Bukre
Kitap 7.0/10 ·  213 Oy · 48 Yorum  ·  1004 okunma  ·  168 beğeni

Kitabın Basım Bilgileri

 • Kitabın Adı:
  Bukre
 • Alt Başlık:
  Bazı Aşklar Aşka İhanettir
 • Yazar:
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2013
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • İSBN:
  9786054771738
 • Kitabın Türü:
 • Dil:
  Türkçe
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları

Sponsorlu Bağlantı Reklamları Kapat

Kitap İstatistikleri

1.004 okur okudu. · 168 okur beğendi.
8 okur okuyor. · 21 okur yarım bıraktı.
48 yorum · 213 puanlama · 59 alıntı
3 haber · 7 fiyat · 23.850 gösterim
130 okur okumayı planlıyor.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Kitap Hakkında Bilgi

Güzellik, bakmayı bilen gözdedir sevgilim. Artık kendime layık olanı seçebiliyorum sayende. Bir insanın gözlerine bakıp, kalbini görebiliyorum her seferinde. Eskisi gibi değilim. Neden mi senden çok daha öndeyim? Herkesin dünyası kendi gördüğü kadardır sevgilim. Sen önüne bakarken, ben uzakları ezberledim. Sen olup bitenlerle ilgilenirken, ben olmayanın izindeydim. 

Çivi çiviyi sökermiş, yalnızlığı kanatan hüzünlü şarkılar, yalnızlığa iyi gelirmiş. İşte ben bu şekilde hayata karşı direndim. Keşke bana akıl vereceğine, aklımı alacak kadar beni sevseydin. Ben, bir çocukluk edip büyüdüm işte! Sen büyümüşsün ama doğmamışsın bile. Ben, senin doğrundum sevgili. Ötekiler gelip geçerdi. Sen doğru olanı değil, geçerli olanı seçtin. Terk etmek kazanan olmaya yeter zannettin. 

Bana, bir veba busesi bırakıp gittin; bak şimdi yerini başkaları aldı. Bu aşkın vebası sende, busesi bende kaldı. Seçtiğin yolda sana mutluluklar diliyorum. Unutmak alışmaktır. Unutursun demiyorum… Ama alışacaksın biliyorum.
(Tanıtım Bülteninden)

Bukre Kitabından Alıntılar Alıntı Ekle

1.

Eğer silemeyeceksen geçmişimin tozlu raflarına üfleme. Sonra sen gidiyorsun, ben boğuluyorum o tozların içinde.

Bukre, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 31)
2.

“Kimse acını bilmez, bilen hissetmez.Bazen içindeki ağlamaları gizlemek için, yüzünde sahte gülüşler taşır insan.Uzaktan gülersin yalnızlığınken kalabalığın olan dostlarına.Gülmek için gülersin.Sitemden gülersin.Yalandan gülersin.Yalandan gülmek, gülen bir yalan söylemektir.”

Bukre, Kahraman Tazeoğlu
3.

Bazı aşklar aşka ihanettir. Gizli aldatmalar, sevdiğin insanın üzerine basmadan çiğnemektir. Kaç kez çiğnendiğini hiç bilmiyordu Bukre. Sevgilisinin onu aldattığını öğrendiğinde dünyası kararmıştı. İstanbul’un dar sokaklarında dolaşıp durdu. Sonunda yorgun ve bitkin halde Selim’in yanına koştu. Selim, Bukre’nin okuldan arkadaşıydı, hatta mevcut en iyi arkadaşıydı. Öyle ki Selim, Bukre’yi Yavru Kuş olarak, Bukre de Selim’i Kuzu diye çağırırdı ve ne zaman bir dertleri olsa birbirlerine koşarlardı. Her zaman olduğu gibi Bukre, Selim’e terk edilmenin ve aldatılmanın acılarını anlatırdı. Selim de Bukre’ye platonik aşkını anlatırdı fakat platonik aşkının kim olduğunu hiç söylemezdi.

Bukre, Kahraman Tazeoğlu
4.

"Ve bir gün aramak değil, vazgeçmek çıkarır karşınıza aradığınızı. Kaderin garip bir cilvesidir bu. Bazen iki insan vazgeçtiğinde bulur aradığı her şeyi."

Bukre, Kahraman Tazeoğlu
5.

İnsanoğlu böyleydi işte. Olmadığı gibi olduğunu düşünüp, kendini yüceltirken, aslında ne olmadığını çok iyi bilirdi. Ve insanlar asla ne olmadıklarını söyleyemezler birbirlerine. İnsanlar arasında sessizce varılan hüzünlü bir anlaşmaydı bu. Herkes memnundu halinden. Tatlı yalanlarda kaybolmak, acı gerçeklerde kendini bulmaktan daha çok çekiciydi.

Bukre, Kahraman Tazeoğlu (Sayfa 29)
Bütün Alıntıları Göster

Bukre kitabını satın alabileceğiniz siteler Fiyat Ekle

# Site Basım Fiyat
1 İdefix Destek Yayınları ·  2013 ·  304 syf ·  11.40
2 Pandora Destek Yayınları ·  2013 ·  304 syf ·  12.92
3 Kitapdenizi Destek Yayınları ·  2013 ·  304 syf ·  13.30
4 Kitapyurdu Destek Yayınları ·  2013 ·  304 syf ·  13.30
5 İlknokta Destek Yayınları ·  2013 ·  304 syf ·  13.30
6 Kitapvekitap Destek Yayınları ·  2013 ·  304 syf ·  13.30
7 D&R Destek Yayınları ·  2013 ·  304 syf ·  13.68

Bukre Kitabı yorumları Yorum Ekle

1.

Açıkçası beni etkileyen bir kitap değildi merakımdan okudum.. Gereksiz aşk sözleri vardı bence hiç gerçekçi değildi okurken sıkıldım ..

Kitabı okudu, puan vermedi.
2.

beklentıler çok buyuk olunca hayal kırıklıklarıda fazla olabılıyor.bu kıtabı çok övduler ama açıkcası ben bekledığımı bulamadım.tam keyıf almaya başlamışken hıkaye bıttı.sonra kısa kısa yazılar..sonra yenı bır hıkaye....vs.

Kitabı okudu, puan vermedi.
3.

Aynen tamamen vakit kaybı bir konusu bile yok...

Kitabı okudu, puan vermedi.
4.

KAHRAMAN TAZEOĞLU'nun okuduğum ilk kitabı olan Bukre; çok basit, dümdüz, renksiz geldi bana. Kitap sürekli tekrarlardan oluşuyor. Okuyana vakit kaybından başka bir şey vermiyor. Aynı zamanda neredeyse kitabın çoğu sayfasında Facebook yazışmaları var. Bunu oldukça sıradan ve hatta biraz komik buldum. Kahraman Tazeoğlu, bence bu kitabı yazmış olmak için yazmış. Her okuduğum sayfasında sürükleyicilik, ahenk aradım ama maalesef aradığımı bulamadım. Romanı sırf başladığım bir kitabı yarım bırakmayı sevmediğim için bitirmiştim. Bitirdiğimde ise, Kahraman Tazeoğlu kitaplarını kesinlikle okumayacağım dedim kendi kendime. Yine aynı düşüncedeyim.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 4 puan verdi.
5.

Vıcık vıcık ask doldurarak bunaltti beni :/ Cem'e noldu ? 4 sene ara veriyor sonra Cem'i katıyor sonra Cem yine kayboluyor .. Bir buçuk günümü çaldı bu kitap :( insanların kitabi övme sebebi istedikleri askı bu kitapta bulmaları sanırım :(

Kitabı okudu, puan vermedi.
6.

Yazarın söz cambazlığı yaptığı, etkileyici(!) sözler söylemek adına kaleme aldığı bir kitap. Okurken bende sanki Tazeoğlu yalnızca bazı sözleri kendi yazmış da hikaye kısmı başkasına aitmiş izlenimi uyandırdı. Yazarın söz cambazlığına diyecek yok ama romancılığı çok zayıf. Belki tecrübesiz okuyucuların etkilenebileceği, içerisinden alıntılar yapılmaya müsait olan 20 yaş altı kitabı.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 3 puan verdi.
7.

Tavsiye edilesi bir kitap değil açıkcası :) bilindik sonlardan hoşlanmayan biri olarak tavsiye etmiyorum :) özellik facebook konuşmalarındaki kısaltmalar evet gerçekcilik olayı var şimdiki gençlerin kısaltma kullanmalarından yola çıkarak olabilir ama böyle bir kitapda yer almaması gereken şeylerden biriydi :) hiç okunmaz demiyorum ama okumak için okunabilir :)

Kitabı okudu, puan vermedi.
8.

Bukre kısmı fena değil, diğer kısımlar vasat.

Kitabı okudu, puan vermedi.
9.

Sıradan bir anı kitabı romanla alakası yok tahammül edilesi değil liseliler okuyabilirsiniz!

Kitabı yarım bıraktı, 10 üzerinden 2 puan verdi.
10.

Anlatım süslü siir gibi bir dili var ama bi yerden sonra sıkıyor hep ayni tarz ask ayrılık hikayeleri... Bukre ve Fazıl bölümleri dışında kalan kısa hikayeler ise tahammul edilemeyecek kadar basit ve sıkıcı konular zor okudum yarim bırakmayı sevmedigim icin devam ettim Fazıl da ise etkilenerek kitabi bitirdim☺ genel olarak çok da tavsiye edeceğim bir kitap değil okunmasa da olur...

Kitabı okudu, 10 üzerinden 6 puan verdi.
Bütün Yorumları Göster