İşaret
Kitap 7.7/10 ·  100 Oy · 10 Yorum  ·  650 okunma  ·  69 beğeni

Kitabın Basım Bilgileri

 • Kitabın Adı:
  İşaret
 • Alt Başlık:
  House of Night Serisi 1
 • Yazar:
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2009
 • Sayfa Sayısı:
  336
 • İSBN:
  9786055943783
 • Kitabın Türü:
 • Orijinal Adı:
  Marked
 • Çeviri:
  Sevinç Tezcan Yanar
 • Dil:
  Türkçe
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları

Kitap İstatistikleri

650 okur okudu. · 69 okur beğendi.
2 okur okuyor. · 7 okur yarım bıraktı.
10 yorum · 100 puanlama · 1 alıntı
0 haber · 0 fiyat · 2.674 gösterim
63 okur okumayı planlıyor.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Kitap ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Kitap Hakkında Bilgi

Yeni Bir Hayat, Yeni Bir Aşk...
Tüm Dünyada Gençlerin Tutkunu Olduğu Yeni Bir Vampir Serisi.

"Yüzümü ona çevirdiğimden beri bu kitap beni kendine esir etti. Tamamıyla muhteşem. İşaret, ateşli, karanlık ve eğlenceli."
-Gena Showalter, Yazar-

"İlk paragraftan itibaren bağımlısı oldum. Kitabı bir çırpıda bitirdim."
-MaryJanice Davidson, New York Times bestseller Yazarı-

Aşırı derecede bağımlılık yapan bir vampir serisi
-Romantic Times-

On altı yaşındaki Zoey, İz Sürücü tarafından İşaretlendiğinde, eski hayatının geride kaldığını anlamıştı. Şimdi artık, arkadaşlarından ve ailesinden ayrılıp çalışması gereken tek dersin Vampir 101 olacağı Gece Evi'ne yerleşmek zorundaydı.

Aşk, İhanet, Gerilim ve Rekabet dolu Gece Evi Serisinin İlk kitabı İşaret sizi kendisine esir edecek.
(Tanıtım Bülteninden)

İşaret kitabını satın alabileceğiniz siteler Fiyat Ekle

Henüz fiyat bilgisi eklenmedi.

İşaret Kitabı yorumları Yorum Ekle

1.

Anne kız Cast'lerin yazmaya başladığı gece evi serisi ne yazık ki sonlara doğru kar gayesine heba edilen muhteşem bir seri. Vampir ekolüne güzel bir tarzla taze bir tat getiren gece evi serisinde baş kahramanı Zoey'nin problemli aile yaşantısının ardından dahil olduğu vampir yaşamı ve bu yaşam içindeki arkadaşlık, aşk ve savaş dolu mücadelesi keyifli bir yazımla karşımıza çıkıyor. Seçilerek işaretlenen (seçilenlerde dövme oluşuyor) ve bu şekilde vampir olanların toplandığı gece evi adlı bir okulda yaşanan kimlik mücadeleleri, uyum süreçleri, aşkları ve ardından gelen hem okullarını hem de yaşadıkları dünyayı kurtarma savaşları heyecan dozajı gittikçe artan bir yazımla anlatılıyor. Kan bağı serisinde olduğu gibi burada da doğa üstü türler sadece vampirlerle kısıtlı değil. Bu seriye hem renk katmış hem de olayları daha da genişleyebilir kılmış. Bu seriyi şimdi okumaya başlayanlar ilk çıktığı zaman başlayanlara göre oldukça şanslı çünkü bekleyecekleri sadece serinin 12. ve final kitabı (söylentiye göre tabi ki) Ben serinin bu denli uzatılmasını ticari amaçlı bulmanın dışında gereksiz de gördüm. Okuyanlar bilir okuyacaklara da kısmi spoiler olacak seriyi uzatmak adına kahramanları öldürüp öldürüp diriltmek ya da başka canlı türevleri şeklinde karşımıza çıkarmak bence gereksizdi. Seri çok daha öncesinde olayları derlenip toparlanarak sonlandırılabilirdi. Zaten ilginç bir şekilde serinin sonlarına doğru yazım tarzında bir tat farkı var ki söylentiler yazarların kendilerine hayalet yazar tutup seriyi devam ettirdiği yönünde. Ben bunu çok da tuhaf bulmadım şahsen çünkü iki kişilik yazar grubu da olsa yazmak eyleminin de bir maksimum sınırı var ve maşallah bu Cast gillerin de neredeyse yılda üç beş eser piyasaya sürdüğü göz önünde tutulursa dedikoduların aslı var gibi geliyor insana. Gelelim sadede; tavsiye ediyor muyum?... Dediğim gibi seriyi topluca alma şansına sahip olduğunuz için bekleme sorunu ortadan kalkmış oluyor ve siz serinin 11.kitabını okuyana kadar final de muhakkak yayınlanmış olur. Evet vampir esaslı roman ekolüne farklı bir tarz katmıştı. Heyecan, macera, aşk ziyadesiyle vardı (Laf aramızda dozajının kaçtığını düşündüğüm çok an oldu). Her şeyden önce çok akıcıydı. Başlamanızla bitirmeniz arasında geçen zamanın farkına bile varamayabilirsiniz. Bir şey katıyor mu? :) Bu tarzdaki romanlar insana ne katıyorsa bu da o kadar bir şeyler katıyor işte. Okuma zevkinizi pekiştiriyor, hoş zaman geçirmenizi sağlıyor. Bunca sözden sonra karar size kalmış;)

Kitabı okudu, 10 üzerinden 9 puan verdi.
2.

Hayali vampirler dünyasından yine güzel bir roman.Kitabin içinde gibisiniz.Öyle bir etki yaratıyor ki sizde ;etkisinden uzun süre kurtulamıyorsunuz.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 9 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
3.

Gece evi serisi benim ilk başladıgım seri kitaplardan. Bence Alacakaranlık'tan hatta Vampir Günlükleri'nden daha iyi bir kitap. Kurgusu mükemmel, heyecanlı, aşk ve macera dolu. Fantastik dünyanın sınırlarını aşıyor ve gerilim ve heyecan dolu bir dünyanın içine sürüklüyor.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 10 puan verdi.
4.

Gece evi serisi süper ötesi birsey. Hemen bitirip,otekine gecmek istedim.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 10 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
5.

Evet, başladığım ilk seri buydu sanırım. Çok güzel bir seriydi. Gerçekten çok akıcı ve bir o kadar da farklı bir konusu var. Vampirleri farklı bir şekilde aktarmışlar ve ben çok sevdim. Sadece baş karakter Zoey'i çoğu zaman sevemedim. Yani kararsız ve tuhaf bir karakter. Serini sadece son çıkan 2 kitabınıokuyamadım ama okumak isterim. Bence okumak vakit kaybı değil, okuyun. Ki zaten her zaman şöyle söylerim Okuyup beğenmezseniz bir sorun olmaz, bir şey kaybetmezsiniz. Kitap ile ilgili bir fikriniz olur :)

Kitabı okudu, puan vermedi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
6.

güzel kitap herkesin okumasını tavsiye ediyorum başarılı bir şekilde tasarlanmış tebrikler

Kitabı okudu, puan vermedi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
7.

Kitabı okumaya başladığımda biraz ön yargılıydım. Ergence bir şeyler bekliyordum. Veya aşkın yoğunlukta olduğu filan. Ama beklediğimden çok daha farklı bir kitaptı. Vampirlere farklı bakan kitap ilginç konulara sahipti.Zevkle okudum pazar akşamı sekizde başladım gece on ikide iki yüzüncü sayfadaydım ve bu sabahta kitabı bitirdim. Bazı yerlerinde yazar biraz sıkmış olsa da çok keyifle okudum ve serinin devamı için heyecanlanıyorum...

Kitabı okudu, 10 üzerinden 10 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
8.

Ergenliğimin kitabı olan işareti okuduğum zaman bana ağır bir kitaptı Lisede okunması gerekiyordu bence ama çok güzel bir olay örgüsü ve kahramanları vardı gerçekten hayallerinizi zorluyor ve olmadık şeylerle karşılaşıyorsunuz ben o aklımla sevmiştim ama o zamanlar değilde lise zamanlarımda okumalıydım daha çok erkendi

Kitabı okudu, 10 üzerinden 3 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
9.

Harika bir seri ilk başladığımdan bu yana 4 yıldan fazla oldu iyi ki başlamışım çok sürükleyici ilginizi çekiyorsa düşünmeden okumaya başlayın

Kitabı okudu, 10 üzerinden 9 puan verdi.
10.

aşk yok fikir örijinal ama yinede güzeldi sonların çizgi filme dönsede hoşuma gitti ama ahlak sıhır

Kitabı okudu, 10 üzerinden 6 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.