%100 Düşünce Gücü

7,2/10  (73 Oy) · 
400 okunma  · 
59 beğeni  · 
4.523 gösterim
Evrenin en büyük gücüne sahip olduğunuzu biliyor musunuz? Bu güç düşüncedir.Yaşamınızı yöneten şey aslında düşünme biçiminizdir. Düşünme biçiminiz sizi başarıdan başarıya ya da tam bir başarısızlığa götürebilir; size sevgi ve mutluluk ya da yalnızlık ve sefil bir yaşam verebilir. Jack Ensign Addington ünlü bir hukukçu olmasının yanı sıra ruhsal bilimler üzerine de eğtiim görmüş ve bu bilimi kendi yıllar süren derin inceleme ve araştırmalarıyla geliştirmiş bir kişi. Yazar insanın önünde gerçekten yeni bir ufuk açan bu kitabında Evrensel Akılın bilgeliğini kullanabilmemizi sağlayacak, benliği sınırlayan düşünce kalıplarını ortadan kaldıracak, başarısızlığı olağanüstü bir başarıya dönüştürecek bilgiyi Ortak Bilinçten nasıl elde edebileceğimizi öğretiyor. Jack Ensign Addington söz ettiği prensiplerin geçerliliğini kanıtlamış bir uzman olarak, yanılmaz bir otoriteyle insanın mucizevi gerçeğini gözler önüne seriyor. Evet, hayatınızı, geleceğinizi düşüncelerinizle yaratıyorsunuz!
 • Baskı Tarihi:
  1999
 • Sayfa Sayısı:
  217
 • ISBN:
  1999
 • Orijinal Adı:
  % 100 Mind Power
 • Çeviri:
  Birol Çetinkaya
 • Yayınevi:
  Akaşa Yayınları
 • Kitabın Türü:
Necmiye 
14 Nis 2015, Kitabı okudu, 9/10 puan

şimdiye kadar okuduğum kişisel gelişim kitapları içerisinde en beğendiğim ve yazarın düşüncelerinden en fazla istifade edebildiğim tek kişisel gelişim kitabıdır diyebilirim,zamanım olsa da tekrar okuyabilsem çünkü yıllar öne okumuştum ,kitaptan beğendiğim yerleri not almıştım ve çok arkadaşıma da okumaları için tavsiye etmiştim,

Tuğçe 
03 Ağu 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Şimdiye kadar okuduğum en iyi kişisel gelişim kitaplarından biri. Gerçekçi oluşu,okuyucuyu sıkmaması çok iyi. Olumlu düşünceyle neler yapabileceğimizi,kendimizi kontrol altına almayı güzel anlatıyor.

Hilal 
06 Tem 2015, Kitabı okudu, Beğendi, Puan vermedi

Eskimeyen bir kitap,öğütler var evet ama çok vurucu sözler de içeriyor.Başarının tamamen kendi düşüncelerinizden ibaret olduğunu hissettiriyor.

Muzaffer Akar 
27 Nis 2015, Kitabı okudu, 7/10 puan

Eğer kişisel gelişim kitaplarına meraklıysanız bu kitap size göre, hatta en iyileri arasında diyebilirim, çok önceden okumuştum ama "refresh" amaçlı tekrar okuyacağım.

Gülayşe Ertuna 
11 Haz 2015, Kitabı okudu, Beğendi, Puan vermedi

Bu benim başucu kitabım. Yaklaşık 10 yıldır,zaman zaman yeniden okuyorum. Bu kitabı en az 10 kişiye hediye ettim. Onlar da beğeniyle döndüler. Kişisel gelişim son yıllarda çok moda. Bu terimi hiç sevmiyorum kitaplarda ama öyle herkesin söyleyecek bir sözü var kişisel gelişim üzerine. Ama bu moda başlamadan kişisel gelişimle tanıştığım kitaptır. Son derece anlaşılır ve basit bir dili ve yaşanmış örneklerle anlatımı var. Pek çok kişisel gelişim kitabı okudum hemen hepsinden birşeyler öğrendim. Ama 100 de Yüz Düşünce Gücü apayrı bir kitap. Konuya ilgi duyuyor olup okumadıysanız mutlaka okuyun derim.

Okan Dağıstan 
30 Eki 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Gerçekten hayatımı değiştiren kitaplardan biri, belki de benim için en önemlisi. Normal ruh hali ile okuduğunuzda anlamsız gelebilir ancak eğer ki kendinizi çıkmazlarda, daralmış, bitkin ve yılgın hissediyorsanız, bu bir çırpıda okunabilecek kitabı mutlaka okuyun. En azından Ralph Waldo Emerson ile tanışma şansını elde edebilirsiniz.

Ayten Ernaz Tiryaki 
09 Haz 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

çok uzun zaman önce okuduklarımdan biri.sanırım depresif bir anımda alıp düşünce gücümle depresyondan kurtulmaya çalıştım herhalde.Zira olumlu düşünerek bir çok şeyin üstesinden gelebileceğimizi,olumlu ve olumsuz ne varsa düşünerek çağırdığımızı anlatan bir kitaptı.

Zeynep 
 14 Haz 00:44, Kitabı okudu, Beğendi, 6/10 puan

%100 düşunce gücü, zamaninda kitleleri etkileyerek ün salmisti; ama beni o kadar etkiledigini söyleyemem. Bana cok katkisi olmamişti. Genede belki bir şey katar diye sonuna kadar okudum.

Behiye Kaya 
17 Eyl 2014, Kitabı yarım bıraktı, Puan vermedi

Meraklıları için güzel bir kitap:-) Dikkatimi çekti birazını okumuştum. Ama sonra sıkıldım:-(

Kitaptan 9 Alıntı

Tuğçe 
03 Ağu 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 8/10 puan

İhtiyacımız olan şey başkalarının bizi daha çok sevmesi değil, bizim onları daha çok sevmemizdir.
Gerçek özgüven budur.
Savaştan korkmak zorunda olmamak için ülkeler arasında barış yapmaya çalışmamalı, kendi karmaşa içindeki benliklerimizde barışı ve huzuru bulmalıyız.
Gerçek özgüven budur.
Değişken bir dünyanın takdirini kazanmak için çalışmamalıyız; içimizdeki Tanrı'yı hoşnut etmek için gösterdiğimiz çabayla doyum bulmalıyız.
Gerçek özgüven budur.
Tanınan başarılarımızla dünyayı sarsmamız gerekmiyor; başarısızlığı asla bilmeyen içimizdeki Ruh'un gerçek zenginliğini bulmalıyız.
Gerçek özgüven budur.

%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 95)%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 95)

"Günümüzün en üzücü olaylarından biri, sadece üniversite mezunu oldukları için birtakım insanların ötekilere tercih edilmesidir. Oysa, üniversite mezunu olmayan bir kişi daha yetenekli, daha yaratıcı ve alanında daha bilgili olabilir pekâlâ. Birçok kişi için diplomalarını rulo yaparken beyinlerini de birlikte sardıkları söylenir. Emin olun, girişimciliklerini ve başarı duygularını da daha o günlerden diplomayla birlikte rafa kaldıranlar vardır."

%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 47)%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 47)
Ferah 
01 Ara 2014, Kitabı okudu, Puan vermedi

Amaçlara Ulaşmak İçin Beş İlke
1- Kendiniz için ideal zihinsel imajı belirleyin.
2- Çaba göstermeden, yalnızca inanmak hiçbir işe yaramaz.
3- Düşüncelerinizi kendinize saklayın.
4- Esnek olun; gerekirse plan değişikliği yapın.
5- Gözlerinizi hedeften ayırmayın, işi yarı yolda bırakmayın.

%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington
Özgür Türk 
11 Nis 19:10, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Düşünce
Bir düşünce eken bir eylem biçer
Bir eylem eken bir alışkanlık biçer
Bir alışkanlık eken bir karakter biçer
Bir karakter eken kaderini biçer

%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 183)%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 183)

Kati olmak isteyen insan, zihnini karar vermeye hazırlamalıdır her şeyden önce. Kendi kendinize "Şimdi bir karar veriyorum," deyin. Belki bu karar, karar vermeyi ertelemek de olabilir, ama en azından bu duruma karar vermiş olursunuz. İçinizdeki rehberin, beklemenin daha iyi olacağını söylediği, “şimdi zamanı değil dediği zamanlar olacaktır, ama bu kararsızlık denizinde yüzmekten çok farklıdır. Bize yol göstermesi için içimizdeki Bilgelik’e başvurduğumuzda o, neyi nasıl yapacağımızı söyler; doğru seçim ve doğru zamanı haber verir. Önemli olan yol göstericiye güvenmek ve ona göre hareket etmektir. Yeşil ışık yandığında harekete geçmeye hazır olmalıyız. “Şimdi bir karar veriyorum” ilk adımdır.

%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 96 - Akaşa)%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 96 - Akaşa)

Bilinçaltı sürekli olarak bilinçten gelen emirleri ye­rine getirir. Bilinçaltı bilinç tarafından inanılan her emre cevap verir. Kararsızlık olursa, her dakika fikir değiştirilirse, bilinçaltı karmaşaya düşer. Bir emri ye­rine getirmeden yenisi gelir, ayak uydurmaya çalışır ama yapamaz. Sadık bir hizmetkârdır ama bu durumda ne yapacağını bilemez.

%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington