Kaşağı

Kaşağı Ömer Seyfettin

Kitap 8.0/10 ·  147 Oy · 14 Yorum  ·  2128 okunma  ·  83 beğeni

Kitabın Basım Bilgileri

Kitap İstatistikleri

2.128 okur okudu. · 83 okur beğendi.
0 okur okuyor. · 0 okur yarım bıraktı.
14 yorum · 147 puanlama · 1 alıntı
0 haber · 5 fiyat · 5.151 gösterim
43 okur okumayı planlıyor.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Kitap ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Kitap Hakkında Bilgi

Ömer Seyfettin önde gelen hikâye yazarlarımızdan biridir. Otuz altı yıllık kısa ömrünün son üç yılına çok sayıda hikâye sığdırmıştır. Bu seri, mesaj, konu ve seviye bakımından 9 -12 yaş grubu çocuklarının gelişim düzeyleri göz önünde tutularak yazarın 125 hikâyesi arasından özenle seçilmiştir. Dilde sadeleşmenin savunucularından olan Ömer Seyfettin'in hikâyelerinde geçen ve günümüzde de varlığını sürdüren kelimeler korunmuştur. Gerek kitap arkasına eklenen sözlükle, gerekse parantez içersinde eş anlamı verilerek çocukların kelime haznesinin gelişmesi hedeflenmiştir.
(Tanıtım Bülteninden)

Kaşağı Kitabından Alıntılar Alıntı Ekle

Henüz alıntı eklenmedi.

Kaşağı kitabını satın alabileceğiniz siteler Fiyat Ekle

# Site Basım Fiyat
1 Kitapyurdu Karanfil Yayınları ·  2012 ·  64 syf · 
Editör onayı bekliyor
1.75
2 Idefix Karanfil Yayınları ·  2014 ·  64 syf · 
Editör onayı bekliyor
1.80
3 D & R Parıltı Yayınları ·  2005 ·  155 syf · 
Editör onayı bekliyor
2.34
4 Ptt Kitap Kuşak Yayınları ·  2013 ·  65 syf · 
Editör onayı bekliyor
2.45
5 Pandora Bilgi Yayınevi ·  2013 ·  112 syf · 
Editör onayı bekliyor
6.32

Kaşağı Kitabı yorumları Yorum Ekle

1.

Çocukluğumda okumamıştım. Okumak şimdiye kısmetmiş. Kitap birbirinden güzel hikayelerden oluşuyor. Çıkarılacak çok ders var. Büyük küçük herkes okumalı.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 10 puan verdi.
2.

ders alınması gereken bir ömer seyfettin klasiği. öğretmenimiz kitap dağıttığında arkadaşlarım sinderellaya pamuk prensese ben ise ömer seyfettinin kitaplarına koşardım.içinde çok güzel hikayeler var okumadıysanız ne duruyorsunuz okuyun derim.

Kitabı okudu, puan vermedi.
3.

Çocukluğumun kitabı.Hani ağaç yaş iken eğilir derler ya, işte bu hikayeyi okuduktan sonra bende başka bir çocuk olmuştum, insanın karakterini olumlu yönde etkiliyor diye düşünüyorum, çocuklarınıza mutlaka okutmanız dileğiyle...

Kitabı okudu, 10 üzerinden 8 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
4.

Çocukluğumun en güzel kitabı :)Hediye olarak gelmesi ayrı sevme sebebim.Birden fazla okumuştum.Eminim herkesin geçmişinde bir iz bırakmıştır

Kitabı okudu, puan vermedi.
5.

Asime Cindioğlu Her Annenin çocuğuna okutması gereken bir Kitap. Küçükken okumuştum, küçüklüğümde Kalbimi acıtan o duyguyu hala hissediyorum. Beni çok üzmüştü okuduğum zaman, ama çok şeyde kazandırdı. Biz büyüklerinde büyük ders alacağı bir Hikaye. Küçük , basit gibi gördüğümüz bazı şeylerin büyük olaylara sebep olabileceğini öğretti bana. Anneler hadi bakalım..

Kitabı okudu, puan vermedi.
6.

Ömer Seyfettin çocukluğumun yazarlarından bir tanesidir. Bu sebepten de benim için çok özeldir. Ve yine, her kitabında olduğu gibi, sevgili yazar bu kitabında da çok başarılıdır. Kitaba ismini veren hikayemiz, kitap içindeki birçok hikayeden daha kısa bir hikayedir. Fakat okudukça görülür ki, kitabın da ismini almaya değerdir. Çünkü hiç bitmemesi gereken, hazin bir sonla biter...

Kitabı okudu, 10 üzerinden 10 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
7.

Kaşağı'yı küçükken okumuştum ve o zamanlar küçük olduğum için karedeşime iftira atarsam onunda kötü olabileceğini düşündüğüm için iftira, suç atam işini bırakmıştım. Ama büyüyünce suç atmaya devam. :) Ömer Seyfettin okumayan bir çocuk çocukluk geçirmemiştir.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 9 puan verdi.
8.

Yıllar yıllar oldu okuyalı bu kitabı ama hâlâ çocuğun sıkıntısı gelir arada. Ve bana der ki aman ha kırma kimseyi bir an bile ve dosdoğru söyle neyse olan.Belki biraz üzülürsün o an Ama bir ömür üzülmekten iyidir değil mi?

Kitabı okudu, 10 üzerinden 9 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
9.

Ömer Seyfetin'in bütün kitapları arasında en güzel bulduğum kitabı kaşağıdır. Çünkü hüzünlü bir hikayedir. Abiler ve Kardeşler mutlaka okumalı. Ben çok sevdim sizde seversiniz

Kitabı okudu, 10 üzerinden 10 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
10.

Ömer Seyfettin'in öyle güzel ve kendine has bir anlatımı var ki kitabı okuduktan yıllar sonra bile hatırladıkça anlatılan olaya göre yüreğiniz burkuluyor ya da tatlı bir tebessüm yerleşiyor dudaklarınıza... Nitekim bu kitapta o 'Yüreğimi Burkan' kitaplarından biri Ömer Seyfettin'in. Kitabı ilkokulda okumuş olmama rağmen bir kaşağı yüzünden masum bir çocuğa yapılanları hatırladıkça içim acıyor. Türk edebiyatının önemli mihenk taşlarından biri olan Ömer Seyfettin'le bir an önce tanışmalısınız.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 1 puan verdi.
Bütün Yorumları Göster