Sodom ve Gomore
Kitap 7.7/10 ·  15 Oy · 4 Yorum  ·  104 okunma  ·  11 beğeni

Kitabın Basım Bilgileri

 • Kitabın Adı:
  Sodom ve Gomore
 • Alt Başlık:
  Bütün Eserleri 11
 • Yazar:
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  311
 • İSBN:
  9789754700497
 • Kitabın Türü:
 • Dil:
  Türkçe
 • Yayınevi:
  İletişim Yayınları

Kitap İstatistikleri

104 okur okudu. · 11 okur beğendi.
0 okur okuyor. · 0 okur yarım bıraktı.
4 yorum · 15 puanlama · 2 alıntı
0 haber · 0 fiyat · 944 gösterim
39 okur okumayı planlıyor.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Kitap ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Kitap Hakkında Bilgi

İmparatorlukların çöküşü ve kurtuluş savaşı arasındaki İstanbul anlatılmaktadır. Esasında Yakup Kadri Karaosmanoğlu İstanbulun bir kısmını ele alıp tüm İstanbula lanet okuyor Yurt işgal altındayken, Anadoluda büyük zorluklar içerisinde yaşam savaşı veren halk İstanbulda yaşayan yüksek sosyetenin yaşamının büyük bir bölümünü oluşturan eğlence, eğlence sırasında yaşanan ahlaksızlıklar ve bunun sonucunda gelişen karmaşık olaylarla büyük bir tezat oluşturmaktadır.Kısacası ülkenin bir kısmı ağlarken diğer bir kısmı gayet rahat bir şekilde gülebilmektedir. Bu olay Leyla Nejdet arasındaki ilişki ve çevredeki insanların yaşamlarıyla anlatılmaktadır.

Sodom ve Gomore kitabını satın alabileceğiniz siteler Fiyat Ekle

Henüz fiyat bilgisi eklenmedi.

Sodom ve Gomore Kitabı yorumları Yorum Ekle

1.

Milli Mücadele gerçekten de milli miydi? Yani bir ülke topyekün varını yoğunu ortaya mı koymuştu? bize inkılap tarihi derslerinden anlatılanlara bakılınca bu soruların cevabı "evet" gibi görünüyor ama vaziyet hiç de öyle değil! Sodom ve Gomorre'de İstanbul sosyetesinin kendi menfaatleri uğruna her şeyi yapabilecekleri gayet çarpıcı bir şekilde anlatılmış. Ne yazık ki Milli Mücadele bittiğinde bu güruh ayakta kalmayı başarmış ve ülke kaderinde söz sahibi olmuştur. Cephede dövüşenler ise köylerine geri dönmüş ve yönetilenler haline rücu etmişlerdir.

Kitabı okudu, puan vermedi.
2.

Yakup Kadri okuyucuyu en fazla ne kadar rahatsız edebileceğini denemiş sanıyorum. Milli, manevi, mukaddes ne kadar duygu varsa hiçe sayan insanların romanı. Sahteliğin ve ahlaksızlığın zirveyi gördüğü mekan ve zamanların romanı. Tarihe tutanak düşmek açısından önemli bir eser. İsmiyle müsemma bir eser.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 8 puan verdi.
3.

Sodom ve Gomere her donemin romanidir bence.Vatan tehlikede iken vatan hainleri mutlaka çıkıyor. Istanbul kurtuluş savaşı sirasinda Sodom ve Gomere ilsn edilmistir.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 6 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
4.

Mütareke dönemi İstanbul'unun kokuşmuşluğu.Kızların yabancı erkeklere kendini peşkeş çekmeleri.Yabancı subayların eşcinsel pislik ve sapıklıkları yazar bu ismi çok güzel seçmiş gerçekten Sodom ve Gomore'yi andırıyor.

Kitabı okudu, puan vermedi.