Kerbela
Kitap 8.1/10 ·  17 Oy · 6 Yorum  ·  92 okunma  ·  9 beğeni

Kitabın Basım Bilgileri

 • Kitabın Adı:
  Kerbela
 • Yazar:
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  232
 • İSBN:
  9789759963330
 • Kitabın Türü:
 • Dil:
  Türkçe
 • Yayınevi:
  Profil Yayıncılık

Sponsorlu Bağlantı Reklamları Kapat

Kitap İstatistikleri

92 okur okudu. · 9 okur beğendi.
1 okur okuyor. · 1 okur yarım bıraktı.
6 yorum · 17 puanlama · 2 alıntı
0 haber · 0 fiyat · 640 gösterim
29 okur okumayı planlıyor.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Kitap ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Kitap Hakkında Bilgi

Kim bir bardak soğuk su içerse beni hatırlasın. Hz. Hüseyin Kerbela, yeniden var olmak için atılmış ölümüne bir adımdır, ölümüne bin adımdır. Âşık olmanın adıdır ölüme en Yüce'nin hatırına. En Yüce'nin hatırına ölümle kıyılmış nikâhtır bu, Hüseyni bir nikâh. "Kerbela, bir feryattır. İkiyüzlülüğe, kaypaklığa ve arkadan vurma alçaklığına karşı bir feryat... Yüzüstü debelenen bir feryat değil, izzetle yükselen bir feryat…" Bizim imanımızın kısır kalmasının en asli sebebi, İslam'ı, Hz. Muhammed'i, Ali'nin yolunu ve Hüseyin'in direnişini tanımamamızdır. Onlara karşı bir "aşkımız" var ama "şuurumuz" yok. "Muhabbet" var ama "marifet" yok. Kerbela, yetmiş iki yiğidin ağlamasıdır. Sanmayın ağlayışları ölüm içindi. Kerbela, yetmiş iki yiğidin feryadıdır kulaklarda çınlayan. Sanmayın korkudur feryadın sebebi, feryat hak uğrunda ölmenin gür sesidir, inanan kalplerde. Feryat, mazluma umut, zalime korku salmanın çığlığıdır sindirilmiş duygularda. Hüseyin'in kesip koparılan bir kolu çakallar yesin diye Irak çöllerine atılmıştır. Başsız bedeni Fırat nehrinin suları altındadır. Bir gözü çıkarılmış kafası Suriye Şam'da bilinmedik bir yere gömülmüştür. Peki ya Hüseyin'in ruhu nerededir? Nerededir Hüseyin? Gecenin gelinciği kan içinde. Geleceğin umudu bir çığlığa hapsedilmiş. Sıyrıl ey sırrın sesi! Ses ver sessizliğimize. Neredesin ey Hüseyin

Kerbela Kitabından Alıntılar Alıntı Ekle

1.

Kim bir bardak soğuk su içerse beni hatırlasın.
Hz. Hüseyin

Kerbela, yeniden var olmak için atılmış ölümüne bir adımdır, ölümüne bin adımdır. Âşık olmanın adıdır ölüme en Yüce'nin hatırına. En Yüce'nin hatırına ölümle kıyılmış nikâhtır bu,
Hüseyni bir nikâh.

"Kerbela, bir feryattır. İkiyüzlülüğe, kaypaklığa ve arkadan vurma alçaklığına karşı bir feryat... Yüzüstü debelenen bir feryat değil, izzetle yükselen bir feryat…"

Bizim imanımızın kısır kalmasının en asli sebebi, İslam'ı, Hz. Muhammed'i, Ali'nin yolunu ve Hüseyin'in direnişini tanımamamızdır. Onlara karşı bir "aşkımız" var ama "şuurumuz" yok. "Muhabbet" var ama "marifet" yok.

Kerbela, yetmiş iki yiğidin ağlamasıdır. Sanmayın ağlayışları ölüm içindi. Kerbela, yetmiş iki yiğidin feryadıdır kulaklarda çınlayan. Sanmayın korkudur feryadın sebebi, feryat hak uğrunda ölmenin gür sesidir, inanan kalplerde. Feryat, mazluma umut, zalime korku salmanın çığlığıdır sindirilmiş duygularda.

Hüseyin'in kesip koparılan bir kolu çakallar yesin diye Irak çöllerine atılmıştır. Başsız bedeni Fırat nehrinin suları altındadır. Bir gözü çıkarılmış kafası Suriye Şam'da bilinmedik bir yere gömülmüştür. Peki ya Hüseyin'in ruhu nerededir?
Nerededir Hüseyin?

Gecenin gelinciği kan içinde. Geleceğin umudu bir çığlığa hapsedilmiş. Sıyrıl ey sırrın sesi! Ses ver sessizliğimize.
Neredesin ey Hüseyin?

Kerbela, Sinan Yağmur (Sayfa 30)
2.

" Şeytan'ın insana ilk sorusu şu oldu:
Allah size ne vaad etti?
Âdem cevap verdi: Hiç...
Şeytan, verilen cevaptan bişey anlamamış, kendi kendine mırıldanarak oradan uzaklaşıyordu: Hiç ne ki?

Kerbela, Sinan Yağmur (Sayfa 7)

Kerbela kitabını satın alabileceğiniz siteler Fiyat Ekle

Henüz fiyat bilgisi eklenmedi.

Kerbela Kitabı yorumları Yorum Ekle

1.

İki yıl oluyor bu kitabı okuyalı ve okuduğumda çok etkilenmiş ve ağlamıştım. Hatta ne zaman gözüm kitaplığımda duran bu kitaba ilişse, yine hissediyorum okuduğum zaman ki aynı etkisini.
Hz. Hüseyinin hayatını bir kerede Sinan Yağmur'un anlatımıyla okunmasını tavsiye ederim. Emin olun pişman olmayacaksınız.
Herkese keyifli okumalar...

Kitabı okudu, 10 üzerinden 9 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
2.

bu zamana kadar nasıl okumamışım bu kitabı, nasıl mahrum kalmışım bilmem... başladım, bi kaç saat sonra bitirdim... tekrar başlamayacağımdan ise hiç emin değilim. okumayan kimse kalmasın derim!!!

Kitabı okudu, 10 üzerinden 10 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
3.

Konu tamamıyla okumak için yeterli olsa bile, okurken sıkılmak yorulmak nedir bilmediğim hatta duraklamak bile istemediğim 'güzel ötesi' kitap!

Kitabı okudu, 10 üzerinden 9 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
4.

Okuyun bu kitabı, Kerbela faciasını anlatan en güzel kitaplardan biri. Sıkılmadan biteceğine emin olabilirsiniz. Okuyun abi işte..

Kitabı okudu, 10 üzerinden 8 puan verdi.
5.

Harika bi kitap ...anlatım çok başarılı ve cok etkili kitabı bitirene kadar ağladım kaleminize ve yüreğinize sağlık

Kitabı okumadı, 10 üzerinden 10 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
6.

Sahte dincilerin ne olduklarını anlamak için bu tür kitapları okumak gerekir...

Kitabı okudu, 10 üzerinden 10 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.