Gül ve Avcı

Gül ve Avcı Asude

Kitap 8.6/10 ·  30 Oy · 7 Yorum  ·  68 okunma  ·  24 beğeni

Kitabın Basım Bilgileri

 • Kitabın Adı:
  Gül ve Avcı
 • Yazar:
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2013
 • Sayfa Sayısı:
  464
 • İSBN:
  9786055358457
 • Kitabın Türü:
 • Dil:
  Türkçe
 • Yayınevi:
  Ephesus Yayınları

Kitap İstatistikleri

68 okur okudu. · 24 okur beğendi.
0 okur okuyor. · 0 okur yarım bıraktı.
7 yorum · 30 puanlama · 5 alıntı
0 haber · 6 fiyat · 1.302 gösterim
30 okur okumayı planlıyor.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Kitap ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Kitap Hakkında Bilgi

Bir başkaldırıdır aşk... Önce isyancısını yıkar!

Bir Erkek...
Varlığı hem tehlikeli ve korkunç, hem de sonsuza değin güçlü ve korunaklı... Onun karşı konulmaz etkisine kapılan bir kadın sıcak bir gülüşüyle ısınabilir, mavi gözleriyle sonsuz bir denize açılabilir, siyah saçlarıyla zifiri bir geceye korkusuzca dalabilirdi.

Ona yaklaşmak ise ateşe çırılçıplak yürümek demekti.

Bir Kadın...
Hem bir kraliçe kadar sarsılmaz, hem de titremeye hazır bir yaprak gibi ürkek ve utangaç... Bir erkeği masumiyetiyle prangasız tutsak edebilir, incindiğinde ise bütün dünyaya kafa tutabilirdi. Kalbi ve masumiyeti acımasızca ihlal edildiğinde artık onun için ateşe yürümek zamanı gelmişti.

Kadın ateşten korkmuyordu, çünkü çoktan yanmıştı.

Evelyn Rosa Drummond, en değerli varlığı olan kalbini bu tehlikeli adama sunduğunda onun aşkına erişebileceğine inanmıştı. Oysa tüm varlığını emanet ettiği Harewood Dükü Julian Benedict Wharton tarafından bir fahişe olarak görülmek gibi korkunç bir yanılgının kurbanı olmuştu.

Ve talih, karşısına dayanılmaz bir intikam fırsatı çıkardı. Herkesin çekindiği bu tehditkâr ve gizemli adama yapılan cinayet suçlamasını ispatlayacaktı. Oysa Julian'ın en yakınına kadar sızmayı başardığında, kalbinin müthiş bir sınanmaya tabi tutulacağından habersizdi.

Gönlünü bir kez daha bu cazibeli adama kaptırmayacağına söz vermek ise gölgesine sığındığı bir yalandan öteye gidemeyecekti!
(Tanıtım Bülteninden)

Gül ve Avcı Kitabından Alıntılar Alıntı Ekle

2.

"Sevgime layık değilsin, Lord Wharton! Seni sevdiğim için, seni bir zamanlar sevdiğim için kendimi asla affetmeyeceğim. Beni bir fahişe, basit bir kadın olarak görebilirsin, ancak kendinden habersizsin! Kibrinin içinde boğulmaya mahkum zavallı bir adamsın. Bir kadının aşkına sahip olmak ise sana fazla gelir. Bunu hak edecek biri değilsin. Bundan sonra seni sevmekten vazgeçiyorum!"

Gül ve Avcı, Asude (Sayfa 311)
3.

"Ben Rosa, yani Gül, katil ise Avcı olacak" diye devam etti.
Desmond amca başını sallayarak "Gül ve Avcı" diye fısıldadı.
Kulağa güzel geliyordu!

Gül ve Avcı, Asude
4.

"Benden bir hata gibi bahsediyorsun," diyen Evelyn kocasına alınarak yanıt verdi.
Julian kararlı tavrını bozmadı. Kendinden emin bir sesle: "Sana dair tek hatam, seninle buraya geldiğin ilk günden evlenmemekti," dedi.
Evelyn'in gözleri parladı ancak kocası konuşmaya devam etti: "Sen benim en güçsüz yanımsın sevgilim, ancak en güçlü yanım da sensin! Söz konusu senken üstesinden gelemeyeceğim tek bir şey olmadığını biliyorum. Bana her şeyi, tüm delilikleri, tüm aptalca şeyleri, en cesur kahramanlıkları, dünyaya kafa tutmayı ya da onu hiçe saymayı... Kısaca her şeyi... Her şeyi, ancak sen yaptırabilirsin, Rosa!"

Gül ve Avcı, Asude
5.

"Sana deliller sunduğumda yaptığın bu ölümcül hata için kendinden nefret edeceksin. Ama ben senden nefret etmeyeceğim. Seni sevmekten asla vazgeçemeyeceğim.”

Gül ve Avcı, Asude

Gül ve Avcı kitabını satın alabileceğiniz siteler Fiyat Ekle

# Site Basım Fiyat
1 İdefix Ephesus Yayınları ·  2013 ·  464 syf ·  13.20
2 Kitapyurdu Ephesus Yayınları ·  2013 ·  464 syf ·  14.30
3 Kitapdenizi Ephesus Yayınları ·  2013 ·  464 syf ·  15.40
4 Pandora Ephesus Yayınları ·  2013 ·  464 syf ·  15.40
5 D&R Ephesus Yayınları ·  2013 ·  464 syf ·  16.06
6 Kabalcı Ephesus Yayınları ·  2013 ·  464 syf ·  16.50

Gül ve Avcı Kitabı yorumları Yorum Ekle

1.

İlk başlarda bende okurken sıkılacağımı düşünmüştüm.Lakin okumaya devam ettiğimde sayfaları değiştirmek için can attım.Bazı sayfalarda detaya girmesinde rahatsız olduğumu söylemek isterim.Ama bu kitabı okumama engel olmadı.Umarım bu kitabın devamı gelir :)

Kitabı okudu, 10 üzerinden 10 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
2.

Kitabin ilk sayfasini acipta 1830'larda gecen bir öykü oldugunu görünce, sikici bir kitap olmasindan süphe etmistim, acikcasida yanildim süphelerimde. Sürekli heyecani yukarida tutan ve bunun yani sira cok güzel bir askin en kötü olaylarla meydana gelebilecegini de anlatiyor... Büyük bir keyifle okudum kitabi ve herkesede tavsiye ederim

Kitabı okudu, 10 üzerinden 9 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
3.

Asude'nin en beğendiğim kitabı bu oldu.Hikayenin her anı farklı gelişti. karakterleri de çok sevdim. ama en sevdiğim Albert ti.bir solukta okudum.kitabın sonu ise seven bir kadının aşk için her şeyinden vazgeçmesi özellikle de gururundan ki bu en zordur: buna tanık oluyorsunuz.tavsiye ederim

Kitabı okudu, 10 üzerinden 10 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
4.

Yazarı internette keşfettim . bir kitabını okudum ve devamı geldi . Ama bu kitabı çok çok ayrı seviyorum . Yazarın konuları farklı . klasikleştirilmiş konularda yazan bir yazar değil . çok mu iyi ? belki değil ama kitapları okunmalı katagorisinde bulunmakta .

Kitabı okudu, 10 üzerinden 8 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
5.

Gül ve Avcıyı elinizden bırakamayacaksınız.ilk başlarda sıkılacağımı düşünerek başlamıştım ama kitabın sonunu merak etmekten kendimi alamadım. Ve bir baktım ki kitabın son sayfasındayım.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 8 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
6.

Tarihi aşk romanlarıyla arası iyi olan herkes bu kitabı okumalı! Arası iyi olmayanlar bile bence bu kitapla aralarını iyileşecek. Dedektif bir kız ve yanlış bir olayla seveceği adamla tanışması... Bir cinayeti çözmek için farklı biri olan kızımız, cinayeti çözmeye çalışırken aşık olmamak için de ekstra çalışıyor. Ama her zaman çalışmalar sonuç vermez, hele ki konu aşksa...

Kitabı okudu, 10 üzerinden 10 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
7.

Gerek kurgusuyla gerek anlatımıyla çok beğendiğim bir kitap. Kitapta üzüldüğüm de oldu sevindiğim de. Ancak sonlarında çok şaşırmıştım...

Kitabı okudu, 10 üzerinden 8 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.