Sabah Uykum

Sabah Uykum Ahmet Batman

Kitap 7.3/10 ·  143 Oy · 20 Yorum  ·  720 okunma  ·  114 beğeni

Kitabın Basım Bilgileri

 • Kitabın Adı:
  Sabah Uykum
 • Yazar:
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2013
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • İSBN:
  9786054771769
 • Kitabın Türü:
 • Dil:
  Türkçe
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları

Sponsorlu Bağlantı Reklamları Kapat

Kitap İstatistikleri

720 okur okudu. · 114 okur beğendi.
10 okur okuyor. · 15 okur yarım bıraktı.
20 yorum · 143 puanlama · 49 alıntı
0 haber · 9 fiyat · 3.546 gösterim
77 okur okumayı planlıyor.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Kitap ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Kitap Hakkında Bilgi

Belki bir kitabın aynı sayfasında ağlamışızdır. İşte bu haberimiz olmadığı halde dünyanın en güzel karşılaşması olabilir. 

Ben anlam veremiyorum yani neden bittiğine değil madem bitecekti neden bu kadar hevesli başladık? Ben ikimizdeki bu hevese anlam veremiyorum. Ne oldu bize bilmiyorum ama iyi şeyler olmadığını çok iyi biliyorum. Ya çok yanlış zamanda karşılaştık ya da hiç karşılaşmaması gereken iki insandık. Biz neydik bilmiyorum. Sevgili desem değil, aşık desem değil bildiğin rastlantıydık işte ondan öte gidemedik.
(Tanıtım Bülteninden)

Sabah Uykum Kitabından Alıntılar Alıntı Ekle

1.

Sabah uykusu kadar sevebileceği biri lazım insana. Sen gibi, senin gibi, biraz da sana benzeyen.

Sabah Uykum, Ahmet Batman (Sayfa 1)
3.

Ben seni çok benimsemişim. Çok katmışım kendime farkında olmadan. Benimki hiç biz olmayan bir şeyi sahiplenmekmiş. Ben ne yaptığımı bilmeden, çok uçsuz bucaksız sevmişim seni.

Sabah Uykum, Ahmet Batman
4.

Nefes alır gibi özlediklerimiz, bir ömür kalbimizde gizlediklerimiz var.

Sabah Uykum, Ahmet Batman
5.

Elma dersem çık, armut dersem çıkma diye öğrettiler bize... Benimle elma lütfen.

Sabah Uykum, Ahmet Batman
6.

Belki bir kitabın aynı sayfasında ağlamışızdır. İşte bu haberimiz olmadığı halde dünyanın en güzel karşılaşması olabilir.

Sabah Uykum, Ahmet Batman
7.

Alışkanlığımsın,
Yalnızlığımsın,
Dünümdeki çocukluğum,
Yarınımdaki ihtiyarlığımsın.

Sabah Uykum, Ahmet Batman
8.

Hayat radyo gibidir,karşına yeni insanlar çıkarır ve hepsini sevemezsin.

Sabah Uykum, Ahmet Batman (Sayfa 151)
10.

Gelecekteki sevgiliye not: Saçlarınla oynanmasını seviyorsan gel...

Sabah Uykum, Ahmet Batman
Bütün Alıntıları Göster

Sabah Uykum kitabını satın alabileceğiniz siteler Fiyat Ekle

# Site Basım Fiyat

Sabah Uykum Kitabı yorumları Yorum Ekle

1.

Yazarımızın da dediği gibi " Hayat vedalardan ibaret. Başladığımız her şeyin bir sonu var. Fakat biz elimizdekiler ne olursa olsun değerini bilelim, sevelim , sahiplenelim. Çünkü bu dünyadaki en mutsuz insanlar elindekinin değerini bilmeyendir ". Kitap da kısaca bu gibi konulardan bahsedilmektedir .

Kitabı okudu, puan vermedi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
2.

Kitap popüler olduğu için bir göz atayım dedim fakat pek dayandığımı söyleyemem. Daha tam bir kitap bile olmayı becerememiş bir yazı zincirinden oluşan bu kitap nasıl olmuş da basılmış diye düşünmeye pek gerek yok. Ülkemiz kadınları romantizme aç olduğundan, içinde bir kaç tane anlamlı söz geçtiğinde hemen almayı düşünürler. Kitaba bakıp kıskanmayı belki de hayıflanmayı hatta kendi durumuna bakıp üzülmeyi ya da sevinmeyi aklından geçirmiş olabilirler. Fakat bu konuda kadınlarımızı suçlayamayız. Ülke olarak genelde erkeklerimiz daha çok baskıcı ve mantıklı düşünemeyen bireyler olduğu için bunu eşlerine yansıtabiliyorlar. Eşler de bu tür açlıklarını bu tip kitaplarda gidermeye çalışıyor. Çünkü kadının doğası gereği sevmeye, sevilmeye ihtiyacı var. Kendisi sevilmiyorsa bile bir başkasının sevilmesi bile onu mutlu edebilecek bir yapı bu.

Bunu çözümleyen bir kaç yazar, ticari amaçlı bu kitapları yazmaktadırlar ve kendileri de farkındadır yazdıkları kitabın gerçek düşüncelerini yansıtmadıklarını. Kitaba verilen puan ve beğenilme sayısı gerçekten haddinden fazla ki bu kadınlarımızdaki romantizm açlığının ne denli fazla olduğunun kanıtı.

Maalesef, bu konuda bir birey olarak yapabileceklerim çok değil.
Bence romantizm özgürlüktür. Siz özgür olur, romantizm kendi ayaklarınıza gelecektir. Böylece romantizm açlığını bastırmak için ticari amaçlı kitaplar okumanıza gerek kalmaz. Onun yerine bir Puslu Kıtalar Atlası okuyabilirsiniz ki şahanedir :)

Özgürlük ise kişiye göre değişir. Bana göre şu yazıyı yazdığım bilgisayar özgürlüğümü kısıtlayan bir etken olabilirken başkasına göre internet ortamı tamamen özgür bir alandır. Ve bana göre sevgili özgürlük kaynağıyken, başkasına göre hapishanedir.

Sağlıcakla kalın.

Kitabı okumadı, puan vermedi.
3.

Kitapları yarım bırakmayı sevmem ve eğer bir kitabı yarım bırakmayı düşünüyorsam içim sızlar. Lakin bu kitapta ne içim sızladı ne de en ufak bir kararsızlık yaşadım. Soğuk Kahve'yi alırken çok beğeniliyor diye aynı anda Sabah Uykum'u da almıştım. Parama yazık diyorum şimdi de.
Siz siz olun, çok beğendiler diye aynı yazarın veyahuttan serinin birkaç kitabını hemencecik alayım demeyin. Sonu pişmanlık olmasa bile pişmanlıkla yüz yüze gelmeniz an meselesi olabiliyor.

Kitabı yarım bıraktı, puan vermedi.
4.

iste ASK bu kitab'dir....

Kitabı okudu, puan vermedi.
5.

Kapak resmini beğendiğim için aldığım, sabırla okumaya çalıştığım halde başaramadığım bir derinliği olmayan ,sıradan ,gelip geçici bir kitap .

Kitabı okudu, 10 üzerinden 4 puan verdi.
6.

Sabah uykusu kadar sevebileceği biri lazım insana...Sen gibi,senin gibi,birazda sana benzeyen :)

Kitabı okudu, puan vermedi.
7.

sabah uykum kadar sevdiğim kişiler var..

Kitabı okumayı düşünüyor, puan vermedi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
8.

önceki kitabındaki konu devam ediyor, kitabı okumuyor sanki beraber yazdık. Ahmet Batman'ın kitaplarını belki daha önce okusaydım bugün daha farklı olabilirdi. Yazarın sonsözünden anladığım kadarıyla devamı gelecek gibi, inşallah bundan sonrakinde konu biraz daha değişir ve ayrılık-özlemek dışında güzel anılarını da paylaşır okurla.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 6 puan verdi.
9.

Diğerlerinde olduğu gibi yazar bu kitapta da 13-18 yaş arasına mükemmel sözler yazmış. Roman severlerin ilgisini dahi çekmeyecek bir içeriğe sahip kitabımız, Canınız sıkıldığında bir kaç söz okumanız için uygundur...

Kitabı okudu, 10 üzerinden 2 puan verdi.
10.

bir kitap ancak bu kadar duygularıma tercüman olabilir .... şiddetle tavsiye ediyorum okumayanlar için

Kitabı okudu, 10 üzerinden 10 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
Bütün Yorumları Göster