Mehmet Y., bir alıntı ekledi.
17 Oca 09:50 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

(Sovyetler'de) Hangi teşkilatta olursa olsun, her parti sekreteri, her türlü eser ve yazarla ilgili bir karara varma, buna göre de direktif verme hakkına sahipti.

Çocukluğum, Cengiz Aytmatov (Sayfa 116 - DA)Çocukluğum, Cengiz Aytmatov (Sayfa 116 - DA)
Mehmet Y., bir alıntı ekledi.
17 Oca 09:45 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Bu seyahatin en kalıcı izlenimini Aral Gölü vermişti bana. O zamanlar bu göl bozkırların ortasında şarıldayan masmavi bir denizdi. Hayatımda gördüğüm ilk denizdir Aral Gölü. Dalgaları hemen hemen demiryoluna vuruyordu. Gerçekten bir harikaydı.

Çocukluğum, Cengiz Aytmatov (Sayfa 30)Çocukluğum, Cengiz Aytmatov (Sayfa 30)
Ayşenur, Çocukluğum'u inceledi.
16 Oca 12:39 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Tolstoy ailesini, arkadaşlarını, öğretmenleriyle olan ilişkilerini bütün samimiyetle anlatmış. Annesinin cenazesine gelenleri incelemesi ve tüm iç dünyasını içtenlikle aktarması ilgimi çekmişti. Okunması gereken çok hoş bir kitap.

Kitap her yerde okunur, bir alıntı ekledi.
14 Oca 19:16 · Kitabı okudu · İnceledi

Çocukluğumun o mutlu ve bir daha asla geri gelmeyecek güzelim günleri!.. Bu çağlardaki anıları kim sevmez, kim özlemle anmaz?

Çocukluğum, Lev Nikolayeviç TolstoyÇocukluğum, Lev Nikolayeviç Tolstoy

Tolsoy Baba çocukluğunu anlatmış bu kitabında. Bu kitabı basılı olarak yayınlanan ilk kitabıymış. Kalemi öyle güzel anlatmış ki, çocukluk anılarını, annesine olan sevgisini, özlemini ... okurken çok duygusal anlar yaşadım. Tolstoy ile birlikte ben de çocukluk anılarımı hatırladım sanki , özellikle çocukken oynadığımız oyunlar geldi hatrıma, dünyayı unuttuğumuz oyunlar.... Şimdi yaşlandık, çoluk çocuğa karıştık ve bizim oyunlarımız devam ediyor. Mesela benim oyunum, dünyayı unutmak için oynadığım bir oyun ,kitaplarla örülü kağıt bir evde, dışarda terör, nefret yokmuş gibi yaşayarak, kendimi kandırma oyunu... Ne diyor Tolstoy Baba bu kitabında:
"Oyunlar da olmasa, çocukluğumuzdan geriye ne kalır ki?"