Ahmet Şerif İzgören
Ahmet Şerif İzgören

Ahmet Şerif İzgören

Yazar 8.0/10 · 110 Oy · 14 kitap · 604 okunma ·  49 beğeni

Yazarın Bilgileri

  • Yazarın Adı:
    Ahmet Şerif İzgören
  • Ünvan:
    Yazar, Konuşmacı, Kişisel Gelişimci
  • Doğum:
    İzmir 1965

Yazar İstatistikleri

49 okur beğendi.
110 puanlama · 7 alıntı
0 haber · 1.243 gösterim
604 okur kitaplarını okudu.
27 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
2 okur kitaplarını şu anda okuyor.
2 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Sponsorlu Bağlantı Reklamları Kapat

Ahmet Şerif İzgören'in Biyografisi

1965 yılında İzmir’de doğdu. 1983 yılında Kuleli Askeri Lisesi’ni, 1987’de Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dilbilimi Bölümü’nü bitirdi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde üsteğmen rütbesine kadar görev yaptı.

1991 yılında ordudan istifa etti. Aynı yıl Ankara Üniversitesi TÖMER Bursa Şubesi’ni kurdu ve bu şubenin müdürü olarak dört yıl görev yaptı. Bu dönemde, Bursa’nın ilk kültür merkezini açtı. Türkiye’nin tek çeviri dergisini çıkarttı. On altı tiyatro, müzik, resim kulübünün fahri başkanlığını yaptı.

1995 yılında özel sektöre transfer oldu; iki ayrı firmada genel müdürlük yaptı. 1996 yılında AIESEC Yüksek Danışmanlar Konseyi Üyesi olarak hizmette bulundu. İngiltere (Sunley Management Center) ve Türkiye’de zaman yönetimi, finans, liderlik, beden dili, işletme yönetimi ve yönetim modelleri, satış ve pazarlama, iletişim, şirket fonksiyonları, karar alma teknikleri, stres yönetimi, motivasyon, yaratıcı liderlik, benchmarking vb. konularda birçok seminere katıldı ve eğitim aldı. Daha sonra bu alanlarda yurt içinde ve yurt dışında eğitimler verdi. Liderlik, takım çalışması, yönetim ve iletişim alanında yurt dışı da dâhil olmak üzere birçok üniversite ve platformda 500’ü aşkın seminer verdi. Hâlen bu konularda Türk ve yabancı birçok kuruluşa, eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

İzgören, çalıştığı kurumlarda değişim yaratması ve sistem oluşturmasıyla tanındı. Kurucusu olduğu Academy International / İzgörenAkın Eğitim ve Danışmanlık firmasının 1996’dan beri; ELMA Yayınevi’nin (Akademi Artı Yayıncılık AŞ) 1999’dan beri Yönetim Kurulu Başkanlığı görevindedir. Sekiz tanesi iş ve yönetim ile kişisel gelişim konularında olmak üzere on iki kitabı yayımlanmıştır. Bunlardan dokuz tanesi on binin üzerinde satılmıştır.

Türkiye'de konusunda çalışan bir bilirkişi.

Ahmet Şerif İzgören'in Kitapları Kitap Ekle

8.8/10 ·  4 Oy ·  13 Okunma

Ahmet Şerif İzgören'dan Alıntılar Alıntı Ekle

1.

Beyin, gün içinde karşılaştığı binlerce mesajı hızla unutur. Üç tür mesajı ise unutmaz ve bunlar bilinçaltına yerleşir:

Dehşet, seks ve ölüm.

Bilinçaltı doğası bunlara hayır diyemez.

Bunları reklamda ve propagandada çok açık kullanma şansı yoktur. Öyleyse en iyi teknik, görüntülerin içine gizlice yerleştirmektir.

Buradaki ana yöntem görünmesi için saklamaktır. Teknik ilk anda gözünüzün görmemesi ama bilinçaltınızın fark etmesi üzerine kuruludur. O yüzden reklamlardaki görüntüler flu, yorumlanamaz, tam olarak nitelendirilemez ve ispatlanamaz olarak kullanılır.
Ölüm ve dehşeti çağrıştırmak için kullanılan sembol, kafatası silüetidir.
Seksi çağrıştırmak için yerleştirilen görüntüler ise penis silueti, çıplak vücutlar ve çeşitli şekillerde yazılmış seks yazılarıdır. Bu tür semboller reklamlarda görülmeyecek şekilde konulur böylece bilinçaltına bir çengel atılır.
Bilinçaltımız büyülü bir alan, insanların kendisine bırakılamayacak kadar büyülü bir alan.
Kelime, görüntü ve sesler vasıtasıyla bilinç algımızın sınırlarının altında yapılan etkileme çalışmasına sublimen adı veriliyor.

Sub latince altında Limen de eşik anlamına geliyor.

Eşikaltı Büyücüleri, Ahmet Şerif İzgören
2.

Bu ülkenin aydın insanını dinden soğutmaya çalışmadan, her şeyi korku kültürüne dayatmadan öğretmeye çalışın. Ben okudum Kur'an-ı Kerim'i, cehennemden çok cenneti anlatıyor. Siz cuma'ya geldiğimde bana hep cehennemi anlatıyorsunuz.

Camiye mi geldik, Burger King'e mi belli değil. Ateş seni çağırıyo!

Süpermen Türk Olsaydı Pelerinini Annesi Bağlardı, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 42)
3.

Kol kavuşturma ve bacak bacak üstüne atma iletişim kurmada önermeyeceğim bir şey "Ama ben kendimi öyle daha rahat hissediyorum" diyor da olabilirsiniz. Evet, siz kendinizi daha rahat ve güvende hissedersiniz; fakat karşınızdaki öyle hissetmez.

Dikkat Vücudunuz Konuşuyor, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 89)
4.

Bizde balığı patron yer, çalışanlar balık kılçıklarıyla uğraşır.

İş Yaşamında 100 Kanguru, Ahmet Şerif İzgören
5.

Hangi yoldan gideyim?

Nereye gideceğini bilmiyorsan hangi yoldan gittiğinin hiçbir önemi yok.

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 25)
Bütün Alıntıları Göster

Ahmet Şerif İzgören ile iligli okur yorumları Yorum Ekle

Henüz yorum eklenmedi.