12. Gezegen

6,7/10  (6 Oy) · 
18 okunma  · 
6 beğeni  · 
1.041 gösterim
Bu kitap, dünyanın göksel atalarının varlığını kanıtlayan şaşırtıcı belgeler sunuyor. Dünyamızın, binlerce yıl önce dünya dışından gelen zeki varlıklar tarafından ziyaret edildiği ve insan uygarlığının gelişimine bu varlıkların katkısı olduğunu öne süren yazar, Sümer mitleri ve destanlarını kullanarak "Dünya Tarihini" yeniden yazıyor. Yazar, arkeoloji ve antropolojinin sağladığı verilerle bir zamanlar dünyamızda yaşamış olan üstün bir ırkın varlığını açıklayan şaşırtıcı kanıtları gün ışığına çıkartıyor.
(Tanıtım Yazısından)
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  464
 • ISBN:
  9789758007585
 • Çeviri:
  Yasemin Tokatlı
 • Yayınevi:
  Ruh ve Madde Yayınları
 • Kitabın Türü:
Aristokrat İşçi 
03 Eyl 19:18, Kitabı okudu, 12 günde

Dinin söylediklerine mi inanmalıyız? bilimin ortaya koyduklarımı sadece bilebildiklerimiz? İnançlarımızı sorgulasak da, yeni buluşlar yapılsa da hep bir soru işareti olacak sanırım. Cevap tekte olabilir, birden çokta.
Şimdi neden böyle bol sorulu bir giriş yaptım "12. gezegen" kitabı için. En eski medeniyet olarak tanıdığımız Sümer medeniyetinden geriye kalan mirasın ortaya koyduğu bu kitapta bahsi geçen tüm gelişmeler bir çok soruya cevap olurken, yeni sorular da meydana getiriyor tabii ki. Tıpkı kı kitabın son cümlesi gibi. "Ve eğer Nefilimler, Dünya üstünde "insanı" yaratan "tanrılar" idiyseler, 12, gezegen üstünde Nefilimleri yaratan sadece evrim miydi?"

hakan akbaş 
 20 Tem 18:03, Kitabı okudu, 54 günde, Beğendi, 8/10 puan

masal tadında bir anlatım yazarın elinde bulunan belgelerle arkolojik bulgularla böyle bir hikaye çıkarması gerçekten ilginç doğruluğu ise tartışılır düzeyde dili yalın anlatım güzel ve şaşırtıcı bir kitap

Umut Çalışan 
30 Eyl 2015, Kitabı okudu, 39 günde, 8/10 puan

12. Gezegen, çoktan beri merak ettiğim, gökten gelen tanrılar, düşen melekler ve dünya üzerinde aklımın almadığı bazı şeyleri biraz daha anlaşılır kılmak üzere Mehmet Mollaosmanoğlu tarafından tavsiye edildi. Yıllar önce okuduğum ve hayran kaldığım Tanrıların Arabaları kitabının ardından ufkum iyice açıldı.

Kitap dünyamızın çok ama çok uzun zaman önce Nefilimler adı verilen bir ırk tarafından sömürge gezegen olarak seçildiğini, uzun süre dünyamızda faaliyet gösterdikten sonra, ağır işlerde kullanmak üzere insan ırkını yarattığını ve sonra çeşitli nedenlerle Tanrı Enlil'in bizden kurtulmak isterken kardeşi Enki'nin bizi nasıl savunduğunu anlatıyor. Yazılı tarihin Sümerliler ile ortaya çıkmasından öte, dünya üzerinde ilk yaratılan insanların (homo sapiens) bizzat Sümerliler olduğunu öne sürüyor. Bunu ispatlamak için tabletler (ipad değil, kil tablet), kazılar, Eski Ahit, Tevrat ve İncil gibi kitaplardan yararlanıyor. Ayrıca tanrı, adak, ibadet gibi kavramların ne şekilde ortaya çıktığı, insana tarımı, hayvan evcilleştirmeyi kim, nasıl öğretti bunlardan da bahsediliyor.
http://ucalisan.blogspot.com.tr/...echaria-sitchin.html

Umutlu Ev Kadını 
 30 May 23:09, Kitabı yarım bıraktı, Beğendi, Puan vermedi

Gece yatarken uykumu feda edip okuduğum ikinci ePub kitap biraz bilim-kurgu gibi görünse de aslında alimler tarafından imkansız olarak görülmüyor. Bazı hesaplamaların sonucunda mevcut güneş sistemimizin bu şekilde çalışması için bir gezegenin eksik olduğu varsayılıyor. Daha doğrusu yörüngesinin binlerce yıl süren yolculukta henüz modern yaşamımız ile kesişmediği için varlığı tespit edilememiş olduğu ortaya atılıyor. Ama bu bizden önceki uygarlıklar için geçerli değildi. Hatta bu gezegenin sahipleri ilk kayıtlara geçen uygarlığı olan Sümerlerin ve böylece modern insanın ataları olduğunu tahmin edenler arasında Zecharia Sitchin de yer alıyor. Belgeler sunarak bu teorinin gerçek dışı olmadığını kanıtlamaya çalışan yazarın ne denli ikna edici olduğunu henüz şahsım için söyleyemem. Şimdilik ortaya attığı iddiaları kayda geçirip o efsanevi Sümer uygarlığı ile ilgili bazı bilimsel eserleri ek olarak incelemek istiyorum. Bu sebeple ülkemizin bir numaralı Sumerolog Muazzez İlmiye Çığ hanımın kitaplarına başvuracağım. Bu kitap hakkındaki düşüncelerimi bu yüzden sadece okuma kolaylığı ve emek konusunda değerlendirip puanlarımı vereceğim. Şu ana kadar enteresan bilgiler içerip okumaya devam etmemde bir engel oluşmadı. Anlatma stili akıcı ve zorlamadan ilerletiyor. Bu şekilde devam edecek mi göreceğiz...

Daha fazlası için tıklayın: http://gamzenindunyasi74.blogspot.com/...udugum-kitaplar.html

Kitaptan 17 Alıntı

Jazz 
14 Tem 13:56, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Gökbilimciler belirtilen bölgedeki göklerde "kayıp gezegen"i aramaya başladılar. On dokuzuncu yüzyılın ilk gününde, İtalyan gökbilimci Guiseppe Piazzi belirlenen kesin uzaklıkta Ceres adını verdiği çok küçük bir gezegen (776 km genişliğinde) keşfetti. 1804'e dek orada bulunan asteroitlerin ("küçük gezegenler") sayısı dörde çıktı; günümüze dek, artık asteroit kuşağı denilen yerde Güneş'in çevresinde yörüngede olan 3.000'e yakın asteroit sayıldı. Bunun, parçalara ayrılmış bir gezegenin döküntüleri olduğuna hiç şüphe yoktur. Rus gökbilimciler bunu Fayton ("araba") diye adlandırmıştır.
Gökbilimciler böyle bir gezegenin varlığından eminken, ortadan kayboluşunu açıklayamamaktadırlar.

12. Gezegen, Zecharia Sitchin (Sayfa 219 - Ruh ve Madde Yayınları)12. Gezegen, Zecharia Sitchin (Sayfa 219 - Ruh ve Madde Yayınları)
Jazz 
 14 Tem 18:01, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Nuh Tufanı
Tufandaki olaylar Dünya'nın son buzul çağı ve onun anîden sona erişiyle ilgilidir.
Arktik ve Antarktik buz tabakasını delen bilim adamları çeşitli katmanlar arasında kalan oksijeni ölçebilmekte ve bundan yola çıkarak binlerce yıl önce hüküm süren iklimi belirleyebilmekteler. Meksika Körfezi gibi deniz diplerinden alınan ve deniz canlılarının çoğalmasını ve azalmasını ölçen örnekler de benzer şekilde geçmiş yüzyıllardaki sıcaklıkları tahmin etmelerini sağlamaktadır. Bu gibi bulgulara dayanarak bilim adamları artık son buzul çağının 75.000 yıl kadar önce başladığından ve 40.000 yıl önce küçük bir ısınma yaşadığından eminler. Yaklaşık 38.000 yıl önce, daha sert, daha soğuk ve daha kuru bir dönem yaşandı. Ve sonra, 13.000 yıl kadar önce buzul çağı birdenbire sona erdi ve şu an içinde yaşadığımız ılıman iklim devreye girdi.

12. Gezegen, Zecharia Sitchin (Sayfa 419 - Ruh ve Madde Yayınları)12. Gezegen, Zecharia Sitchin (Sayfa 419 - Ruh ve Madde Yayınları)
Jazz 
 14 Tem 13:43, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Nefilimler
Ay'a tam bir gök cismi olarak bakan Sümer betimlemesi, bildiğimiz tüm gezegenleri doğru sıraya koyar (Plüton hariç) ve bunları boyutlarıyla gösterir.
Ancak 4.500 yıllık betimleme, Mars ve Jüpiter arasında bir başka büyük gezegenin olduğunda (veya olmuş olduğunda) ısrarlıdır.

12. Gezegen, Zecharia Sitchin (Sayfa 216 - Ruh ve Madde Yayınları)12. Gezegen, Zecharia Sitchin (Sayfa 216 - Ruh ve Madde Yayınları)
Jazz 
12 Tem 13:22, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Sümerler
Sümer tanrılarının Dünya semalarında uçmak için sadece "uçan odaları" değil, uzay yolculuğu yapan çok aşamalı roket gemilerine de sahip olduklarının kanıtı; Utu'nun Sippar'daki tapınağındaki kutsal nesneleri tarif eden metinlerin incelenmesinden de ortaya çıkmaktadır. Sümer'in yüksek mahkemesindeki tanıkların, yüzlerini üç "ilâhî nesneye" dönüp görebilecekleri bir kapıda durarak, bir iç avluda yemin etmeleri gerektiğini öğreniyoruz. Bunlar "altın küre" (mürettebat kabini mi?), GlR ve alikmaltrati (kelime anlamıyla "gemiyi götüren ilerletici" veya bizim motor diyebileceğimiz bir kelime) adındadır.

12. Gezegen, Zecharia Sitchin (Sayfa 177 - Ruh ve Madde Yayınları)12. Gezegen, Zecharia Sitchin (Sayfa 177 - Ruh ve Madde Yayınları)
Jazz 
 14 Tem 14:20, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Tiamat
Güneş'in yaratılışta ilk ortağı olan Tiamat'ı göklerden sildi. Dünya'yı meydana getirdi, Güneş'e daha yakın yeni bir yörüngeye attı. Göklerde bir "bilezik" dövdü; iç gezegenler grubunu dış gezegenler grubundan ayıran
asteroit kuşağını oluşturdu. Tiamat'ın uydularının çoğunu kuyrukluyıldızlara dönüştürdü; baş uydusu Kingu'yu ise Ay olacak biçimde Dünya çevresinde bir yörüngeye oturttu. Ve Satürn'ün bir uydusu olan Gaga'yı, ona Marduk'un (farklı bir yörüngesel düzlem gibi) kendi yörüngesel özelliklerinden birazını vererek Plüton gezegeni olacak biçimde kaydırdı.

12. Gezegen, Zecharia Sitchin (Sayfa 244 - Ruh ve Madde Yayınları)12. Gezegen, Zecharia Sitchin (Sayfa 244 - Ruh ve Madde Yayınları)
Jazz 
 12 Tem 11:26, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Sümerler
Tüm bunlar İnanna'nın giysisinin bir havacının veya astronotun giysisi olduğunu göstermektedir.
Eski Ahit Rab'bin "meleklerini" malakitti diye adlandırır; yani kelime anlamıyla ilâhî mesajları getiren ve ilâhî emirleri yerine getiren "elçiler". Birçok durumda açığa çıktığı gibi, bunlar ilâhî havacılardır: Yakup onları göğe tırmanan bir merdivenden yukarı çıkarken görmüştür, onlar Hacer'e (İbrahim'in cariyesi) gökten seslenmişlerdi ve Sodom ve Gomorra'ya göksel yıkımı getirenler de onlardır.

12. Gezegen, Zecharia Sitchin (Sayfa 142 - Ruh ve Madde Yayınları)12. Gezegen, Zecharia Sitchin (Sayfa 142 - Ruh ve Madde Yayınları)
Jazz 
14 Tem 14:51, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Pioneer 10
1971 yılının Şubat ayında Amerika Birleşik Devletleri tarihteki en uzun süreli misyonu olan insansız bir uzay aracı fırlattı. Araç yirmi bir ay boyunca yol aldı, Mars'ı ve asteroit kuşağını geçti ve Jüpiter'le kesin biçimde hesaplanmış olan randevusuna doğru gitti. Sonra, NASA bilim adamlarının beklediği gibi, Jüpiter’inmuazzam kütle çekimi uzay aracını "kavradı" ve onu dış uzaya doğru fırlattı Pioneer 10'un bir gün bir başka "güneş sistemi" nin kütle çekimim tarafından
çekilebileceğini ve evrenin bir başka yerindeki bir gezegene düşeceğini düşünen bilim adamları araca bir mesajın yanı sıra üstü kazınmış bir alüminyum plâka da eklediler.
Mesaj piktografik dil kullanır; yani Sümer'in ilk piktografik yazısında kullanılanlardan pek de farklı olmayan işaretler ve semboller. Plâkayı bulacak olan her kimse ona insanoğlunun, aracın boyutu ve biçimine oranlı boyutlarda dişil ve eril olduğunu anlatma çabasıdır. Plâka Dünya'mızın iki temel kimyasal elementini ve belirli yıldızlararası radyo emisyonlarına göre yerimizi resmetmektedir. Ve güneş sistemimizi bir Güneş ve dokuz gezegen hâlinde resmetmekte ve bulana şöyle demektedir:
"Bulduğunuz araç bu Güneş'in üçüncü gezegeninden gelmektedir."

12. Gezegen, Zecharia Sitchin (Sayfa 271 - Ruh ve Madde Yayınları)12. Gezegen, Zecharia Sitchin (Sayfa 271 - Ruh ve Madde Yayınları)
Jazz 
10 Tem 18:18, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Mısır
Napolyon 1799'da Mısır'a vardığında, beraberinde bu kadim anıtları incelemek ve izah etmek üzere bilginler getirmişti. Subay’ larından biri Rosetta yakınlarında, üstünde M.Ö. 196'dan kalma, diğer iki yazının yanı sıra kadim Mısır piktografik yazısıyla (hiyeroglif) yazılmış bir bildiri kazınmış olan bir taş levha buldu.
Kadim Mısır yazısının ve lisanının deşifre edilmesi ve bunu izleyen arkeolojik uğraşlar; Batılı insana Grek uygarlığından çok önceleri Mısır'da var olmuş olan yüksek bir uygarlığı ifşa etti. Mısır kayıtları M.Ö. 3100'lerde başlayan kraliyet hanedanlarından söz eder; yani, Helen uygarlığının başlangıcından tam iki bin yıl önce. Olgunluğuna ancak M.Ö. beşinci ve dördüncü yüzyıllarda ulaşan Grek, bir başlatıcı olmaktan ziyade, arkadan gelen bir uygarlıktı.

12. Gezegen, Zecharia Sitchin (Sayfa 23 - Ruh ve Madde Yayınları)12. Gezegen, Zecharia Sitchin (Sayfa 23 - Ruh ve Madde Yayınları)
Jazz 
 10 Tem 18:05, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Mezopotamya
Bitkilerin Avrupa'ya ulaşmadan bin yıl kadar önce Yakın Doğu'da ehlileştirildiği şüphesizdir. Sanki Yakın Doğu, görülmeyen bir elin rehberliğinde, sık sık yeni bir ehlileştirilmiş bitki üreten bir tür genetik-botanik lâboratuvarıydı.
Asmanın kökenini inceleyen bilginler, yetiştirilmesinin kuzey Mezopotamya, Suriye ve Filistin'de başladığı sonucuna varmışlardır. Tabi! Eski Ahit bize Nuh'un, Tufan'ın suları çekildikten ve gemisi Ağrı Dağı'nda karaya oturduktan sonra "bir asma bağı diktiğini" (ve hatta şarabından sarhoş olduğunu) söyler. Yani İncil, tıpkı bilginler gibi, asmanın yetiştirilmesinin başlangıcını kuzey Mezopotamya'nın dağlarında saptar.

12. Gezegen, Zecharia Sitchin (Sayfa 18 - Ruh ve Madde Yayınları)12. Gezegen, Zecharia Sitchin (Sayfa 18 - Ruh ve Madde Yayınları)
Jazz 
 14 Tem 13:37, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Nefilimler
İnsanlığa Dünya'nın gerçek yapısını ve gökleri öğreten Nefilimler, kadim gökbilimci rahiplere sadece Satürn'ün ötesindeki gezegenleri bildirmekle kalmamış, en önemli gezegenin, gelmiş oldukları gezegenin varlığını da öğretmişlerdi: ON İKİNCİ GEZEGEN.

12. Gezegen, Zecharia Sitchin (Sayfa 213 - Ruh ve Madde Yayınları)12. Gezegen, Zecharia Sitchin (Sayfa 213 - Ruh ve Madde Yayınları)
2 /