59 Saniye Azıcık Düşünün, Çok Şeyi Değiştirin

9,0/10  (4 Oy) · 
7 okunma  · 
3 beğeni  · 
639 gösterim
"Sıradan kişisel gelişim formüllerinden basit anekdotlardan, basmakalıp sözlerden, zirveye ulaşma vaatlerinden? yorulduysanız, Richard Wiseman'ın 59 Saniye kitabı bize tıpkı bir doktorun reçetesi gibi gelecek."
-The Wall Street Journal-

Psikoloji profesörü Richard Wiseman kişisel gelişim endüstrisi tarafından dayatılan günümüzün modern mitlerinin kirli çamaşırlarını ortaya seriyor ve insanların aylar değil, dakikalar içinde amaç ve tutkularında başarılı olmalarına yardım edecek yeni bir yaklaşım sunuyor. Wiseman ruhsal durumdan belleğe, iknadan sürüncemede bırakmaya ve dirençli olmaktan ilişkilere kadar pek çok konuda hızlı değişimin bu yeni bilimini destekleyen araştırmaların ana hatlarını çiziyor ve bu hızlı ve ilginç tekniklerin gündelik hayatla nasıl uyumlu hale getirilebileceğini tanımlıyor.

"Bu bir kişisel gelişim kitabıdır fakat bir farkla: Neredeyse her şey çok incelikli olarak gözden geçirilmiştir ve sıklıkla büyüleyici bir araştırmanın ürünüdür. Kitap sizin daha mutlu olmanızı, iş görüşmelerinde daha iyi performans sağlamanızı, işleri daha az sürüncemede bırakmanızı, ilişkilerinizi geliştirmenizi, stres seviyelerinizi azaltmanızı ve daha iyi birer ebeveyn olmanızı sağlayacaktır."
-New Scientist-

"Richard Wiseman insanların aylar değil, dakikalar içinde amaç ve tutkularını gerçekleştirmelerine yardımcı olacak hızlı ve alışılmadık teknikler sunmaktadır."
-Mail on Sunday-

"Nihayet, doğru dürüst araştırmalara dayalı bir kişisel gelişim rehberi. İşi başından aşkın, meraklı, zeki insanlar için mükemmel bir kitap."
-Simon Singh-

''Kişisel gelişimin yanlış yönlendiren mitleri üzerine bilimsel olarak kanıtlanmış tavsiyelerin bir zaferi. İddialı, moral verici ve geç kalmış bir kitap.''
-Derren Brown-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2013
 • Sayfa Sayısı:
  344
 • ISBN:
  9786055360931
 • Orijinal Adı:
  59 Seconds
 • Çeviri:
  Hande Ölçeroğlu
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Seher 
 23 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Deneyimler hayatı kolaylaştırır.
Bu kitabın sayesinde deneyim yaşamadan bir çok sorunun üstesinden kolaylıkla gelebileceğinizi varsayıyorum.Çeşitli konuları ele almış yazarımız, bilimsel verilerle konuşuyor üstelik.
Türk kültürünü baz almasa da bana bir çok yönden faydalı geldi.Severek öneriyorum haliyle

Kitaptan 2 Alıntı

Ezgi Alınak 
23 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Dilin veya kalemin ifade edebileceği en acı kelimeler içinde, en acısı şudur: Olabilirdi.

59 Saniye, Richard Wiseman59 Saniye, Richard Wiseman
Seher 
23 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Size bir kez iyilik yapan, onu bir daha zorlamanıza gerek kalmadan bir kez daha yapmaya hazır olacaktır" Başka bir deyişle, bir kişinin sizi sevme olasılığını artırmak için size bir iyilik yapmasını sağlayın.

59 Saniye, Richard Wiseman (Sayfa 60 - 59 SANİYE)59 Saniye, Richard Wiseman (Sayfa 60 - 59 SANİYE)