Veciz Sözler

Veciz Sözler Barış Bıçakçı

Kitap 8.2/10 ·  13 Oy · 4 Yorum  ·  40 okunma  ·  11 beğeni

Kitabın Basım Bilgileri

 • Kitabın Adı:
  Veciz Sözler
 • Yazar:
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2012
 • Sayfa Sayısı:
  111
 • İSBN:
  9789750500275
 • Kitabın Türü:
 • Dil:
  Türkçe
 • Yayınevi:
  İletişim Yayınevi

Kitap İstatistikleri

40 okur okudu. · 11 okur beğendi.
1 okur okuyor. · 0 okur yarım bıraktı.
4 yorum · 13 puanlama · 29 alıntı
0 haber · 0 fiyat · 823 gösterim
19 okur okumayı planlıyor.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Kitap ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Kitap Hakkında Bilgi

Barış Bıçakçı, Herkes Herkesle Dostmuş Gibi kitabı ile geniş bir okur kitlesiyle "dostmuş gibi olmuştu. Bu uzun hikaye veya küçük roman da onun "ruh akrabalarına" çok iyi gelecek!

Uzaktan ama içten dostluklar için güzel bir mecra, insanın kendine dönmesine omuz veren sağlam bir arkadaş olan radyonun aracılığıyla kesişen yaşantılar var Veciz Sözler'de de. Verilen anahtar kelimeyle veciz sözler "üretilmesini" isteyen bir radyo programının zihinlerde, gönüllerde, içe bakışta açtığı kapılar...

Söylemeye gerek var mı? Bu kitabın da gizli kahramanı: Dostluk... Yeni zamanlarda dostluğu en güzel hikaye eden yazarla karşı karşıyasınız!

Ve dostlukla içiçe, sanki onun bir akrabası gibi: Aşk... Dostluk ve aşkın beklentileri, hayalleri, imaları, vaadleri, hiç "büyük olay"lara ihtiyaç duymadan, güçlü bir roman gerilimi üretiyor Veciz Sözler'de.

Mustafa Arslantunalı Virgül'de Barış Bıçakçı'nın ilk kitabının dili ekonomik ve zarafetle kullanışından bahsederken, şöyle demişti: "... bir 'ilk kitap' değil bu. Olsa olsa, zamanla kazanılan yumuşaklığa zaten erişmiş bir yazarın ilk kitabı."

Veciz Sözler, işte böyle bir yazarın, -daha da olgunlaşmış!- ikinci kitabı...
(Arka Kapak)

Veciz Sözler Kitabından Alıntılar Alıntı Ekle

5.

"Artık ne kendimi ne de başkalarını anlayabiliyorum. Hayat ve insanlar hakkında işe yaramayan pek çok şey öğrendim. Gerçekten hiçbir işe yaramıyor."

Veciz Sözler, Barış Bıçakçı (Sayfa 86)
7.

Sulhi'yi doğum gününe çağırması da bundan mıydı? "Sınıftan bir tek seni çağırıyorum, kimseye söyleme!" demişti. "Neden bir tek ben?" diye soramamıştı Sulhi, hemen tatlı hayallere kapılmıştı. Şimdi küçük, beyaz bir buluttu o, genç, acemi bir bulut; gökyüzünde ama aklı Müge'nin uçsuz bucaksız güzelliğinde, aşağıya bakıyor durmadan, yağmur olmayı bekliyor, Müge sırılsıklam olsun, sırılsıklam olsun...

Veciz Sözler, Barış Bıçakçı (Sayfa 18)
8.

"Çocukluğumu kişileştirdim. Çocukluğumun bir simyacı olduğunu düşünüyorum. Ne zaman hayatın ya da normalin içine karışmak için hamle yapsam, hafif bir dokunuşla camdan bir adama dönüştürüyor beni. Ya kesiyorum ya kırılıyorum."

Veciz Sözler, Barış Bıçakçı (Sayfa 96)
9.

Ah şu peçetelere yazılan yazılar... Herkesin bir yerlerde sakladığı böyle bir peçetesi vardır herhalde, üzerinde ketçap, yağ ve lirizm lekeleri. Peçeteler yalnızca elinizi ağzınızı silmek için değildir, anlık duygusallıkları da emerler.

Veciz Sözler, Barış Bıçakçı (Sayfa 85)
10.

Hasan'la eskisi gibi, yüksek tavanlı odasına kapanıp saatlerce konuştular. İkisinin de anlatacak çok şeyi vardı. İyi olmadığını söyledi Sulhi. "Gökyüzü ile yeryüzü arasında sıkıştım."

Veciz Sözler, Barış Bıçakçı (Sayfa 84)
Bütün Alıntıları Göster

Veciz Sözler kitabını satın alabileceğiniz siteler Fiyat Ekle

Henüz fiyat bilgisi eklenmedi.

Veciz Sözler Kitabı yorumları Yorum Ekle

1.

Barış Bıçakçı hayranlığımı bilmeyen yoktur sanırım ama inanın bu kitap bu hayranlığın bile üzerinde bir kitap. Kitabı okurken kitap haritaya döndü çünkü bütün cümlelerin hatta kelimelerin bile altının çizilmesi gerekiyordu. Acilen okuyun bence. Okumayan çok şey kaybeder.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 9 puan verdi.
2.

Bir Barış Bıçakçı muazzamlığı daha.

Her insanın bir başucu kitabı olmalıysa eğer, bu kitaptır benim başucu kitabım.

Neden peki?
Diyor ya hani; "Herkesin cümlesi aynı bile olsa öznesi farklı ve gramatik hiçbir işe yaramıyor."

Kitabı okudu, puan vermedi.
3.

Bir radyo programının katılımcılarından Sulhi'nin hayatı ve programda seçilen konularla ilgili yaptığı tanımlar diğer bir deyişle veciz sözler...Alıntı yapmak, altını çizmek isteyeceğiniz çok cümle (veciz) bulacaksınız eğer Sulhi ile aynı düşünce yapısındaysanız. Keyifli okumalar..

Kitabı okudu, 10 üzerinden 7 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
4.

Barış Bıçakçı kitaplarının en önemli özelliği karakterlerin duygusunun okuyana da geçmesi sanırım. Veciz Sözler de okuyucudan ziyade adeta bir dinleyici oluyorsunuz. Okunulası kitaplardan.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 8 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.