Şimşek Hırsızı

Şimşek Hırsızı Rick Riordan

Kitap 8.8/10 ·  85 Oy · 11 Yorum  ·  405 okunma  ·  67 beğeni

Kitabın Basım Bilgileri

 • Kitabın Adı:
  Şimşek Hırsızı
 • Yazar:
 • Baskı Tarihi:
  2005
 • Sayfa Sayısı:
  363
 • İSBN:
  9786050908480
 • Kitabın Türü:
 • Çeviri:
  Elgin Selen Haktanır Us
 • Dil:
  Türkçe
 • Yayınevi:
  Doğan Egmont

Kitap İstatistikleri

405 okur okudu. · 67 okur beğendi.
0 okur okuyor. · 3 okur yarım bıraktı.
11 yorum · 85 puanlama · 9 alıntı
1 haber · 0 fiyat · 3.213 gösterim
58 okur okumayı planlıyor.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Kitap ile İlgili Haberler

Kitap Hakkında Bilgi

Jackson ve Olimposlular Şimşek Hırsızı Çizgi Roman Kitabı okudunuz, filmi izlediniz. Şimdi sıra, renkli, her sayfası aksiyon dolu olan bu çizgi romanda!

Mitolojik yaratıklar ve Olimposlu tanrılar, Percy Jackson'ın hayatını yerle bir ediyorlar. İşin daha da kötüsü, Percy birkaç tanesinin damarına bastı bile. Zeus'un şimşeği çalındı ve tek şüpheli Percy. Şimdi Percy, Annabeth ve Kıvırcık'ın, on gün içerisinde Zeus'un çalınan şimşeğini bulup savaş meydanına dönmüş olan Olimpos'a geri götürmesi gerek.

Dünya çapında milyonlarca okura ulaşmış ve artık çağdaş bir efsane haline gelmiş Percy Jackson ve Olimposlular serisinin yaratıcısı Rick Riordan, çizgi roman dünyasının en güçlü isimleriyle bir araya geliyor.

Tanrılardan bile daha güçlü bir şeyin peşine düşen o unutulmaz karakterin, Percy Jackson'ın hikayesini bir kez daha okuyacaksınız."
(Tanıtım Bülteninden)

Şimşek Hırsızı Kitabından Alıntılar Alıntı Ekle

Şimşek Hırsızı kitabını satın alabileceğiniz siteler Fiyat Ekle

Henüz fiyat bilgisi eklenmedi.

Şimşek Hırsızı Kitabı yorumları Yorum Ekle

1.

Percy Jackson ve Olimposlular serisinin ilk kitabı.. Bu kitapta Percy, Annabeth ve Kıvırcık'ın, tanrılar arasında çıkabilecek büyük savaşı önlemek için, Zeus'un şimşeğini bulmaya çalışırken yaşadığı olaylar anlatılıyor. Ayrıca Yunan mitolojisine dair bilgiler de var. Rick Riordan bu bilgileri size hissettirmeden öğretiyor.
Filmini de izledim ancak tabii ki kitabı kadar etkileyici değildi. Filmde kullanılmayan hatta değiştirilen birçok şey var.
Ve de bu seri benim için çerezlik bir seri, bana Yunan mitolojisi ile ilgili ufak bilgiler dışında bir şey kattığını düşünmüyorum. Ama şu da var ki Percy'nin ileriki kitaplarda nelerle karşılaşacağını merak ediyorum. O yüzden de seriyi tamamlayacağım.

Kitabı okudu, puan vermedi.
2.

Rick Riordan'a hayran oldum kitabı bitirdikten sonra çünkü Yunan Mitolojisi gibi bir olayı günümüze bağlayışı, anlatış tarzı ve özellikle bir ergenin gözünden yarı tanrı olmanın zorluklarını anlatması takdire şayandı..

Boş zamanları olanlar ve Yunan Mitoloji ile ilgilenlerin kesinlikle okumasını öneririm..

Kitabı okudu, 10 üzerinden 8 puan verdi.
3.

Bu kitaptan sonra kitap okumayı sevmeye başladım. Percy de bende 12 yaşındaydık bu daha çok ilgi göstermemi sağladı. Rick Riordan'ın kendi oğlunun rahatsızlıklarından yola çıkarak yarattığı Percy Jackson karakteriyle oğluna bir umut olmuş ve ona tüm rahatsızlıklarına rağmen kahraman olabileceğini göstermiş. Yunan mitolojisini çok güzel bir anlatımla günümüze uyarlamış. Ayrıca kitap dostların önemini ve ihaneti de konu alıyor.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 10 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
4.

Aslında bu kitap çoğu yerde çocuk kitabı olarak geçse de sizi temin ederim ki değil,yazarımızın her yaşa hitap eden bir anlatımı var.Yunan Mitolojisi hakkında yazılmış en iyi kitaplar arasına kolaylıkla girebilecek bir seridir Percy Jackson ve Olimposlular serisi.Eğer konumuza gelecek olursak,12 yaşındaki Percy,Annabeth ve satir arkadaşları Kıvırcık,Zeus'un çalınan şimşeğini bulmak ve Percy'nin suçsuz olduğunu kanıtlamak üzere yola çıkıyorlar ve olaylar gelişiyor.Eğer okumak isteyen varsa ve kararsızsa gözümü kırpmadan tavsiye edebilirim.Yazarın dilinin akıcı,eğlenceli olması da cabası.Benim bu kitaba puanım 10/10 oldu,okursanız seveceğinizi düşündüğüm bir kitap,seridir.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 10 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
5.

Filme oranla baya hoşuma gitti. Tabi filmdeki karakterleri de hayal dünyam da canlandirmadim değil ama baya guzel serisini bitirmeyi düşünüyorum

Kitabı okudu, 10 üzerinden 9 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
6.

Percy Jackson ve Olimposlular serisi uzun zamandır kitaplığımda bekleyen kitaplardı.
En sonunda arkadaşların ısrarlarına dayanamadım , bakalım neymiş deyip başladım.
Kitabın filmi de varmış ama izlemeyi düşünmüyorum.İzleyenlerin yorumları pek olumlu değil.Öte yandan kitap çok fantastik.Hayal gücümün sınırlanmasını istemiyorum.Daha yan seri var
Konusunu aşağı yukarı herkes biliyordur ama ben yine de yazayım.Percy Jackson birçok okuldan atılmış , disleksi ve dikkat bozukluğu olan haşarı bir çocuk.Son okulunda , Yancy Akademisinde , arkadaşı Kıvırcık ve öğretmeni Bay Kheiron ' ın konuşmalarını duyar.Kendisi hakkında konuşuyorlardır! Tabi ki hiç çaktırmaz
Yaz tatili gelir ve Percy eve gidecektir.Kıvırcık da peşine takılır.Bazı sorunlar yaşadıktan sonra Percy annesiyle deniz kenarına doğru yola çıkar.Olanlar olur ve Percy kendini Melez Kampında bulur.
Daha Yunan mitolojisine inanmaya çabalarken zorlu bir görev çıkar.Babasının ona ihtiyacı vardır.
Kitap iyiydi.Çok sevdim.Özellikle Percy nin koskoca Tanrılara amca demesi beni benden aldı.
Güzel bir kitaptı kuşkusuz!
Okunmalı!

Kitabı okudu, puan vermedi.
7.

Şimşek hırsızını çocuk kitabı sananlar, kesinlikle yanılıyorsunuz.

Kitabı okurken olaylar zihninizde film şeridi gibi geçecek, anlatımı o kadar merak uyandırıcı ki satırları yarım yarım okuyup geçmek isteyeceksiniz, o derece...
Yetişkinler için olduğunu söyleyemem çünkü fantastik bir kitap ve daha çok gençlerin ilgisini çekiyor. Yunan mitolojisi çok güzel işlemiş kitaba, fantastik sevenlerin kütüphanesinde olması gereken bir öykü.

Kitabı okudu, 10 üzerinden 10 puan verdi.
8.

okumaya başladığım ilk kitap yeri bende çok ayrı ve akıcı bir kitap

Kitabı okudu, 10 üzerinden 8 puan verdi ve kitabı beğendiği kitaplara ekledi.
9.
10.

Bu kitabı yıllar önce okumama ve ozamanlar dahi kapağını görüp çocuk kitabı sanmama rağmen iyiki başlamışım diyorum. Yazarın üslubu her yaşa hitap ediyor bence. Olayların akışı ve özgünlüğüde kitabı üst sıralara taşıyor.

Kitabı okudu, puan vermedi.
Bütün Yorumları Göster