Geyikli Park

Geyikli Park Sunay Akın

Kitap 7.9/10 ·  7 Oy · 4 Yorum  ·  48 okunma  ·  8 beğeni

Kitabın Basım Bilgileri

 • Kitabın Adı:
  Geyikli Park
 • Yazar:
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2013
 • Sayfa Sayısı:
  264
 • İSBN:
  9786053609957
 • Kitabın Türü:
 • Dil:
  Türkçe
 • Yayınevi:
  İş Bankası Kültür Yayınları

Sponsorlu Bağlantı Reklamları Kapat

Kitap İstatistikleri

48 okur okudu. · 8 okur beğendi.
1 okur okuyor. · 0 okur yarım bıraktı.
4 yorum · 7 puanlama · 0 alıntı
0 haber · 2 fiyat · 478 gösterim
13 okur okumayı planlıyor.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Kitap ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Kitap Hakkında Bilgi

Falih Rıfkı Atay'ın Ateş ve Güneş adlı kitabında, bir subayın kendisine yönelttiği şu eleştiriyle Çanakkale direnişine hak ettiği değeri vermeyişimizin çok eskilere dayandığını görebiliriz:
"Siz gençler ne tembelsiniz? Hiçbir şey yazmıyorsunuz. Çanakkale'ye bir torpido şair ve ressam gitti. Daha bir kitap bile görmedik."

Oysa Çanakkale'yi ziyaret ederek, izlenimlerini aktarmaları istenen sanatçı heyeti, 11 Temmuz 1915'te Sirkeci'den trenle yola koyulur. Davete, aralarında İbrahim Çallı, Enis Behiç, Hamdullah Suphi, Ömer Seyfettin, İbrahim Alaattin, Nazmi Ziya ve Mehmet Emin'in de olduğu on yedi kişi katılır. "Heyet-i Edebiye" olarak anılan grup, bir İngiliz zırhlısı tarafından tahrip edilen Namık Kemal'in Bolayır'daki mezarını da ziyaret etmeyi unutmaz.

Davete katılamayanlar arasında öyle güçlü bir kalem vardır ki, eğer heyette o olsaydı Çanakkale Savaşı hakkında elimizde harika bir eser olabilirdi. Ancak gidemez, çok önemli bir mazereti vardır, ölüm döşeğindedir. Tevfik Fikret, başucunda duran Çanakkale'deki savaş alanlarına ziyareti içeren davetiyeye bakarak verir son nefesini…

Ve Sunay Akın, Çanakkale'den bindiği gemisiyle, dünyanın gizli kalmış pek çok kıyısına uğrayarak sürdürür yolculuğunu. Hiç anlatılmamış öyküler fısıldar kulağımıza, Geyikli Park subaya geç kalmış bir özürdür adeta. 
(Tanıtım Bülteninden)

Geyikli Park Kitabından Alıntılar Alıntı Ekle

Henüz alıntı eklenmedi.

Geyikli Park kitabını satın alabileceğiniz siteler Fiyat Ekle

# Site Basım Fiyat
1 Pandora İş Bankası Kültür Yayınları ·  2013 ·  264 syf ·  8.88
2 İdefix İş Bankası Kültür Yayınları ·  2013 ·  264 syf ·  9.00

Geyikli Park Kitabı yorumları Yorum Ekle

1.

Bazı kitaplar vardır, anlatılmaz, sadece okunur. Okuyun ve 1900'lere yolculuk yapın, bu vatan için ödenen bedelleri bir de Sunay Akın'dan öğrenin.

Kitabı okumayı düşünüyor, puan vermedi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
2.

Yazar tarihten duyulmamış öyküler fısıldıyor kulağımıza.Çanakkale direnişinin perde arkası olaylarından başlıyor anlatmaya,mimar sinan,kanuni dönemi,sabahattin Ali,Nebil Özgentürk çıkıyor karşımıza.Hiç bilinmeyen yaşam öyküleri kısaca önümüze seriliyor.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 7 puan verdi.
3.

Sunay Akın'ı dinlemek diye bi tabir var okumaktan çok daha ötesi fakat bazı konularda keşke bırakın yazmayı sussa imiş daha iyi olurmuş. Kitapta iç kaynaklar hariç zerre dipnot ve kaynakça yok, tarih üzerine bu kadar kolay söylenip yazılmamalı... Hele ki bu kitabın siyasi bir emel doğrultusunda yazıldığını düşünüyorum zira sonlarına doğru hep aynı konulara değinilmiş aralara bir kaç farklı konu serpiştirilmiş genel kültür mahiyetinde onlarda siz okuyucuya aaaa! bu böyle mi imiş gibisinden şaşırtmacalar. Bunları okurken fark edemeyebilirsiniz fakat kitabı bitirdiğinizde ince ince düşünülerek süslenmeye çalışılmış, bu kadar göndermenin arasına üç beş genel kültürcüklerin ne işi var diye sorar okuyucu içten içe. Eğer amaç farklı ise bunu doğrudan göstermeli insan zihne sinsice mesajlar yollanmamalı diye düşünüyorum.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 4 puan verdi.
4.

Yazarın üslubuna bayılıyorum. Bunu Geyikli Park kitabına da yansıtmış..

Kitabı okudu, puan vermedi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.