Bukre
Kitap 7.0/10 ·  145 Oy · 50 Yorum  ·  546 okunma  ·  105 beğeni

Kitabın Basım Bilgileri

 • Kitabın Adı:
  Bukre
 • Alt Başlık:
  Bazı Aşklar Aşka İhanettir
 • Yazar:
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2013
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • İSBN:
  9786054771738
 • Kitabın Türü:
 • Dil:
  Türkçe
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları

Kitap İstatistikleri

546 okur okudu. · 105 okur beğendi.
6 okur okuyor. · 12 okur yarım bıraktı.
50 yorum · 145 puanlama · 13 alıntı
3 haber · 7 fiyat · 13.528 gösterim
80 okur okumayı planlıyor.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Sponsorlu Bağlantı Reklamları Kapat

Kitap Hakkında Bilgi

Güzellik, bakmayı bilen gözdedir sevgilim. Artık kendime layık olanı seçebiliyorum sayende. Bir insanın gözlerine bakıp, kalbini görebiliyorum her seferinde. Eskisi gibi değilim. Neden mi senden çok daha öndeyim? Herkesin dünyası kendi gördüğü kadardır sevgilim. Sen önüne bakarken, ben uzakları ezberledim. Sen olup bitenlerle ilgilenirken, ben olmayanın izindeydim. 

Çivi çiviyi sökermiş, yalnızlığı kanatan hüzünlü şarkılar, yalnızlığa iyi gelirmiş. İşte ben bu şekilde hayata karşı direndim. Keşke bana akıl vereceğine, aklımı alacak kadar beni sevseydin. Ben, bir çocukluk edip büyüdüm işte! Sen büyümüşsün ama doğmamışsın bile. Ben, senin doğrundum sevgili. Ötekiler gelip geçerdi. Sen doğru olanı değil, geçerli olanı seçtin. Terk etmek kazanan olmaya yeter zannettin. 

Bana, bir veba busesi bırakıp gittin; bak şimdi yerini başkaları aldı. Bu aşkın vebası sende, busesi bende kaldı. Seçtiğin yolda sana mutluluklar diliyorum. Unutmak alışmaktır. Unutursun demiyorum… Ama alışacaksın biliyorum.
(Tanıtım Bülteninden)

Bukre Kitabından Alıntılar Alıntı Ekle

1.

Eğer silemeyeceksen geçmişimin tozlu raflarına üfleme. Sonra sen gidiyorsun, ben boğuluyorum o tozların içinde.

Bukre, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 31)
2.

İnsanoğlu böyleydi işte. Olmadığı gibi olduğunu düşünüp, kendini yüceltirken, aslında ne olmadığını çok iyi bilirdi. Ve insanlar asla ne olmadıklarını söyleyemezler birbirlerine. İnsanlar arasında sessizce varılan hüzünlü bir anlaşmaydı bu. Herkes memnundu halinden. Tatlı yalanlarda kaybolmak, acı gerçeklerde kendini bulmaktan daha çok çekiciydi.

Bukre, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 29)
3.

Hayat her şeyi 'devam ederek' bitiriyordu.

Bukre, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 13)
4.

Yan yana gelmek, bir tek senin adını yazınca harflere yakışıyor.

Bukre, Kahraman Tazeoğlu
5.

En olmadık yerde oluruna bırakılmıştı hep. Yüzsüzlüğünden tükürülecek bir yüzü bile kalmayan insanlar tanımıştı. Onların neden bu kadar karaktersizleştiğini düşündü. Acaba o çoğunluk haklıydı da azınlıkta kalanlar mı suçluydu? Seçimlerimizi yaparken hep yanlışa mı düşürüyordu hayat bizi? Neden hep aradıklarımızı kaybedip, aramadıklarımızı buluyorduk? Umutla beklerken, umutlar azalıp azalıp, yok olmaya başladığında, aramaktan vazgeçip bulduğumuza razı oluyorduk. Razı olduğumuza tam alışmaya başladığımızda ise aradığımız kişi karşımıza çıkıyordu. Allak bullak oluyordu her şey. Ve biz düzeni düzensizliğe tercih ediyorduk çoğu zaman. Bu yüzden beklediğimizi hak etmediği yere gönderiyor, razı olduğumuzla, hiç de razı olmadığımız bir hayat sürüyorduk. YA ÜMİTLERİMİZ ERKEN BİTİYORDU, YA BEKLEDİKLERİMİZ GEÇ GELİYORDU...

Bukre, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 23)
Bütün Alıntıları Göster

Bukre kitabını satın alabileceğiniz siteler Fiyat Ekle

# Site Basım Fiyat
1 İdefix Destek Yayınları ·  2013 ·  304 syf ·  11.40
2 Pandora Destek Yayınları ·  2013 ·  304 syf ·  12.92
3 Kitapdenizi Destek Yayınları ·  2013 ·  304 syf ·  13.30
4 Kitapyurdu Destek Yayınları ·  2013 ·  304 syf ·  13.30
5 İlknokta Destek Yayınları ·  2013 ·  304 syf ·  13.30
6 Kitapvekitap Destek Yayınları ·  2013 ·  304 syf ·  13.30
7 D&R Destek Yayınları ·  2013 ·  304 syf ·  13.68

Bukre Kitabı ile iligli okur yorumları Yorum Ekle

1.

Vakit kaybı...

Kitabı okudu, puan vermedi.
2.

beklentıler çok buyuk olunca hayal kırıklıklarıda fazla olabılıyor.bu kıtabı çok övduler ama açıkcası ben bekledığımı bulamadım.tam keyıf almaya başlamışken hıkaye bıttı.sonra kısa kısa yazılar..sonra yenı bır hıkaye....vs.

Kitabı okudu, puan vermedi.
3.

Vıcık vıcık ask doldurarak bunaltti beni :/ Cem'e noldu ? 4 sene ara veriyor sonra Cem'i katıyor sonra Cem yine kayboluyor .. Bir buçuk günümü çaldı bu kitap :( insanların kitabi övme sebebi istedikleri askı bu kitapta bulmaları sanırım :(

Kitabı okudu, puan vermedi.
4.

Açıkçası beni etkileyen bir kitap değildi merakımdan okudum.. Gereksiz aşk sözleri vardı bence hiç gerçekçi değildi okurken sıkıldım ..

Kitabı okudu, puan vermedi.
5.

Aynen tamamen vakit kaybı bir konusu bile yok...

Kitabı okudu, puan vermedi.
6.

basit, zaman kaybı

Kitabı okudu, 10 üzerinden 1 puan verdi.
7.

Yazarın söz cambazlığı yaptığı, etkileyici(!) sözler söylemek adına kaleme aldığı bir kitap. Okurken bende sanki Tazeoğlu yalnızca bazı sözleri kendi yazmış da hikaye kısmı başkasına aitmiş izlenimi uyandırdı. Yazarın söz cambazlığına diyecek yok ama romancılığı çok zayıf. Belki tecrübesiz okuyucuların etkilenebileceği, içerisinden alıntılar yapılmaya müsait olan 20 yaş altı kitabı.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 3 puan verdi.
8.

tamamen vakit kaybı.... 21 yuzyıl...
bukrenin aşki bana fazlasıyle abartilmiş geldi...
ve hiçbir zaman inanmadım zaten boyle arkadaşliği... sonu belli ... ( B U S E )

Kitabı okudu, puan vermedi.
9.

okuduğum en kötü kitaplardan birisiydi bu kadar mı basit bir kitap olur eski yeşil çam tarzı filmler gibi, kitaptaki sözler deseniz vıcı vıcık samimiyetten doğallıktan uzak anlıycanız vasat bile az kalır şiddetle tavsiye etmiyorum boşa para ve zaman kaybı

Kitabı okudu, 10 üzerinden 2 puan verdi.
10.

Tavsiyeler üzerine okuduğum kitap, beklentimi karşılamadı. Hikaye çok sıradan, dil günlük hayattan çok uzak, ağır ve fazla süslenmiş.

Kitabı okudu, puan vermedi.
Bütün Yorumları Göster