Bukre
Kitap 6.7/10 ·  528 Oy · 91 Yorum  ·  1839 okunma  ·  393 beğeni

Kitabın Basım Bilgileri

 • Kitabın Adı:
  Bukre
 • Alt Başlık:
  Bazı Aşklar Aşka İhanettir
 • Yazar:
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2013
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • İSBN:
  9786054771738
 • Kitabın Türü:
 • Dil:
  Türkçe
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları

Kitap İstatistikleri

1.839 okur okudu. · 393 okur beğendi.
27 okur okuyor. · 50 okur yarım bıraktı.
91 yorum · 528 puanlama · 118 alıntı
1 haber · 9 fiyat · 37.974 gösterim
519 okur okumayı planlıyor.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Kitap ile İlgili Haberler

Kitap Hakkında Bilgi

Güzellik, bakmayı bilen gözdedir sevgilim. Artık kendime layık olanı seçebiliyorum sayende. Bir insanın gözlerine bakıp, kalbini görebiliyorum her seferinde. Eskisi gibi değilim. Neden mi senden çok daha öndeyim? Herkesin dünyası kendi gördüğü kadardır sevgilim. Sen önüne bakarken, ben uzakları ezberledim. Sen olup bitenlerle ilgilenirken, ben olmayanın izindeydim.

Çivi çiviyi sökermiş, yalnızlığı kanatan hüzünlü şarkılar, yalnızlığa iyi gelirmiş. İşte ben bu şekilde hayata karşı direndim. Keşke bana akıl vereceğine, aklımı alacak kadar beni sevseydin. Ben, bir çocukluk edip büyüdüm işte! Sen büyümüşsün ama doğmamışsın bile. Ben, senin doğrundum sevgili. Ötekiler gelip geçerdi. Sen doğru olanı değil, geçerli olanı seçtin. Terk etmek kazanan olmaya yeter zannettin.

Bana, bir veba busesi bırakıp gittin; bak şimdi yerini başkaları aldı. Bu aşkın vebası sende, busesi bende kaldı. Seçtiğin yolda sana mutluluklar diliyorum. Unutmak alışmaktır. Unutursun demiyorum… Ama alışacaksın biliyorum.
(Tanıtım Bülteninden)

Bukre Kitabından Alıntılar Alıntı Ekle

1.

Eğer silemeyeceksen geçmişimin tozlu raflarına üfleme. Sonra sen gidiyorsun, ben boğuluyorum o tozların içinde.

Bukre, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 31)
4.

Bazı aşklar aşka ihanettir. Gizli aldatmalar, sevdiğin insanın üzerine basmadan çiğnemektir. Kaç kez çiğnendiğini hiç bilmiyordu Bukre. Sevgilisinin onu aldattığını öğrendiğinde dünyası kararmıştı. İstanbul’un dar sokaklarında dolaşıp durdu. Sonunda yorgun ve bitkin halde Selim’in yanına koştu. Selim, Bukre’nin okuldan arkadaşıydı, hatta mevcut en iyi arkadaşıydı. Öyle ki Selim, Bukre’yi Yavru Kuş olarak, Bukre de Selim’i Kuzu diye çağırırdı ve ne zaman bir dertleri olsa birbirlerine koşarlardı. Her zaman olduğu gibi Bukre, Selim’e terk edilmenin ve aldatılmanın acılarını anlatırdı. Selim de Bukre’ye platonik aşkını anlatırdı fakat platonik aşkının kim olduğunu hiç söylemezdi.

Bukre, Kahraman Tazeoğlu
7.

İnsanoğlu böyleydi işte. Olmadığı gibi olduğunu düşünüp, kendini yüceltirken, aslında ne olmadığını çok iyi bilirdi. Ve insanlar asla ne olmadıklarını söyleyemezler birbirlerine. İnsanlar arasında sessizce varılan hüzünlü bir anlaşmaydı bu. Herkes memnundu halinden. Tatlı yalanlarda kaybolmak, acı gerçeklerde kendini bulmaktan daha çok çekiciydi.

Bukre, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 29)
8.

"Ve bir gün aramak değil, vazgeçmek çıkarır karşınıza aradığınızı. Kaderin garip bir cilvesidir bu. Bazen iki insan vazgeçtiğinde bulur aradığı her şeyi."

Bukre, Kahraman Tazeoğlu
10.

'Sana kıyamam' dediğim her insan,
Ona kıyamayacağım rahatlığıyla öyle şeyler yaşattı ki,
Sonunda incitmeye bile kıyamadığım kalplerini,
Paramparça edip ellerine bıraktım..
Ve hiç pişman olmadım...

Bukre, Kahraman Tazeoğlu
Bütün Alıntıları Göster

Bukre kitabını satın alabileceğiniz siteler Fiyat Ekle

# Site Basım Fiyat
1 İdefix Destek Yayınları ·  2013 ·  304 syf ·  11.40
3 Pandora Destek Yayınları ·  2013 ·  304 syf ·  12.92
4 Kitapdenizi Destek Yayınları ·  2013 ·  304 syf ·  13.30
5 Kitapyurdu Destek Yayınları ·  2013 ·  304 syf ·  13.30
6 İlknokta Destek Yayınları ·  2013 ·  304 syf ·  13.30
7 Kitapvekitap Destek Yayınları ·  2013 ·  304 syf ·  13.30
8 D&R Destek Yayınları ·  2013 ·  304 syf ·  13.68

Bukre Kitabı yorumları Yorum Ekle

1.

Keşke insanlar birbirini kandırmasa keşke aşk bu kadar zor ve sürükleyici olmasa. Ama insan gerçekten aşkın etkisiyle asla dememeli tutamayacağı sözler vermemeli. Çünkü sonra hep kalan üzülür

Kitabı okudu, 10 üzerinden 2 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
2.

Kitapta sadece bukre'nin hikeyesini okudum.Diğer kısa hikayeleri hep atladım.Başta okumam diyordum,sonra ablam bana imzalı kitabını almak için çok uğraştığını söyleyince okudum.Bukre'nin hikayesini beğendim,duygulandım fakat sanki hayatta aşktan başka bir sey yokmuş gibi yaşıyor ki insan samimiyet kuramıyor bukre ile.Yine de çerez olarak çok uygun bir kitap hemen okuyup raflara kaldırılacak türden.Herkes sosyal medyada şu kadar saatte bitirdim ya da kahve ile fotoğrafını çekip paylaşınca okuduktan sonra üzüldüm.'İnsanlar neden sadece böyle kitapları okuyor?' 'Neden diğer edebi,ders alınacak kitapları paylaşmıyor?'diye aklımdan bir sürü soru geçti.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 6 puan verdi.
3.

KAHRAMAN TAZEOĞLU'nun okuduğum ilk kitabı olan Bukre; çok basit, dümdüz, renksiz geldi bana. Kitap sürekli tekrarlardan oluşuyor. Okuyana vakit kaybından başka bir şey vermiyor. Aynı zamanda neredeyse kitabın çoğu sayfasında Facebook yazışmaları var. Bunu oldukça sıradan ve hatta biraz komik buldum. Kahraman Tazeoğlu, bence bu kitabı yazmış olmak için yazmış. Her okuduğum sayfasında sürükleyicilik, ahenk aradım ama maalesef aradığımı bulamadım. Romanı sırf başladığım bir kitabı yarım bırakmayı sevmediğim için bitirmiştim. Bitirdiğimde ise, Kahraman Tazeoğlu kitaplarını kesinlikle okumayacağım dedim kendi kendime. Yine aynı düşüncedeyim.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 4 puan verdi.
4.

İçinde Facebook sözleri gibi sözler dolu. Edebi değeri "Sıfır" Okumazsanız bir şey kaybetmezsiniz.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 5 puan verdi.
5.

Sıradan bir anı kitabı romanla alakası yok tahammül edilesi değil liseliler okuyabilirsiniz!

Kitabı yarım bıraktı, 10 üzerinden 2 puan verdi.
6.

Kahraman Tazeoğlu'nun okuduğum ilk kitabı.Baştan çok heyecanla başladım sonra sıkıldım en son yapılan yorumlardan hikaye koptu .Yapılan yorumlara katılıyorum mutlaka ilgisini çekecek insanlar vardır. ben bir günde okuyup bitirdim .Aşk acısı çeken gençlere biraz teselli var gibi geldi .Her kitaptan olduğu gibi bundan da çok şeyler öğrendim. Hiç bir kitap boş değildi amaçsız değildir. İnsanların birbirlerine benzemediği gibi kitaplarda benzemez .ilgi alanına göre bazı kitaplar daha çok ilgini çekebilir. Başka insanlarında okuyacağını düşünerek olumsuz yorum yazmayalım . Ben iyi bir okuyucu olarak okumanızı tavsiye ediyorum Konu çok enteresandı . Aşkta vefasızlığı insanı nasıl yıprattığını .İyi bir dostluğun aşktan da öte olduğunu anlıyoruz.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 10 puan verdi.
7.

Vıcık vıcık ask doldurarak bunaltti beni :/ Cem'e noldu ? 4 sene ara veriyor sonra Cem'i katıyor sonra Cem yine kayboluyor .. Bir buçuk günümü çaldı bu kitap :( insanların kitabi övme sebebi istedikleri askı bu kitapta bulmaları sanırım :(

Kitabı okudu, puan vermedi.
8.

beklentıler çok buyuk olunca hayal kırıklıklarıda fazla olabılıyor.bu kıtabı çok övduler ama açıkcası ben bekledığımı bulamadım.tam keyıf almaya başlamışken hıkaye bıttı.sonra kısa kısa yazılar..sonra yenı bır hıkaye....vs.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 7 puan verdi.
9.

bence çok sıkıcı bir kitaptı sürekli vıcık vıcık aşk hikayeleri sürekli aşk sözcükleri.Bence fazla yapmacıktı.Böyle aşk kitapları okumaynalara tavsiye etmem açıkçası

Kitabı okudu, 10 üzerinden 2 puan verdi.
10.

Yazarın söz cambazlığı yaptığı, etkileyici(!) sözler söylemek adına kaleme aldığı bir kitap. Okurken bende sanki Tazeoğlu yalnızca bazı sözleri kendi yazmış da hikaye kısmı başkasına aitmiş izlenimi uyandırdı. Yazarın söz cambazlığına diyecek yok ama romancılığı çok zayıf. Belki tecrübesiz okuyucuların etkilenebileceği, içerisinden alıntılar yapılmaya müsait olan 20 yaş altı kitabı.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 3 puan verdi.
Bütün Yorumları Göster