Kız Kardeşler Arasında

Kız Kardeşler Arasında Kristin Hannah

Kitap 8.6/10 ·  31 Oy · 6 Yorum  ·  145 okunma  ·  34 beğeni

Kitabın Basım Bilgileri

 • Kitabın Adı:
  Kız Kardeşler Arasında
 • Yazar:
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2013
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • İSBN:
  9786053430988
 • Kitabın Türü:
 • Orijinal Adı:
  Between Sisters
 • Çeviri:
  Solina Silahlı
 • Dil:
  Türkçe
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları

Kitap İstatistikleri

145 okur okudu. · 34 okur beğendi.
0 okur okuyor. · 1 okur yarım bıraktı.
6 yorum · 31 puanlama · 8 alıntı
0 haber · 5 fiyat · 1.461 gösterim
69 okur okumayı planlıyor.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Kitap ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Kitap Hakkında Bilgi

Sevgi adına yapılan hatalar...
Yeni bir başlangıç yapabilme umudu...
Ve sadece iki kız kardeşin arasında kalacak anılar...

Meghann Dontess yıllar önce kimsenin cesaret edemeyeceği bir tercih yaparak tüm hayatını sil baştan kurmaya karar verir ve başarılı bir kariyere sahip olabilmek için ağır bedeller ödemek zorunda kalır: Kız kardeşini terk etmek. Başarılı ama yalnız bir kadın olan Meghann'ın yıllar sonra tekrar bir araya geldiği kız kardeşi Claire şimdi bir dönemecin eşiğindedir ve hayatında ilk kez âşık olup kısa süre içinde evlenmeye karar vermiştir.

Meghann kız kardeşini hata yapmaması için evlenmekten vazgeçirmeye çalışırken kader onları tahmin bile edemeyecekleri kötü bir sürprizle karşı karşıya bırakır. Ancak zorlukların üstesinden gelmek için gösterdikleri çaba onları yakınlaştıracak ve birbirlerini anlamaları için bir fırsat sunacaktır...

Kız Kardeşler Arasında acı veren pişmanlıkları, kalbin küçük bir köşesinde saklanan güzel hatıraları ve ne olursa olsun yitirilmeyen tekrar sevebilme umudunu anlatıyor...


"Hannah bize harika bir ders veriyor: Sevgi, birbirimizin hatalarını kabullenmekten geçer."
-People-

"Kız Kardeşler Arasında aşkı, samimiyet ve şefkatle ele alıyor."
-Luanne Rice-
(Tanıtım Bülteninden)

Kız Kardeşler Arasında Kitabından Alıntılar Alıntı Ekle

3.

Ama bu bangır bangır bağıran kendini koruma çığlıklarının arasındaki incecik bir sesten başka bir şey değildi. Yaşadıklarından aldığı en önemli ders, aşkın sonsuza dek sürüp gitmediğiydi. Kalbi kırık ve zayıf olmaktansa yalnız ve güçlü olmak daha iyiydi.

Kız Kardeşler Arasında, Kristin Hannah
4.
5.

"Eski acıların denizinde yüzmekle o kadar meşgulsün ki nefes almak için yüzeye çıkmak bile aklına gelmiyor. "

Kız Kardeşler Arasında, Kristin Hannah
6.

"Başka insanlar adına karar veremezsin, özelliklede seni seven insanlar adına. Ama onlar için fedakarlıkta bulunabilirsin. "

Kız Kardeşler Arasında, Kristin Hannah
7.

Bazı evlilikler çirkin sözler ve hakaretlerle, bazıları bol gözyaşı ve özür dolu sözlerle biterdi. Yani hepsinin değişik bir tarzı vardı. Değişmeyen tek şey üzüntüydü.

Kız Kardeşler Arasında, Kristin Hannah

Kız Kardeşler Arasında kitabını satın alabileceğiniz siteler Fiyat Ekle

# Site Basım Fiyat

Kız Kardeşler Arasında Kitabı yorumları Yorum Ekle

1.

Krıstın Hannah'ın romanı artık klasikleşti. Romanlarına diyecek olumsuz bir şey bulamıyorum, kelimeler tükenip, kifayetsiz kaldı bu kadar mükemmeliyete... Yazarın kitaplarına her ne yazarsam az ve eksik buluyorum. Mükemmel, fevkalade, müthiş gibi övgü kelimeleri bu kitaplara yetersiz bile kalıyor bence. Yazar Kız Kardeşler Arasında romanında da, kardeşliği, affetmenin büyüklüğünü hüzünlü ve duygusal bir biçimde kaleme almış. Yine etkisinde uzun süre kalacağınız, başucu kitabı niteliğinde bir roman daha yazardan... Yazarın şuana kadar kaleme aldığı romanları gözü kapalı bir şekilde tavsiye ederim okumamış olanlara.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 10 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
2.

Pek sürükleyici olmayan fakat akıcı olan bir kitaptı.Kristin Hannah benim okumaktan zevk aldığım bir yazar.Hayatta neler olabileceğini çok güzel anlatıyor.Bu kitabında iki kız kardeş arasında kopan bağların tekrar kurulması , sevgi , ön yargı ve cesareti işlemiş.Son sayfalardaki harekelenmeler dışında oldukça durağan bir kitaptı.Yazarın kalemi çok akıcı.Merak etmediğim halde ilerlemek istedim.Aile ilişkilerini ele alan kitapları seviyorsanız okuyabilirsiniz.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 7 puan verdi.
3.

kristin hannah'nın kitapları arasında efsane olanlar var bir de olmayanlar. bu kitap efsaneler içerisine girmiyor bence. eğlenceli ve sürükleyici. ama hiç kristin hannah okumadıysanız ateşböceği yolu ya da gece yolu bence daha güzeldi.

Kitabı okudu, puan vermedi.
4.

Kitap oldukça etkileyici ama yazarın Ateşböceği Yolu kitabını eğer okuduysanız karekterlerin ne kadar benzediğini görebilirsiniz sadece sonu gerçekten farklı olmuş yinede okuduğuma pişman ettirmedi beni

Kitabı okudu, 10 üzerinden 9 puan verdi.
5.

Krıstın hannah son dönemlerde sıklıkla beğenerek okuduğum bir yazar..Hayatın gerçeklerini sade dille aktarmış.Öfke,kin,anlaşılmamak,susmak,gözyaşı,beklenti,sevgi,önyargılar,aile bağları,yanlış ilişkiler,suçlumalar,güvensizlik,korkular....yazar samimiyetle ele alıyor.Roman içinde sürüklenirken okuyucuya küçük küçük derslerde veriyor.Kitabın arka kapağında yazan şu cümle dikkat çekiyor." Hannah bize harika bir ders veriyor:SEVGİ,BİRBİRİMİZİN HATALARINI KABULLENMEKTEN GEÇER."

Kitabı okudu, 10 üzerinden 8 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
6.

Hannah kesinlikle favori yazarlarım arasında. Hikayede iki kardeş arasında geçen sorunların devamında birbirlerine karşı tutumlarında olan değişiklik çok güzel anlatılmış. Duygusal kitapları sevenler mutlaka okumalı diye düşünüyorum.

Kitabı okudu, puan vermedi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.