Adolf'un Kavgası

9,7/10  (3 Oy) · 
6 okunma  · 
3 beğeni  · 
975 gösterim
"Hitler'in Kavgası" yıllar süren ve çeşitli ülkelerdeki müze ve arşivlerde yapılan araştırmaların yanı sıra bine yakın kitap ve filmin incelenmesiyle yazıldı. Kitapta iki amaç hedeflendi. İlk bölümde Nazi Diktatörü'nün yaşamın hemen her alanındaki düşünceleri sayısız söylevden taranarak sunuldu.

Böylece onun ve yönettiği sistemin ve yaşananların İnsanlık Tarihi'nde tüm zamanlar için korkutucu bir örnek olacağı sergilendi. Daha sonra ise, Führer'in ve yakın çevresindekilerin ilgilendikleri sıra dışı inanılmaz konular ve olaylar anlatılırken tarihin bu en dehşet verici döneminin arkasında nelerin yaşandığı, Aryenizm ve Soykırım'ın ardındaki bilinmeyen güçlerin etkileri ele alındı. "Hitler'in Kavgası" gerek 20. Yüzyıl'ın belki de birkaç yüzyılın en sıra dışı olaylarını anlatıyor. Cengiz Han'dan bu yana hiçbir lider onun kadar korkutucu ve onun kadar gizemli değildi. Bu kitap, sıradan, zavallı ve dışlanmış bir insanın, dünyanın en önemli insanı haline nasıl geldiğinin öyküsüdür.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2014
 • Sayfa Sayısı:
  328
 • ISBN:
  9876054455256
 • Yayınevi:
  Wizart Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

"Terörizm burjuvaların zihinlerini darbelemek, onlarda komünist kıyımların korkusunu uyandırmak, aynı zamanda da onları güçlünün yumruğundan çekindirmekle kendini haklı çıkarıyordu. Oysa Dünya ancak korkunun sömürülmesiyle yönetilir."

"Siyasetçiler halkın o anki desteğini alabilmek için gelecekle ilgili büyük projelerden bile vazgeçerler. Kendileri daima ülkeden daha önemlidir. Onların kuş beyinleri geleceğin önemini kavrayamaz."

A. Hitler.

Adolf'un Kavgası, Ata Nirun (Sayfa 82)Adolf'un Kavgası, Ata Nirun (Sayfa 82)

Kitapla ilgili 1 Haber
Burası çok ıssız