Sabah Uykum

Sabah Uykum Ahmet Batman

Kitap 7.2/10 ·  164 Oy · 25 Yorum  ·  853 okunma  ·  126 beğeni

Kitabın Basım Bilgileri

 • Kitabın Adı:
  Sabah Uykum
 • Yazar:
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2013
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • İSBN:
  9786054771769
 • Kitabın Türü:
 • Dil:
  Türkçe
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları

Sponsorlu Bağlantı Reklamları Kapat

Kitap İstatistikleri

853 okur okudu. · 126 okur beğendi.
12 okur okuyor. · 19 okur yarım bıraktı.
25 yorum · 164 puanlama · 109 alıntı
0 haber · 9 fiyat · 3.857 gösterim
79 okur okumayı planlıyor.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Kitap ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Kitap Hakkında Bilgi

Belki bir kitabın aynı sayfasında ağlamışızdır. İşte bu haberimiz olmadığı halde dünyanın en güzel karşılaşması olabilir. 

Ben anlam veremiyorum yani neden bittiğine değil madem bitecekti neden bu kadar hevesli başladık? Ben ikimizdeki bu hevese anlam veremiyorum. Ne oldu bize bilmiyorum ama iyi şeyler olmadığını çok iyi biliyorum. Ya çok yanlış zamanda karşılaştık ya da hiç karşılaşmaması gereken iki insandık. Biz neydik bilmiyorum. Sevgili desem değil, aşık desem değil bildiğin rastlantıydık işte ondan öte gidemedik.
(Tanıtım Bülteninden)

Sabah Uykum Kitabından Alıntılar Alıntı Ekle

1.

Sabah uykusu kadar sevebileceği biri lazım insana. Sen gibi, senin gibi, biraz da sana benzeyen.

Sabah Uykum, Ahmet Batman (Sayfa 1)
3.

Ben seni çok benimsemişim. Çok katmışım kendime farkında olmadan. Benimki hiç biz olmayan bir şeyi sahiplenmekmiş. Ben ne yaptığımı bilmeden, çok uçsuz bucaksız sevmişim seni.

Sabah Uykum, Ahmet Batman
4.

Nefes alır gibi özlediklerimiz, bir ömür kalbimizde gizlediklerimiz var.

Sabah Uykum, Ahmet Batman
5.

Elma dersem çık, armut dersem çıkma diye öğrettiler bize... Benimle elma lütfen.

Sabah Uykum, Ahmet Batman
8.

"Hayat radyo gibidir, karşına yeni insanlar çıkarır ve hepsini sevemezsin."

Sabah Uykum, Ahmet Batman (Sayfa 151)
9.
10.

''Acı insanın kendini bağlar ama bazı kişisel gelişim yazarları sevmek ve sarılmakla bütün acıların sonlanacağını söyler. Bu en büyük yalandır.Sarılmak muhteşem bir his, muhteşem bir sahipleniş ve muhteşem bir kabul ediş... Sevmek her şeyin ötesinde belki de... Acı ise her şeyin üstünde, zeytinyağı gibi her şeyin üstünde... Acı dibe çökmez, hep gözünün önündedir ve öyle acıların olur ki hiçbir sevgi iyileştirmez.Çok canı yanan bir insana gidin sarılın ve onu sevdiğinizi söyleyin.Geçti mi acısı? Geçmedi, sadece anlık bir his kaybı oldu.Bu kırmızıbibere çok acın var ama seni seviyorum demek gibi ve o biber hep acı. Sadece sevdiğiniz için anlık bir his kaybı oldu, yediniz ama yandınız.''

Sabah Uykum, Ahmet Batman
Bütün Alıntıları Göster

Sabah Uykum kitabını satın alabileceğiniz siteler Fiyat Ekle

# Site Basım Fiyat
1 Pandora Destek Yayınları ·  2013 ·  224 syf · 
Editör onayı bekliyor
10.50
2 Kitapyurdu Destek Yayınları ·  2013 ·  224 syf · 
Editör onayı bekliyor
10.50
3 Siyasal Kitap Destek Yayınları ·  2013 ·  224 syf · 
Editör onayı bekliyor
10.50
4 İdefix Destek Yayınları ·  2013 ·  224 syf · 
Editör onayı bekliyor
11.25
5 Kitapdenizi Destek Yayınları ·  2013 ·  224 syf · 
Editör onayı bekliyor
11.25
6
Editör onayı bekliyor
7
Editör onayı bekliyor
8
Editör onayı bekliyor
9
Editör onayı bekliyor

Sabah Uykum Kitabı yorumları Yorum Ekle

1.

Yazarımızın da dediği gibi " Hayat vedalardan ibaret. Başladığımız her şeyin bir sonu var. Fakat biz elimizdekiler ne olursa olsun değerini bilelim, sevelim , sahiplenelim. Çünkü bu dünyadaki en mutsuz insanlar elindekinin değerini bilmeyendir ". Kitap da kısaca bu gibi konulardan bahsedilmektedir .

Kitabı okudu, puan vermedi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
2.

Kitap popüler olduğu için bir göz atayım dedim fakat pek dayandığımı söyleyemem. Daha tam bir kitap bile olmayı becerememiş bir yazı zincirinden oluşan bu kitap nasıl olmuş da basılmış diye düşünmeye pek gerek yok. Ülkemiz kadınları romantizme aç olduğundan, içinde bir kaç tane anlamlı söz geçtiğinde hemen almayı düşünürler. Kitaba bakıp kıskanmayı belki de hayıflanmayı hatta kendi durumuna bakıp üzülmeyi ya da sevinmeyi aklından geçirmiş olabilirler. Fakat bu konuda kadınlarımızı suçlayamayız. Ülke olarak genelde erkeklerimiz daha çok baskıcı ve mantıklı düşünemeyen bireyler olduğu için bunu eşlerine yansıtabiliyorlar. Eşler de bu tür açlıklarını bu tip kitaplarda gidermeye çalışıyor. Çünkü kadının doğası gereği sevmeye, sevilmeye ihtiyacı var. Kendisi sevilmiyorsa bile bir başkasının sevilmesi bile onu mutlu edebilecek bir yapı bu.

Bunu çözümleyen bir kaç yazar, ticari amaçlı bu kitapları yazmaktadırlar ve kendileri de farkındadır yazdıkları kitabın gerçek düşüncelerini yansıtmadıklarını. Kitaba verilen puan ve beğenilme sayısı gerçekten haddinden fazla ki bu kadınlarımızdaki romantizm açlığının ne denli fazla olduğunun kanıtı.

Maalesef, bu konuda bir birey olarak yapabileceklerim çok değil.
Bence romantizm özgürlüktür. Siz özgür olur, romantizm kendi ayaklarınıza gelecektir. Böylece romantizm açlığını bastırmak için ticari amaçlı kitaplar okumanıza gerek kalmaz. Onun yerine bir Puslu Kıtalar Atlası okuyabilirsiniz ki şahanedir :)

Özgürlük ise kişiye göre değişir. Bana göre şu yazıyı yazdığım bilgisayar özgürlüğümü kısıtlayan bir etken olabilirken başkasına göre internet ortamı tamamen özgür bir alandır. Ve bana göre sevgili özgürlük kaynağıyken, başkasına göre hapishanedir.

Sağlıcakla kalın.

Kitabı okumadı, puan vermedi.
3.

Kitapları yarım bırakmayı sevmem ve eğer bir kitabı yarım bırakmayı düşünüyorsam içim sızlar. Lakin bu kitapta ne içim sızladı ne de en ufak bir kararsızlık yaşadım. Soğuk Kahve'yi alırken çok beğeniliyor diye aynı anda Sabah Uykum'u da almıştım. Parama yazık diyorum şimdi de.
Siz siz olun, çok beğendiler diye aynı yazarın veyahuttan serinin birkaç kitabını hemencecik alayım demeyin. Sonu pişmanlık olmasa bile pişmanlıkla yüz yüze gelmeniz an meselesi olabiliyor.

Kitabı yarım bıraktı, puan vermedi.
4.

Kapak resmini beğendiğim için aldığım, sabırla okumaya çalıştığım halde başaramadığım bir derinliği olmayan ,sıradan ,gelip geçici bir kitap .

Kitabı okudu, 10 üzerinden 4 puan verdi.
5.

Bazı kitaplar vardır, zaman kaybettirir insana. Bu kitap da onlardan biri. Okunması gereken onca kitap varken beyninizi boş sözlerle doldurmak istiyorsanız okuyabilirsiniz.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 2 puan verdi.
6.

Kısa zaman da bitireceğiniz kitaplardan. Akıcı ve sade. Yaşama, ilişkilere, duygulara dair güzel sözler barındırıyor. Kendinizden bir parça bir şeyler bulup altını çizebileceğiniz cümleler olacaktır diye düşünüyorum. Okuyun derim.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 9 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
7.

iste ASK bu kitab'dir....

Kitabı okudu, puan vermedi.
8.

Sabah uykusu kadar sevebileceği biri lazım insana...Sen gibi,senin gibi,birazda sana benzeyen :)

Kitabı okudu, puan vermedi.
9.

sabah uykum kadar sevdiğim kişiler var..

Kitabı okumayı düşünüyor, puan vermedi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
10.

Bi aralar herkezin elinde bu kitaptan her kez almış ve okuyor.Merakıma yenik düşerek aldım ve okudum kitap o kadar da güzel değil di bence ama hak yemeyelim beğendiğim sözlerde var dı içinde.Fakat yarısına kadar falan okuyabildim.Böyle kitaplar okumak yerine klasikleri okusanız daha da iyi olur.Hem dikkatinizi çektiyse eğer adam kitabın başında aşka inanmadığını dile getiriyor.Peki ayıptır söylemesi sen aşka inanmıyosan ayrılık kitabını nasıl yazabilirsin anlam veremedim doğrusu.E takdiri size kalmış beğenir ya da beğenmezsiniz....

Kitabı okudu, 10 üzerinden 3 puan verdi.
Bütün Yorumları Göster