Erkekler Marstan Kadınlar Venüsten

Erkekler Marstan Kadınlar Venüsten John Gray

Kitap 8.1/10 ·  14 Oy · 4 Yorum  ·  53 okunma  ·  9 beğeni

Kitabın Basım Bilgileri

 • Kitabın Adı:
  Erkekler Marstan Kadınlar Venüsten
 • Yazar:
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 1996
 • Sayfa Sayısı:
  285
 • İSBN:
  9789754055764
 • Kitabın Türü:
 • Orijinal Adı:
  Men Are From Mars Women Are From Venüs
 • Çeviri:
  Gülden Şen
 • Dil:
  Türkçe
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar

Sponsorlu Bağlantı Reklamları Kapat

Kitap İstatistikleri

53 okur okudu. · 9 okur beğendi.
3 okur okuyor. · 1 okur yarım bıraktı.
4 yorum · 14 puanlama · 2 alıntı
0 haber · 0 fiyat · 782 gösterim
12 okur okumayı planlıyor.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Kitap ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Kitap Hakkında Bilgi

Erkekler Mars'tan, Kadınlar Venüs'ten karşı cinsle iletişiminizi geliştirecek ve ilişkilerinizden elde etmek istediklernizi sağlayacak pratik bir rehberdir...Karşı cinsle doyurucu ilişkiler kurmak isteyen herkes bu kitabı okumalı.
(Arka Kapak)

Erkekler Marstan Kadınlar Venüsten Kitabından Alıntılar Alıntı Ekle

1.

Kadınlar sorunları hakkında konuşmaya başladıklarında erkekle genellikle dinlemezler, dinlemek istemezler. Erkek, kadının konuşmasını kendisini sorumlu tutması olarak algılar. Sorunlar ne kadar çoksa, erkek o kadar suçlandığını hisseder. Kadının yalnızca ona içini dökmek için konuşmakta olduğunu fark etmez. Erkek susup dinlese, bu davranışının kadın tarafından ne kadar takdir edileceğini bilmemektedir.

Erkek, kadının akıl danışmak istediğini varsaydığında, hemen onun sorunlarını çözmek için Bay Tamirci şapkasını takar. Eğer kendisini suçladığını düşünürse, kılıcını çekip savunmaya geçer. Her iki durumda da, dinlemesi gittikçe güçleşir.

Erkekler Marstan Kadınlar Venüsten, John Gray
2.

Erkekler kendilerine ihtiyaç duyuldugunda güclenip harekete geçerlerken, kadınlar sevildiklerini hissettiklerinde harekete gecip güclenirler.

Erkekler Marstan Kadınlar Venüsten, John Gray

Erkekler Marstan Kadınlar Venüsten kitabını satın alabileceğiniz siteler Fiyat Ekle

Henüz fiyat bilgisi eklenmedi.

Erkekler Marstan Kadınlar Venüsten Kitabı yorumları Yorum Ekle

1.

Berbat aynı şeyleri zırvalayıp durmuş herkesin tarzı farklıdır ben çok skldm zor bitirdim ..

Kitabı okudu, 10 üzerinden 3 puan verdi.
2.

Kadın ve erkek arasındaki farklılıklar,düşünce yapılarındaki farklılıklar çok güzel anlatılıyor. Eşimizi daha iyi anlamamız için güzel bir çalışma.. Seneler önce arkadaşımın annesinin tavsiyesi ile alıp, okuduğum kitap..Bir evlilikte erkeğin ve kadının huzur bulması için, birbirlerini daha iyi anlayabilmeleri için özellikle çiftlerin okuması gereken bir kitap...

Kitabı okudu, puan vermedi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
3.

kitapta bence anlatılanlar kadın ve erkeğin eşit olduğu toplumlarda söz konusu olabilir.Bizim ülkede kadın erkek eşitliği bu kafayla belki 100 yıl sonra bile zor...(16 yaşından küçük çocuğun evlendirilmesini normal gören anayasa mahkemesi çıkıyor...çocuk bunlar çocuk)

Kitabı okudu, puan vermedi.
4.

İki arkadaşın yaptığı yoruma çok üzüldüm. Mağara ve kuyu dediği olay şu. Kitabın bi kısmında erkekler ve kadınların kavga esnasında tansiyon yükselince biraz uzaklaşmaları gerektiğini anlatıyor. Ama biliyoruz ki haklıyım diyen taraf sonuna kadar gitme konusunda ısrarcı oluyor. Genelde erkekler benim gördüğüm kadarıyla uzaklaşıyo(hatta yazarda, erkeklerin uzaklaştığını ama kadınların ona, şimdi gidersen bi dahada gelme diye konuştuklarını ve hata yaptığını kanıtlıyor) ama biz, sorun büyümesin halledelim öyle devam edelim ilişkiye diye düşünüyoruz. Sinir anında hiç bi şeyin halledilemiyeceğini daha da kötü olucağını anlatmış. Mağarayı , erkeğin bunaldığı, yalnız kalmaya ihtiyacı olduğu zamanlarda gittiği her hangi bi yer olarak göstermiş. Mağara ve kuyu kelimesi yanlızca benzetme yani. Kuyu ise, kadınların pms gibi dönemlerdeki içine kapanması ... Kitapta 'ısrarla' söylenen şey zaman zaman yalnız kalmak gerektiği yani.
Eşini ya da partnerini çok seven kişi, karşısındakinin hassas noktalarına gore davranmayı isterse kitap iyi bi yol gösterici. Kadın ve erkeğin istediklerini yazmış kitap olay bu yani. Yıkık dökük bi ilişkinin tedavisini de anlatmış , diğer kitabının altına da yazmıştım, her kitap sonuç odaklı olmuyor.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 10 puan verdi.