Kürt Dosyası

Kürt Dosyası Uğur Mumcu

Kitap 8.3/10 ·  12 Oy · 2 Yorum  ·  52 okunma  ·  9 beğeni

Kitabın Basım Bilgileri

 • Kitabın Adı:
  Kürt Dosyası
 • Yazar:
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 1998
 • Sayfa Sayısı:
  107
 • İSBN:
  9789758084173
 • Kitabın Türü:
 • Dil:
  Türkçe
 • Yayınevi:
  Um:ag Yayınları

Kitap İstatistikleri

52 okur okudu. · 9 okur beğendi.
3 okur okuyor. · 2 okur yarım bıraktı.
2 yorum · 12 puanlama · 0 alıntı
0 haber · 0 fiyat · 3.362 gösterim
40 okur okumayı planlıyor.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Kitap ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Kitap Hakkında Bilgi

"Doğusu Bingöl, kuzeyi Erzincan, batısı Malatya, güneyi Elazığ ile çevrilen Dersim için için kaynıyordu. Türkü, "Dersim dört dağ içinde, gülü bardak içinde" diye başlar. Bu "dört dağ içinde" neler yaşanıyordu ve neler yaşanacaktı? Dersim'in "gülü bardak içinde" miydi?...
-Uğur Mumcu 1993-

Gazeteci Ali Sirmen'in "Terörü yalnızca iyi izlemek, gizli kalmış belgeleri ortaya çıkarmak ve parçaları bir araya getirmekle yetinmeyip, aynı zamanda bu olguya nasıl yaklaşılması gerektiğini iyi saptamış olan Uğur Mumcu, efsaneleştirilmek istenen Apo'nun geçmişine eğilerek, onun gerçek yüzünü seriyor" diyerek anlattığı Kürt Dosyası, PKK Terörünü anlamak için önemli bir referans kitap olma niteliğini taşımaya devam ediyor.

Uğur Mumcu'nun üzerinde çalışırken öldürüldüğü çalışması Kürt Dosyası, bugünü anlamak için dünü yeniden ortaya çıkarıyor...
(Tanıtım Bülteninden)

Kürt Dosyası Kitabından Alıntılar Alıntı Ekle

Henüz alıntı eklenmedi.

Kürt Dosyası kitabını satın alabileceğiniz siteler Fiyat Ekle

Henüz fiyat bilgisi eklenmedi.

Kürt Dosyası Kitabı yorumları Yorum Ekle

1.

Uğur Mumcu'nun yarım kalmış kitabı. Abdullah Öcalan'ın bağlantılarının ne olduğuna değinemeden katlediliyor Mumcu. Bitmemiş olduğu için daha çok derleme şeklinde kitap. İlginç detaylar da barındırıyor, yarım kalmış ta olsa okunması gereken kitaplardan..

Kitabı okudu, 10 üzerinden 7 puan verdi.
2.

Kürt meselesi hakkında rahmetlinin yazdığı güzel bir araştırma. Abdullah Öcalan'ın öğrencilik yılları eşi Kesire ve sülalesi, bu sülalenin Cumhuriyet döneminde karıştığı isyanlar, Tunceli ile ilgili olarak başta İsmet Paşa olmak üzere devlet büyüklerinin hazırladıkları raporlar ve çıkarılan iskan kanunları gibi pek çok konuda detaylı bilgiler veren bir eser. Yazarın bu kitap yüzünden öldürüldüğü iddia edilmektedir. Mutlaka okunması gerekenlerden.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 10 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.