Serenad fırtınasından sonra Livaneli'den nefes kesen bir roman...

Sakin bir balıkçı köyünde genç bir kadının cinayete kurban gitmesiyle başlar her şey. Dünyadan elini eteğini çekmiş emekli inşaat mühendisiyle genç, güzel ve meraklı gazeteci kızın tanışmasına da bu cinayet vesile olur. Kurguyla gerçeğin karıştığı, duyguların en karanlık, en kuytu bölgelerine girildiği hikâye, daha doğrusu hikâye içinde hikâye de böylece başlar. Modern bir Binbir Gece Masalı'nın kapıları aralanır. Ancak bu kez Şehrazad erkektir.

Kardeşimin Hikâyesi aşkın mutlulukta ulaşılacak son nokta olduğuna inananları bir kez daha düşünmeye davet eden, aşka, aşkın karmaşıklığına ve tehlikelerine dair nefes kesen bir roman. Her sayfada yeni bir gerçekliği keşfedecek, kuşku ile kesinliğin sınırlarında dolaşacaksınız.

"Mantıksız gibi geliyor ama o sabah uyandığımda tuhaf bir haber alacağımı biliyordum. Karadeniz'in lacivert dalgalarıyla baş başa kalmış olan bu ıssız köyde geçen her gün birbirinin aynısı olduğu için burada insanların heyecanla konuşacağı olaylara pek sık rastlanmazdı. O günün de ötekiler gibi sessizce akıp gitmesi gerekirdi ama galiba başka şeyler olacaktı. O mahmur sabah saatlerinde bir cinayet haberi alacağımı bilmiyordum elbette ama bir haber gelecekti. Daha yataktan çıkmamıştım, gözlerim kapalıydı, arkalarında fosforlu çizgiler bırakarak yıldırım hızıyla hareket eden mor tavşanları izliyordum."

Kitabı Paylaş:
Son Güncellenme: 19 Nisan 2013

Kardeşimin Hikayesi'ni satın alabileceğiniz siteler Fiyat Ekle

Kayıtlı fiyat bilgisi bulunmamaktadır..

Yorumlar Yorum Yaz

 • Melinda Türker Serenad' dan sonra biraz yavan geldi. Okunuyor, okutuyor, farklı ama yavan...
  27 Mayıs 2013
 • Evren Özyem son zamanlarda Zülfü Livaneli'de akıma uyup cinayet,küçük kasaba temalı kitap yazmış..Zülfü Livaneli'den daha derin,daha yoğun kitaplar bekliyoruz..kitap beni pek sarmadı..daha çok kumsal kitabı gibi geldi..
  09 Haziran 2013
 • Elif Avundukoğlu benim okuduğum ilk Zülfü Livaneli kitabı olmasına karşın bence gayet iyiydi.Özellikle sonu sizi şok edecek.
  20 Haziran 2013
 • Gülşah Doğandemir Serenad'ın yerini tutar mı bilemiyorum ama okunması gereken bir kitap gayet keyifli ve sürükleyici tavsiye ederim...
  26 Haziran 2013
 • Ülkü Uçgun Çok beğenerek okudum. Aşkın tehlikeli bir durum olduğu, gerilim, takıntı, unutmanın bir erdem olduğu,duygusu olmayan bir insanın mutlu olup olmadığı hepsi var kitapta... Müthişti.
  16 Temmuz 2013
 • Zeynep Yalçın Kitabı okuyanların yorumu kitabın çok farklı bir sonla bittiği yönündeydi. Kitap boyunca tahminler yürüttüm. İtiraf etmeliyim ki hiç aklıma gelmeyecek bir sondu. Livaneli'nin ustalığını gösterdiği bir eser daha diyebilirim.
  18 Temmuz 2013
 • Burcu Sezgin Elinizden bırakamayacağınız kadar akıcı ve çok farklı sonu olan bir kitap olmuş.tek kelimeyle mükemmeldi
  21 Ağustos 2013
 • Çağrı Çil Serenad sonrası biraz dağanık bir kitap gibi hissettim bugün bitiririm kitabı.Ama sedenadın tadını hiç bir kitapdan alamadım.
  26 Ağustos 2013
 • Zeynep Atamer Psikolojik çözümlemeler ve merak unsuru, ilginç bir karakter olan roman kahramanının müthiş imgeleri, tehlikeli ve öldürücü bir duygu olan aşk, edebiyatın vazgeçilmezliği ve önemi, çarpıcı bir son kitabı okunur kılıyor.Fakat damağınızda hala Serenad'ın tadı varsa, bu tadın yerini maalesef alamıyor.
  08 Ekim 2013
 • Mehmet Aksoy Livaneli'nin diğer kitapları gibi bitirmeden uyuyamadım ancak ben kitabın sonunu nedense çok önceden kestirdim, nedenini de bilmiyorum, tahminimde yanılmayı çok isterdim...
  22 Ekim 2013
 • Derya Berber Tali sırf şaşırtmak için saçma bir son hazırlanmış şaşırmadım bu kadar saçmalanması hayal kırıklğı uğrattı
  11 Kasım 2013
 • Dilara Saygı serenad yazarının bu kitabı yazmasını anlayamıyorum.sonu çok saçmaydı ayrıca hiç akıcı değildi çok zor bitirdim.livaneli hayranı olarak şok oldum.
  12 Kasım 2013
 • Banu Okuduğum en güzel kitaplardan biriydi :)
  13 Ocak, 17:54
 • özlem Son ada gibi bir kitabın yazarından beklenmeyecek yavanlıkta bir kitap.Ama piyasadaki birçoklarına kıyasla daha güzel.
  13 Ocak, 18:00
 • Sebiha Livaneli'nin okuduğum ilk kitabıydı.Bazı yerlerde cinayet romanı gibi bahsedilsede aslinde cinayet olayi arka planda olan bir durum.Aslında romanın kahramanının ilginç ve üzücü hayatının çok güzel hikayelerle anlatıldığı bir kitap.Kahramanın kitaplarla duygularla ilgili yaptığı bir çok değerlendirmeyi çok beğendim.Akıcı bir kurgu ve güzel bir anlatıma sahip bir kitap.
  29 Ocak, 18:24
 • Olkan Karabakal kitabın usta bir yazarın elinden yazıldığı beli...
  23 Mart, 18:02
 • Emre Öztürk Sizi temin edebilirim ki okuduğum en iyi kitaptı diyebilirim dün saat 3 te başladım ve tek solukta 138 sayfaya kadar geldim kesinlikle kitap okumayı sevmeyen birinin alıp bunu okumasını öneriyorum kitabı okurken ya bunu Zülfü Livaneli mi yazmış diyorsunuz çok çok iyi bir roman.
  23 Nisan, 17:42
 • Güzin Zeren tatildeyim; hızlı okuyayım benı yormasın diyorsan bu kitap uygun...
  14 Haziran, 00:02
 • gamze altun Kumsal kitabı diye adlandıranlara katılıyorum.Okumazsanız bir şey kaybetmezsiniz fakat elinize geçerse vakit geçirmek için güzel.Size bir sey katacağı beklentisiyle okumayın. Sonu son derece şaşırtıcı.
  29 Temmuz, 17:39
 • Deniz Güngör Aşk,bir uçurum kıyısında gözü bağlı yürümektir...
  06 Ağustos, 11:16

Zülfü Livaneli Hakkında

Zülfü Livaneli, (d. 20 Haziran 1946, Ilgın), Türk müzisyen, senarist, politikacı, yazar ve yönetmen. İlk yılları Tam adı Ömer Zülfü Livanelioğlu’olup, aslen Artvin’in Yusufeli il&cce..
Geri Bildirim