Günlük

Günlük Oğuz Atay

Kitap 8.3/10 ·  13 Oy · 1 Yorum  ·  64 okunma  ·  15 beğeni

Kitabın Basım Bilgileri

 • Kitabın Adı:
  Günlük
 • Alt Başlık:
  Bütün Eserleri 6
 • Yazar:
 • Baskı Tarihi:
  2008
 • Sayfa Sayısı:
  306
 • İSBN:
  9789754700350
 • Kitabın Türü:
 • Dil:
  Türkçe
 • Yayınevi:
  İletişim Yayınları

Kitap İstatistikleri

64 okur okudu. · 15 okur beğendi.
1 okur okuyor. · 0 okur yarım bıraktı.
1 yorum · 13 puanlama · 7 alıntı
0 haber · 0 fiyat · 766 gösterim
60 okur okumayı planlıyor.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Kitap ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Kitap Hakkında Bilgi


Oğuz Atay'ın edebiyatla ilgili herkes için sürekli merak konusu olmuş günlüğünün bütünü. "Kimse dinlemiyorsa beni -ya da istediğim gibi dinlemiyorsa- günlük tutmaktan başka çare kalmıyor. Canım insanlar! Sonunda bana bunu da yaptınız" sözleriyle başlayan Günlük boyunca okur, yazarın son yıllarındaki yalnızlığını paylaşmakla kalmıyor, Oyunlarla Yaşayanlar'ın oluşum sürecini adım adım izliyor, bir edebiyat laboratuvarındaymış gibi.
(Tanıtım Bülteninden)

Günlük Kitabından Alıntılar Alıntı Ekle

1.

Galiba evde oturmaya o kadar alışmışım ki sanki evden çıkınca gerçek bir dünyada yaşamıyorum. Evin dışında her yer sanki aynı, sanki bütün insanlar birbirine benziyor. Ne acıklı değil mi?

Günlük, Oğuz Atay
2.

“İnsanın içinde ifade edilmez bir eksiklik duygusu kalır. Her şey başka türlü olabilirdi sanki. Bütün bu oyunlar bu kadar kötü oynanmayabilirdi.”

Günlük, Oğuz Atay
4.

Kimse dinlemiyorsa beni ya da istediğim gibi dinlemiyorsa, günlük tutmaktan başka çare kalmıyor. Canım insanlar sonunda bana bunu da yaptınız!

Günlük, Oğuz Atay
5.

"Ahmaklar her ülkede var - yani her ülkenin edebiyatını bilenler arasında var. Yabancı kitapları kapışıyorlar. Benden haberleri bile yok. Ben de sözüm ona bu adamlardan kurulu bir okuyucu kalabalığı bekliyorum. Çok aptallık..."

Günlük, Oğuz Atay
6.

Haklısınız. İnsanlar acıklı sözler dinlemek istemiyorlar. Onları üzmek çok zor: kitabı suratınıza kapatıveriyorlar; sıkışıp kalıyorsunuz sayfaların arasında.

Günlük, Oğuz Atay
7.

İnsanın geliştiği falan yok. Yalnız kusurlarına alışıyor, o kadar...

Günlük, Oğuz Atay

Günlük kitabını satın alabileceğiniz siteler Fiyat Ekle

Henüz fiyat bilgisi eklenmedi.

Günlük Kitabı yorumları Yorum Ekle

1.

kitap da Oğuz Atay ın el yazısının olması çok güzel ama kitap gerçekten Oğuz atay ın günlüğü olduğundan edebi açından çok iyi değik zaten öyle bir çabası olması gerekmiyor dolayısıyla Oğuz Atay ın bir romanını okuduktan sonra bu kitabı okumak çok daha iyi olucaktır.Oğuz Atay düşünce şeklini nedenini ve yaşadığı olaylar ile ilgili bir çok bilgi çıkarılabiliyor.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 6 puan verdi.