Çocuklara kitap okumayı sevdirmenin püf noktaları!
Çocuklara kitap okumayı sevdirmenin püf noktaları! Çocuğunuzun arası kitaplarla iyi değil mi? Görselliğin yükselişte olduğu bu çağda kitapları sevdirmek biraz zor olabilir. Ancak ABD’li eğitim platformu Edutopia bunu başarmak için ailelere ve öğretmenlere öneriler sunuyor. Sesli kitap okumak, güzel bir kütüphane ve rahat bir ortam bunlardan sadece birkaçı. Fazlasını merak ediyorsanız, işte tavsiyeler.
Bu hostelde kitap raflarında uyuyabilirsiniz
Bu hostelde kitap raflarında uyuyabilirsiniz Japonya’nın başkenti Tokyo’daki Book and Bed isimli bir hostelde misafirler kitap raflarında uyuma imkânı buluyor.
FRANSA/TÜRKİYE EDEBİYAT ÖDÜLÜ OYA BAYDAR’IN OLDU
FRANSA/TÜRKİYE EDEBİYAT ÖDÜLÜ OYA BAYDAR’IN OLDU Fransa/Türkiye Edebiyat Ödülü bu yıl Oya Baydar’ın Fransa’da Et ne reste que des cendres başlığıyla yayımlanan Sıcak Külleri Kaldı adlı romanına verildi.
E-Kitap Okuyucuların Asla Basılı Kitabın Yerini Tutamayacak Olmasının 13 Sebebi
E-Kitap Okuyucuların Asla Basılı Kitabın Yerini Tutamayacak Olmasının 13 Sebebi Teknoloji ilerledikçe gündelik yaşamı kolaylaştıracak yeni ürünlerle karşılaşıyoruz. Onlardan biri e-kitap okuyucular! Zamandan, yerden ve daha birçok şeyden tasarruf edebileceğimiz iddiasında üreticiler. Lakin e-kitap okuyucuya dair akıllardaki ilk soru: Tüm bu özelliklerinin yanında basılı kitaptan alınan hazzı sağlayabilecek mi? Bir kitaba tüm özellikleri ve tüm işleviyle tutkun olanlar buna "Kesinlikle hayır!" cevabını veriyor. İşte, e-kitap okuyucuların asla basılı kitabın yerini tutamayacak olmasının 13 sebebi!
Utanacağımız kitap gerçeği
Utanacağımız kitap gerçeği Usta gazeteci Güngör Uras, Milliyet'teki köşesinde Türkiye'nin kitap okumasına ilişkin utanılacak rakamlara yer verdi...
İşte Türkiye'de Kişi Başına Düşen Kitap Sayısı
İşte Türkiye'de Kişi Başına Düşen Kitap Sayısı Sosyal medyada sık sık tartışılır, ülkemizde kitap okuma oranlarının düşük olduğundan bahsedilir. Japonya ya da başka ülkelerle kıyaslamalar yapılır, 10 Türk 1 kitap okurken, 1 Japon'un 10 kitap okuduğu söylenir. Bu aşağılık psikolojisi ile yapılan yorumlar bir yana; korsan kitapların dahil edilmediği istatistikleri YAYFED açıkladı. Satın alınan kitaplar okunuyor mu okunmuyor mu bilemeyeceğiz ancak rakamlar hiç de düşük değil!
Yılın İlk 9 Ayında 1,5 Milyon Korsan Eser Ele Geçirildi
Yılın İlk 9 Ayında 1,5 Milyon Korsan Eser Ele Geçirildi Kültür ve Turizm Bakanlığınca fikri hak İhlallerine karşı yürütülen mücadele kapsamında, bu yılın ilk 9 ayında 546 operasyonla 1,5 milyon korsan CD, kitap, film ve albüm ele geçirildi.