İdare Hukuku Dersleri

İdare Hukuku Dersleri Kemal Gözler

Kitap 8.3/10 ·  3 Oy · 1 Yorum  ·  14 okunma  ·  0 beğeni

Kitabın Basım Bilgileri

 • Kitabın Adı:
  İdare Hukuku Dersleri
 • Yazar:
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  848
 • İSBN:
  9757338869
 • Kitabın Türü:
 • Dil:
  Türkçe
 • Yayınevi:
  Ekin Yayınevi

Kitap İstatistikleri

14 okur okudu. · 0 okur beğendi.
0 okur okuyor. · 0 okur yarım bıraktı.
1 yorum · 3 puanlama · 0 alıntı
0 haber · 0 fiyat · 403 gösterim
1 okur okumayı planlıyor.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Kitap ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Kitap Hakkında Bilgi

Kitabın Bölümleri; Birinci Kısım: İdare ve İdare Hukuku Bölüm 1: İdare Kavramı Bölüm 2: İdare Hukuku İkinci Kısım: İdari Teşkilat Bölüm 3: İdari Teşkilata Hakim Olan Temel İlkeler Bölüm 4: İdari Teşkilat Üçüncü Kısım: İdari İşlemler Bölüm 5: İdari İşlem Kavramı Bölüm 6: Bireysel İşlemler Bölüm 7: Düzenleyici İşlemler Bölüm 8: İdari Sözleşmeler Dördüncü Kısım: İdarenin Faaliyetleri Bölüm 9: Kamu Hizmeti Bölüm 10: Kolluk Beşinci Kısım: İdarenin Hareket Araçları Bölüm 11: Kamu Görevlileri Bölüm 12: Kamu Malları Altıncı Kısım: İdarenin Sorumluluğu Bölüm 13: İdarenin Sorumluluğu Yedinci Kısım: İdarenin Denetlenmesi Bölüm 14: İdarenin Yargı Dışı Yollardan Denetlenmesi Bölüm 15: İdarenin Yargısal Denetimi: İdari Yargı "İdare Hukuku Dersleri" başlıklı bu kitap, lisans öğrencilerine yönelik olarak hazırlanmış bir "ders kitabı"dır. Bu kitapta konular üniversite öğrencilerinin anlayabileceği bir açıklıkta işlenmiştir. Konuların fazla ayrıntılarına girilmemiştir. Bu kitapta bazı yeni yöntemler kullanılmıştır. Her bölümde o konuyla ilgili bazı ayrıntı sayılabilecek bilgiler, metin içinde verilmek yerine, metinden ayrı "Kutu"lar içinde verilmiştir. Keza metin içinde verilen bilgiler, bazı yerlerde ayrıca "Tablo"lar halinde özetlenmiştir. Aynı şekilde, metin içinde yapılan bazı sınıflandırmalar, "Şema" olarak da gösterilmiştir. (Arka Kapak)

İdare Hukuku Dersleri Kitabından Alıntılar Alıntı Ekle

Henüz alıntı eklenmedi.

İdare Hukuku Dersleri kitabını satın alabileceğiniz siteler Fiyat Ekle

Henüz fiyat bilgisi eklenmedi.

İdare Hukuku Dersleri Kitabı yorumları Yorum Ekle

1.

ÖNSÖZ
(11. Baskı)Bu kitap, elinizde tuttuğunuz onbirinci baskısıyla, iki yazarlı olarak karşınıza çıkmaktadır. Bu değişikliğin sebebini kısaca açıklamak isterim:

İdare hukuku hızla değişiyor. 2002 yılında yapılan ilk baskısından buyana bu kitabı güncelleştirmekte hayli zorluklar yaşadım. Maalesef bu kitabın bazı baskılarında güncelleştirme eksiklikleri ve hataları da oldu. Mevzuat ve içtihattaki değişiklikleri yakından takip etmek ve bunları kitaba günü gününe işlemek gerekiyor. Bu ise benim her gün artan iş yüküm karşısında, giderek altından hakkıyla kalkamayacağım bir iş haline geldi. Bu nedenle değerli meslektaşım Gürsel Kaplan’dan yardım istedim. Zaten kendisi bana bu kitabın önceki baskılarında güncelleştirme ve düzeltme konusunda gönüllü olarak yardımcı olmuştu.

Bundan sonra bu kitabın güncelleştirilmiş yeni baskıları Gürsel Kaplan tarafından hazırlanacaktır. Bununla birlikte, yeni baskılarda, bu kitabın şimdiye kadar oluşmuş formatı, dili, sayfa düzeni, konularının işleniş biçimi, hacmi vb. konularda bir değişiklik olmayacaktır. Elinizde tuttuğunuz Gürsel Kaplan tarafından hazırlanmış bu baskıda da göreceğiniz üzere, kitabın bu baskısı ile önceki baskıları arasında bu bakımlardan bir fark yoktur. Fark içerikteki güncelleştirme, düzeltme ve iyileştirmelerden ibarettir. İçerikte, çoğu birkaç cümleden ibaret de olsa, sayısız güncelleştirme ve düzeltme vardır. Bunlar nedeniyle sayfa sayısı artmaması için, kitabın bazı yerlerinde zaten küçük olan puntoları daha da küçültmek zorunda kaldık.

Bu arada belirtmek isterim ki, artık bu kitabın güncelleştirilmesi yükü Gürsel Kaplan’ın omuzlarında olsa da, ben devreden tamamıyla çıkmış değilim. Elimden geldiği ölçüde ben de güncelleştirme ve düzeltmelere katkıda bulunuyorum ve bulunmaya devam edeceğim. Keza kitapta savunulan görüşlerin daha tutarlı olması, kitabın daha açık ve anlaşılır olması için elimden gelen gayreti gösteriyorum ve göstermeye de devam edeceğim.

Gürsel Kaplan’ın katkısıyla kitaptaki pek çok eksikliğin giderileceğini ve kitabın daha mükemmel hale geleceğini umuyorum. Kitabın iki yazarlı olarak okuyuculara daha yararlı olmasını diliyorum.

Kemal Gözler

Kitabı okudu, 10 üzerinden 8 puan verdi.