40'ının da Kulpu Kırık 40 Türk

5,2/10  (11 Oy) · 
36 okunma  · 
6 beğeni  · 
767 gösterim
Kırk ünlü yabancı karakter Türk olsaydı, ne olurdu?

Brad Pitt "Sarı", Lost dizisindeki Charlie, Charlie Dayı olarak karşımıza çıkardı. Obama zenci açılımı yapar, E.T. camiye müezzin olur, Kedi Kız mahalle baskısıyla büyürdü. Jaws, Adana'dan çıkan delikanlı bir balık muamelesi görürken, Avatarlar kurban edilmekten zor kurtulurdu.

Okurken gülümseyeceğimiz, gündelik hayatımızda gördüğümüz manzaralara farklı bir gözle bakarak kendimizi eleştirmeden geçemeyeceğimiz bir mizah kitabı...

En çok Lost'tan söz edilirken "Adada yatır varmış abi!" cümlesine güldüm. Bence bu cümlenin ardından şu olurdu: Anında bir üfürükçü ortaya çıkar ve herkesi dumanı üfürük yöntemiyle etkisiz hâle getireceğine inandırmaya çalışırdı. Hocam ellerine, diline sağlık, çok isabetli tespitler ve herkesin okurken yüzünde mutlaka tebessüm yaratacağına inandığım enfes bir kitap.
-Gökay Özenç-

Özellikle Harry Potter'a çok güldüm. Ben de bu filmi izlerken bu çocuğu birine benzetiyorum, diyordum. Elime aldım ve bırakamadım kitabı, bir gecede bitirdim. Gülümsemeye hasret olduğumuz şu günlerde, her satırında ayrı bir kahkaha attıran, gülerken düşündüren ve gündelik yaşantımıza farklı bir pencereden baktıran bir mizah kitabı...

"Ben öksüz, ben yetim!"
-Bahadır Zengin-
(Tanıtım Bülteninden)
Meryem Hoşoğlu 
06 Şub 23:46, Kitabı okudu, Puan vermedi

Lisedeyken okumuştum. Tam hatırlamıyorum ama okurken çok sıkılmıştım. Kapağını görünce etkilenmiştim,ne yazık ki yanıldım. Bitirmek için kendimi sıktım. Yazarın okuduğum ilk kitabıydı. İçerisinde belli başlı şahıslar hakkında bilgi edinebilirim sanmıştım yanıldım.

Yusuf Önder 
29 Nis 17:23, Kitabı okudu, 2/10 puan

Samimiyet var(aslında da var), mizah var(aslında yok) ama siz yine de OKUMAYIN.
Kitap dinamik kalabildiği için okuyabildim yoksa çok kıt ve kitap demek için çok yetersiz bi yazı eseri, yazarına saygımız var o ayrı.

Kitaptan 2 Alıntı

Melih Karaman 
 29 May 19:44, Kitabı okudu, 6/10 puan

Mizah
Örümcek Adam

Örümcek adam, Türk olsaydı.. Ya topal kalmıştı ya da ölmüştü.
Nasıl mı?
Şimdi bu gökdelenlere falan tırmanıyor ya, hani bunun kahramanlığı bu ya, tırmanarak işi götürüyor. Bir kere Türkiye’de gökdelen falan kısıtlı. Bu da mecburen, daha çok apartmana, dört katlı kaçak villaya tırmanacak.
Amerika’da tırmandığında, herkes kim kime, dum duma.
Burada biri apartmana tırmanacak olsa ortalık ayağa kalkar
“Şahin Abilerin apartmanına hırgız giriyor. Yetişiiiin!” Bütün mahalleli doluşur. Elde odun, levye, Allah ne verdiyse… Şimdi yan apartmana kaçsa olmaz. Oranın çatısı, balkonu da dolu.
-Gel gel gel, buraya gel de verem ağzını burnunu eline.
-Polis çağırmayın olum. Bunun polisi, karakolu ben olacağım inşallah.
-Len röntgenci.
-Abi, bu ölü sevici olmasın?
-Burada ne işi var lan, morga gider o zaman. Röntgenci bu.
-Bak nasıl tırmanıyor şerefsiz, gurbağa gibi. Gurbağa Adam diyelim buna.
-Hıdır Abi kurbağa tırmanamaz ki yengeç o.
-Doğru, Yingeç adam olsun.
-Güzel isim oldu.
Şimdi ağ atarak da kurtulamaz. Ağla maksimum 5-10 kişiyi yakalarsın, oysa 100-150 kişi toplanır seni dövmeye.
Hadi bir şekilde karanlığa aktın, kimse görmedi.
Dış sıvalar çürük, idareten yapılmış olduğundan, bu sefer de apartmanın sıvasıyla birlikte altıncı kattan çat diye yapışırsın yere.
Hastaneden çıkamaz Yengeç Adam.

40'ının da Kulpu Kırık 40 Türk, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 13 - İzgören Yayınevi)40'ının da Kulpu Kırık 40 Türk, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 13 - İzgören Yayınevi)
Melih Karaman 
 29 May 01:44, Kitabı okudu, 6/10 puan

Soykırım
Öncelikle, "Biz Türkler, birkaç milyon Ermeni'ye soykırım yaptık ve otuz bin de Kürt öldürdük" diyerek buradan Nobel Edebiyat Jürisi'ne göz kırpmak istiyorum."Allah belanı versin diyen varsa, buna demeyeceksin onu başkasına diyeceksin güzelim.

40'ının da Kulpu Kırık 40 Türk, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 175 - İzgören Yayınevi)40'ının da Kulpu Kırık 40 Türk, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 175 - İzgören Yayınevi)