencilliğin son kertesi, yanılsamanın en derin anı... İmkânsız olanın çekiciliği... Yani gönüllü kölelik... Yani insanoğlunun en masum hali... Yani bildiğiniz delilik... Yani en yalansız aşk öyküleri...


"Düşümü gerçekleştirdiğimden de emin değilim. Böyle bir düşüm var mıydı, yok muydu, ondan bile emin değilim. Kafam çok karışık. Daha da kötüsü, eskiden Stefan'ı düşündüğümde güzel, iyi, masumiyetle ilgili duygular uyanırdı içimde. Coşkuyla, heyecanla, umutla dolardım. Şimdi büyük bir öfke var. Bazen insanlıktan çıktığımı hissediyorum. Düşündüklerim beni korkutuyor. Gel gör ki düşünmeden de edemiyorum. Olmuyor, beceremiyorum. Bir de oturmuş aşkın saçma olduğunu anlatıyorum. Ben de en az aşk kadar saçmayım. Diyeceksiniz ki seni, aşk saçma biri haline getirdi. Doğru ama ben de direnemedim. Asıl tutarsızlık bende. İnsan aptalca, anlamsız bulduğu bir tutkunun peşinden gider mi? Bak gidiyorum işte. Hâlâ onu arıyorum... Kafam karışık, canım yana yana gecenin bir yarısında bu bara geliyorum, ondan bir iz bulabilir miyim diye..."

Kitabı Paylaş:
Son Güncellenme: 16 Mart 2013

Aşk Köpekliktir'i satın alabileceğiniz siteler Fiyat Ekle

# Site Basım Fiyat
1 Siyasal Kitap Doğan Kitap ·  2012 ·  344 syf ·  %20 İndirimli ·  7.90

Yorumlar Yorum Yaz

  • Onur Arguç Kısacık ama sıcacık öykülerden oluşan orta hacimli bir kitap. Bazı hikayelerin sonu sizi tatmin etmeyebilir yada yarım kalmış hissi bırakabilir ancak buna rağmen hızlıca okuyup aşkın imkansız yönüne hemen hemen her öyküde şahit olabilirsiniz.( Kitaptaki Aşk Ütopyadır adlı hikayeyi beğendim diğerleri idare eder cinstendi.)
    14 Eylül 2013
  • Adem Eysenboğa muhteşem bir kitap.....
    17 Ekim 2013
  • Mira SALTUK çok merak ediyorum
    03 Aralık 2013

Ahmet Ümit Hakkında

Ahmet Ümit, (d. 1960 Gaziantep), Türk şair ve yazar. Daha çok polisiye roman türünde eser veren bir yazardır. Hayatı Gaziantep'te 1960 yılında yedi çocuklu bir ailenin en küçük ço..
Geri Bildirim