Ölüm Bir Varmış Bir Yokmuş
Puanın:--/10  

Ölüm Bir Varmış Bir Yokmuş  

(As Intermitências da Morte)

Adı bilinmeyen bir ülkede, dünya kuruldu kurulalı görülmemiş bir olay gerçekleşir: Ölüm, o güne kadar yerine getirdiği görevinden vazgeçer ve hiç kimse ölmez. Bir anda ülkeye dalga dalga yayılan sevinç çok geçmeden yerini hayalkırıklığı ve kaosa bırakır.

İnsanların ölmemesi zamanın durduğu anlamına gelmemektedir, ezeli bir yaşlılıktır artık onları bekleyen. Hükümetten kiliseye, sağlık kurumlarından ailelere, şirketlerden mafyaya kadar herkes ölümün ortadan kalkmasının getirdiği sonuçlarla mücadele etmek zorundadır. Ancak ölüm, beklenmedik bir kimlikle ve umulmadık duygularla insanların arasına geri döner.

Ölüm ve ölümsüzlük karşısında insanın şaşkınlığını, çelişkili tepkilerini ve ahlaki çöküşünü, edebi, toplumsal ve felsefi anlamda derinlikli bir biçimde işleyen José Saramago, geçici olanla ebedi olanı birbirinden ayıran kısa mesafenin meseli sayılacak Ölüm Bir Varmış Bir Yokmuş'u, başladığı gibi bitiriyor: "Ertesi gün hiç kimse ölmedi."
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı Paylaş:
Son Güncellenme: 20 Temmuz 2013

Ölüm Bir Varmış Bir Yokmuş'u.. satın alabileceğiniz siteler Fiyat Ekle

# Site Basım Fiyat
1 Kitapyurdu Kırmızı Kedi Yayınevi ·  2013 ·  208 syf · 
Editör onayı bekliyor
11.90
2 D & R Kırmızı Kedi Yayınevi ·  2013 ·  208 syf · 
Editör onayı bekliyor
12.49
3 Pandora Kırmızı Kedi Yayınevi ·  2013 ·  208 syf · 
Editör onayı bekliyor
12.58
4 İdefix Kırmızı Kedi Yayınevi ·  2013 ·  208 syf · 
Editör onayı bekliyor
12.75
5 Kabalcı Kırmızı Kedi Yayınevi ·  2013 ·  208 syf · 
Editör onayı bekliyor
12.75
6 Kitapdenizi Kırmızı Kedi Yayınevi ·  2013 ·  208 syf · 
Editör onayı bekliyor
12.75
7 İlknokta Kırmızı Kedi Yayınevi ·  2013 ·  208 syf · 
Editör onayı bekliyor
13.60

Yorumlar Yorum Yaz

  • Gizem Sezer Kitap ilginç başlıyor. Benim beklentim daha farklıydı. Ben insanlarin daha doğrusu belirli karakterlerin anlatan bir kitap olduğu u düşünmüştüm. Nitekim kitap daha çok topluluklar üzerinden gidiyor. Sonlara doğru belirli kişilere yoğunlaşıyor. Sürükleyici bir kitap değil fakat konu itibariyle farklı. Okunulabilir. Düşüncelerinize farklı bir boyut katacağını düşünüyorum. Yalnız elinden düşüremeyeceğiniz daha çok hayatın içinden bir roman arıyorsanız beklentinizi karşılamayacaktır.
    24 Aralık 2013

José Saramago Hakkında

Lizbon kentinin kuzeyindeki küçük bir köy olan Azinhaga'da (Ribatejo) doğdu. Yoksul bir köylü ailenin oğlu olarak büyüdü. Ailesiyle birlikte taşındığı Lizbon’da öğrenim gördü. Öğ..
Geri Bildirim