Sıcak Ayaz

Sıcak Ayaz Serkan Özel

Kitap 6.3/10 ·  33 Oy · 8 Yorum  ·  114 okunma  ·  31 beğeni

Kitabın Basım Bilgileri

 • Kitabın Adı:
  Sıcak Ayaz
 • Yazar:
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2013
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • İSBN:
  9786054771721
 • Kitabın Türü:
 • Dil:
  Türkçe
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları

Kitap İstatistikleri

114 okur okudu. · 31 okur beğendi.
4 okur okuyor. · 4 okur yarım bıraktı.
8 yorum · 33 puanlama · 76 alıntı
0 haber · 0 fiyat · 2.295 gösterim
39 okur okumayı planlıyor.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Kitap ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Kitap Hakkında Bilgi

Ben sana ölümün kıyısında yaşama tutunmuş bir hayattan geliyorum.

Sonbahar yağmurunda sensiz ıslanacaksam, kahvemin yanında kahvesini yudumlayan sen olmayacaksan, kabustan korkarak uyandığımda sana sarılamayacaksam, beraber hayal kurup birlikte yaşayamayacaksam, beni sevdiğini söylemenin ne anlamı var ki? Madem bunları seninle yapamayacağım, daha fazla varlığına alıştırmadan git. Hiç olmazsa acıların tat versin bana. Nasıl olsa ben sevmekten vazgeçmeyeceğim. Bir gün olur da bunları benimle yaşamak istersen, ölüme terk ettiğin yerdeyim.
-Serkan Özel-
(Tanıtım Bülteninden)

Sıcak Ayaz Kitabından Alıntılar Alıntı Ekle

Bütün Alıntıları Göster

Sıcak Ayaz kitabını satın alabileceğiniz siteler Fiyat Ekle

Henüz fiyat bilgisi eklenmedi.

Sıcak Ayaz Kitabı yorumları Yorum Ekle

1.

okudum ama niye okudum sırf kitaba başladım diye okuyup bitirdim. yani nasıl bu kadar cümleler benzer olur. aynı cümleler tekrarlanır durur bilemiyorum. bu kitabı hiç sevmedim.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 2 puan verdi.
2.

Bir daha bu tarz kitaplara yaklaşmama kararı aldıran kitaptır. Çok sıkıcı,hep tekrar. Yazmış olmak için yazılmış gibi duran betimlemeler.Olmamış.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 1 puan verdi.
3.

***Spoiler var.***
Yorum yazıp yazmamak arasında düşündüğüm bir kitap oldu benim için. Öncelikle neden okudum? Öğrencim kitap değiş tokuş edelim dedi. Bu kitabı getirdi. Aylardır da elimde süründü durdu açıkçası. Tek bir kişi üzerine terkedilmişliğini anlatmamış yazar sanırım. Çünkü kurguyu toparladığınızda (ordan burdan) kıza tam aşkını söyleyecek kız kaçıp gidiyor. Sonra bir bakıyorsun beraber geçirilen gecelerden bahsediliyor. Sonra bir öyle bir böyle terkediyor derken... Bu terkedilişler sanırım onlarca (abarttım) kız tarafından yapılıyor.
Hani emek verilmiş yazılmış desem, biz okurlara da yazık. İnsanın içi sıkılıyor, sıkılıyor, daralıyor okurken. Bence terkedildiysen susup çaktırmadan oturmak lazım, bu kadar dır dır dır kız kaçıp kurtulmuş demek geliyor insanın (en azından benim) içimden. Aynı yanlış durağa kadar gidip, zaten burada inecektim demek gibi terk edilmek (bu cümlemi alıp diğer kitabında kullanırmış yazar mesela:). Neyse çok kötülemek istemiyorum ama anlaşılmaz bir kitap oldu benim için. Öğrencime sordum sen anladın mı, bende mi sorun var diye. Bende sorun yok.
Bir de kızla yıllar sonra karşılaşıyor, kız evlenmiş çocuğuna da terk ettiği adamın adını vermiş. Türk filmi gibi.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 1 puan verdi.
4.

23 yıllık yengeç burcuyum bana bile ağır geldi. Basit kitap...
Basit anlatım.... Anlatım bozukluklarını düzelticem diye adam akıllı okuyamadım bile. Bu kadar hassas bir konu ancak bu kadar basitlikle anlatılabilirdi. Ayrıca çok sıkıcı, kurduğu cümle öbekleri kısır döngüye dönüşmüş. Gerçekten hiç sevmedim. Cümleler çok uzun, kurulan cümleler anlamsız. öznesini başta kurduğu bir cümle bile yok.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 1 puan verdi.
5.

Eserde bir adamın ayrılık acısı, yalnızlığı, sevgilisine duyduğu özlemi, çaresizliği anlatılıyor.

Eser boyunca hep sevgilinin gittikten sonraki bıraktığı acı anlatılıyor. Bu da eserde düşüncelerin yinelenmesine neden olmuştur. Bu da belli bir süre sonra sıkmaya başlamaktadır.

Eserde hep sorgulama var. Sevgilinin gidişini kabullenememe ve hep sevgilinin neden gitmiş olabileceğini durmadan sorguluyor.

Eserde yalın bir anlatım var. Öznel bir anlatım kullanılmıştır. Çünkü anlattığı duygular her insanda aynı derecede yaşanmaz görecelidir.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 6 puan verdi.
6.

Çok güzel hazırlanmış bir kitaptı.İnsan okurken kendini bulabiliyor .Hayatımızda belki bir çoğumuzun yaşadığı şeyler en güzel bir biçimde yansıtılmış.Eğer birisi varsa kalbinizde emin olun kitap ellerinizde canlanıyor.Okumanızı tavsiye ederim.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 9 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
7.

Kitap çok anlamlı yerler içeriyor. Oraları okurken gözlerimin dolduğu oldu. Kitabı yavaş yavaş okudum. Kahvem ve koltuğumda başladım ve anlayarak okudum. Anlamlar... Güzeldi. Güzel sözler vardı ve aşk, ayrılık, sevgi konuları güzel anlatılmış. Biraz tarzım değildi ama güzeldi.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 8 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
8.

Dertlerimi anlayan bir kitaptı doğrusu .

Kitabı okudu, puan vermedi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.