Erkekler Marstan Kadınlar Venüsten

Erkekler Marstan Kadınlar Venüsten John Gray

Kitap 8.0/10 ·  21 Oy · 7 Yorum  ·  86 okunma  ·  15 beğeni

Kitabın Basım Bilgileri

 • Kitabın Adı:
  Erkekler Marstan Kadınlar Venüsten
 • Yazar:
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 1996
 • Sayfa Sayısı:
  285
 • İSBN:
  9789754055764
 • Kitabın Türü:
 • Orijinal Adı:
  Men Are From Mars Women Are From Venüs
 • Çeviri:
  Gülden Şen
 • Dil:
  Türkçe
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar

Kitap İstatistikleri

86 okur okudu. · 15 okur beğendi.
3 okur okuyor. · 2 okur yarım bıraktı.
7 yorum · 21 puanlama · 3 alıntı
0 haber · 0 fiyat · 1.566 gösterim
27 okur okumayı planlıyor.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Kitap ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Kitap Hakkında Bilgi

Erkekler Mars'tan, Kadınlar Venüs'ten karşı cinsle iletişiminizi geliştirecek ve ilişkilerinizden elde etmek istediklernizi sağlayacak pratik bir rehberdir...Karşı cinsle doyurucu ilişkiler kurmak isteyen herkes bu kitabı okumalı.
(Arka Kapak)

Erkekler Marstan Kadınlar Venüsten Kitabından Alıntılar Alıntı Ekle

1.

Erkekler kendilerine ihtiyaç duyuldugunda güclenip harekete geçerlerken, kadınlar sevildiklerini hissettiklerinde harekete gecip güclenirler.

Erkekler Marstan Kadınlar Venüsten, John Gray
2.

Kadınlar sorunları hakkında konuşmaya başladıklarında erkekle genellikle dinlemezler, dinlemek istemezler. Erkek, kadının konuşmasını kendisini sorumlu tutması olarak algılar. Sorunlar ne kadar çoksa, erkek o kadar suçlandığını hisseder. Kadının yalnızca ona içini dökmek için konuşmakta olduğunu fark etmez. Erkek susup dinlese, bu davranışının kadın tarafından ne kadar takdir edileceğini bilmemektedir.

Erkek, kadının akıl danışmak istediğini varsaydığında, hemen onun sorunlarını çözmek için Bay Tamirci şapkasını takar. Eğer kendisini suçladığını düşünürse, kılıcını çekip savunmaya geçer. Her iki durumda da, dinlemesi gittikçe güçleşir.

Erkekler Marstan Kadınlar Venüsten, John Gray
3.

Kadın puanlama yaparken, sevgi armağanı-ne kadar küçük olursa olsun- bir puan alır;her armağanın değeri aynıdır. Büyüklüğü önemli değildir, bir puan alır. Öte yandan erkek küçük bir armağan için bir puan, büyüğü içinse otuz puan kazandığını sanır. Kadınların farklı bir biçimde puanlama yaptıklarını bilmediği için, doğal olarak enerjisini büyük armağanlara yoğunlaştırır.

Erkekler Marstan Kadınlar Venüsten, John Gray (Sayfa 184)

Erkekler Marstan Kadınlar Venüsten kitabını satın alabileceğiniz siteler Fiyat Ekle

Henüz fiyat bilgisi eklenmedi.

Erkekler Marstan Kadınlar Venüsten Kitabı yorumları Yorum Ekle

1.

Bu kitaptan önce özel günleri eşim niye hatırlamıyor,neden böyle davranıyor vb.kaprislerim olurdu.Bu kitaptan sonra bitti.Kitapta anlatılan iki cümleyle özetlenebilir aslında:Kadın ve erkek iki ayrı gezegenden gelmiş,gerçekten olaylara çok farklı bakan,birbirini anlaması mümkün olmayan canlı türleridir.Bu nedenle eşinizin sizin gibi düşünmesini,sizi anlamasını beklemeyin,ne istiyorsanız lafı dolandırmadan söyleyin...
Ben de öyle yapıyorum ve mutluyum.Doğum günüm gelmeden önce eşime hatırlatıyorum,hatta alacağı hediyeler için ona seçenekler sunuyorum.En azından sevmediğim ,kullanmayacağım bir hediye gelmesini baştan önlüyorum.Çok öfkelensem ,kırılsam bile içimden geçenleri bazen bağırarak bazen sakince ama dosdoğru ve asla kötü kelime kullanmadan söylüyorum.İnanın ne eşlerin ne de çocukların kullanma kılavuzu olmuyor ama bu kitabı evlenmiş ya da evlenecek her çifte öneririm.Yakın zamanda bunu destekleyecek bir kitap da Elma Yayınevi'nden "Kadın Beyni Erkek Beyni" adında çıktı.Serkan İsmailoğlu'nun bu kitabı biraz daha eğlenceli.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 8 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
2.

Kadın ve erkek arasındaki farklılıklar,düşünce yapılarındaki farklılıklar çok güzel anlatılıyor. Eşimizi daha iyi anlamamız için güzel bir çalışma.. Seneler önce arkadaşımın annesinin tavsiyesi ile alıp, okuduğum kitap..Bir evlilikte erkeğin ve kadının huzur bulması için, birbirlerini daha iyi anlayabilmeleri için özellikle çiftlerin okuması gereken bir kitap...

Kitabı okudu, puan vermedi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
3.

Yıllar önce okuduğum bir kitap. O zamanlar ayrıntıları anlamasamda, yıllar sonra doğru tespitlerin yapıldığını yaşayarak görüyorsunuz. Anlatımı ve okuması zevkli bir kitap.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 9 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
4.

kitapta bence anlatılanlar kadın ve erkeğin eşit olduğu toplumlarda söz konusu olabilir.Bizim ülkede kadın erkek eşitliği bu kafayla belki 100 yıl sonra bile zor...(16 yaşından küçük çocuğun evlendirilmesini normal gören anayasa mahkemesi çıkıyor...çocuk bunlar çocuk)

Kitabı okudu, puan vermedi.
5.

Berbat aynı şeyleri zırvalayıp durmuş herkesin tarzı farklıdır ben çok skldm zor bitirdim ..

Kitabı okudu, 10 üzerinden 3 puan verdi.
6.

Bu kitabı okurken çok sıkıldım.Çünkü içerik olarak yavaş ilerliyor,birçok noktada yanlışlık ve eksiklikler var,bölümleri ve içeriği berbat buldum.Erkeklerin kadınlara,kadınların erkeklere nasıl davranması gerektiği de anlatılıyor.

Kitabı okudu, puan vermedi.
7.

Kadınlar ne söyler, erkekler ne anlar ya da neden anlamazlar. Ya da erkekler ne söyler kadınlar ne anları anlatan bir kitap. Sanki yazarın erkek olmasından mı kaynaklı bilmiyorum yanlı anlatıldığını düşünüyorum. Hep kadınlar fedakarlık yapsın, hep kadınlar alttan alsın, pohpohlanan hep erkekler olsun diyor sanki kitap.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 8 puan verdi.