4'ün Kuralı

4,9/10  (15 Oy) · 
40 okunma  · 
2 beğeni  · 
664 gösterim
Sırrı korumak adına ilk cinayet 500 yıl önce işlenmişti.

Zamanın ötesinden günümüze uzanan entrikalar, göz kamaştırıcı bilimsel araştırmalar ve muhteşem bir hayal gücünün bileşimi: 4'ün Kuralı

Mezuniyetlerine çok az kalmış olan iki öğrenci -Tom Sullivan ve Paul Harris- Hypnerotomachia Poliphili'nin gizemli mesajlarını çözmek üzeredirler. Üzerinde çalışan herkesi hipnotize etmesiyle ünlü 500 yıllık Hypnerotomachia, Tom Sullivan'ın babasını da aynı şekilde etkilemiş ve adam bu konuyu saplantı haline getirmiştir.

Tom ve Paul, yüzyılların sırrını çözmek üzereyken hiç beklenmedik engellerle karşılaşırlar. Ancak, iki arkadaşın bulduğu eski bir güncede, o tarihi Rönesans elyazmasının sayfaları arasında gizli bir mezarın yerini gösteren şifreler olduğu anlaşılır.

Bu son ipucu, iki arkadaşı Hypnerotomachia'nın garip dünyasına; unutulmuş bilgeliğin, inanılmaz cinsel zevklerin ve korkunç bir vahşetin yer aldığı o dünyaya iter...
-Publishers Weekly-
(Tanıtım Yazısı'ndan Alıntı)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2005
 • Sayfa Sayısı:
  464
 • ISBN:
  9789752105614
 • Orijinal Adı:
  The Rule Of Four
 • Çeviri:
  Pınar Öcal
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Umut Çalışan 
25 Şub 2015, Kitabı okudu, 1/10 puan

Kesinlikle uzak durulması gereken, berbat bir kitap. Harcadığınız vakte, ömrünüze yazık.

Kitaptan 1 Alıntı

Evrendeki her şey gibi, kaderimiz doğumdan ayrılığa gidişi içeriyor. Zaman sadece ayrılmamızın mihenk taşı. Eğer biz, aynı orijinal bütünden koparak uzaklıklar denizine düşmüş parçacıklarsak, o zaman yalnızlığımız da, bilimsel bir veri demektir. Yıllar geçtikçe yalnızlığımız da artacaktır.

4'ün Kuralı, Dustin Thomason4'ün Kuralı, Dustin Thomason