Alacakaranlık Twilight Serisi 1

8,0/10  (556 Oy) · 
3.475 okunma  · 
425 beğeni  · 
12.120 gösterim
"...Üç şeyden kesinlikle emindim. Birincisi, Edward kesinlikle bir vampirdi. İkincisi, onun ne kadar güçlü olduğunu bilmediğim bu vampir yanı benim kanıma susamıştı. Üçüncüsü, ona koşulsuz ve geri dönülemez biçimde aşıktım."
(Kitabın İçinden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2008
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9789944821094
 • Orijinal Adı:
  Twilight
 • Çeviri:
  Hüseyin Baran
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nazlı Demir 
04 Eyl 2015, Kitabı okudu, 8/10 puan

İnsanın vampir görse kaçmak yerine koşarak boynuna atlamasını sağlayacak bir kurgu. İster istemez etkileniyorsunuz. Seriyi bir solukta okuyabilirsiniz yalnız hayal kırıklığına uğramamanız için tavsiyem filmlerinden uzak durmanız.

Suat Özmen 
21 Eyl 21:57, Kitabı okudu, 3 günde, 7/10 puan

Neredeyse bir senedir okuma listemde olmasına rağmen bir türlü başlayamadığım bu seriyi hemen temin edip başlamak istedim.Başlamadan önce kitap hakkında az çok fikir sahibiydim.Yoğunlukla aşk temasının olduğunu,işin içinde vampirler olunca gerilim ve maceranın eksik olmayacağını tahmin etmiştim ama yanılmıştım.Neredeyse son yüz sayfasında biraz gerilim vardı.Ağırlıklı olarak Bella ve Edward'ın tanışması,aşık olmaları ve aileleri arasında geçiyor.Serinin ilk kitabı olduğu için beklentim daha fazlaydı biraz da olsa hayal kırıklığına uğradım.Yine de yazarın akıcı üslübuyla,kurgusuyla okurken keyif verdiğini söyleyebilirim.Vakti olanlar eline alındığında hemen bitirilecek,sürükleyici bir kitap.

Bu kitabın her sayfası tempolu, heyecanlı ve gerilim dolu! Bu seriyi çok uzun zamandır okumak istiyordum. Sonunda birinci serisini okuyabildim. Çok hoşuma gitti yazarın kalemi..

Ceren Acer 
07 May 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Yazar çok akıcı bir üslupla Alacakaranlık romanını biz okurlarla buluşturmuş. Bu kitabın her sayfası tempolu, heyecanlı ve gerilim dolu! Bu seriyi çok uzun zamandır okumak istiyordum. Sonunda birinci serisini okuyabildim. Çok hoşuma gitti yazarın kalemi... İkinci serisini daha büyük merak ve heyecanla okuyacağıma eminim. Bu roman, okumayı beklediğim kadar varmış. Herkes daha fazla vakit kaybetmeden okumalı. Zamanının en iyi vampir romanı olsa gerek. STEPHENIE MEYER gerçekten yazarlığının hakkını fazlasıyla vermiş bu kitabıyla.

elvan bağatur 
03 Eki 2015, Kitabı okudu, 2 günde

Bir hafta içinde 4 kitabını da bitirdiğim en iyi vampir serisiydi. Gerçek hayatta olmama ve vampirlerin de bir efsaneden ibaret olduklarını bilmeme rağmen yine de gerçekte varmışlar gibi hissetmemi sağlamıştı.

Çok güzel bir kitaptı. Bütün olaylar okuyucuyu sıkmadan Detaylı olarak anlatılıyor. Filminde bazı eksik yerler var kitabı okuduğunuzda eksiklikler tamamlanıyor.

Beyzayngn 
31 May 2014, Kitabı okudu, Puan vermedi

Herkes beğenmiş ama benim hoşuma gitmedi pek kendimi zorlayarak okudum açıkçası.

Furkan 
23 Eyl 21:57, Kitabı okudu, 3 günde, 6/10 puan

Seri aslında "ergen serisi ya" diye adlandırılmadan önce gerçekten ayrı bir havası vardı piyasada. Dürüst olmak gerekirse de Dracula'dan sonra dünya tarihinde gerçek bir vampir akımını bu kitap serisi getirdi diye düşünüyorum ki bu da kendi alanında özel bir başarıdır. Alacakaranlık içeriğine gelirsem Bella karakterinin aptallığı beni yedi de bitirdi diyebilirim. Korkunç tavırlarından hoşlanmadım, bu yüzden de anlatıcıyı sevmediğim için kan ter içinde okudum.

Pınar Sarıgöl 
11 Nis 2015, Kitabı okudu, 8/10 puan

Alacakaranlık serisinin aynı isimde ilk kitabıdır. Bana göre serideki en iyi kitaptır. Roman Isabella karakterinin gözünden aktarılıyor. Öyle bir anlatılıyor ki, genç bir kadınsanız -ki sanıyorum roman daha çok genç hanım kişiler tarafından okunuyor- Edward karakterine hayranlık duymanız muhtemeldir, çünkü yazarımız kadın. Kadın gözüyle duygular enfes şekilde aktarılıyor. Okursanız güzel hislere, tatlı hayallere kapılabilirsiniz.

Kübra çil 
15 Kas 13:29, Kitabı okudu, 752 günde, 8/10 puan

Filminden ziyade kitabını daha çok sevdiğimi itiraf ederek başlamak istiyorum. Akıcılığı olan, sıkmayan bir kitap. Merak kısmını kitabın sonuna kadar sürdürmüş olması çok güzel. Unutulan kitaplar arasında kaldığını düşünüyorum lakin, kesinlikle okunması gerek. Yazara teşekkür ediyorum..

5 /

Kitaptan 18 Alıntı

Yine alacakaranlık, başka bir son daha. Günün ne kadar mükemmel olduğunun önemi yok, her zaman sona ermek zorunda.

Alacakaranlık, Stephenie Meyer (Sayfa 404)Alacakaranlık, Stephenie Meyer (Sayfa 404)
zeynep 
16 Ara 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

"Şimdi daha iyi anlıyorum ki, nefes almak değilmiş, yaşamak. Ateşlerde yanmak gibi bir şey, seni severken, sensiz olmak..."

Alacakaranlık, Stephenie Meyer (Bella)Alacakaranlık, Stephenie Meyer (Bella)
Tuncay YILDIRIM 
29 Tem 16:49, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Mantık
Aşkta mantık yoktur. Birini ne kadar çok severseniz, her şeyin daha az anlamı olur.

Alacakaranlık, Stephenie MeyerAlacakaranlık, Stephenie Meyer
zeynep 
16 Ara 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Sevdiğin tek kişiyle olamadığında, seni seven tek kişiyle kalabilir misin?

Alacakaranlık, Stephenie MeyerAlacakaranlık, Stephenie Meyer
Suat Özmen 
19 Eyl 15:40, Kitabı okudu, İnceledi, 7/10 puan

''Elbette güzel bir ölüm biçimiydi bu;bir başkasının yerine ölecektim.Sevdiğim birinin yerine.Hatta soylu bir ölümdü.Bir anlam ifade ediyordu.''

Alacakaranlık, Stephenie MeyerAlacakaranlık, Stephenie Meyer

Onu dikkatle izliyordum. Hala gülümsüyordu. Bu kadar güzel birinin gerçek olabileceğine inanmak çok zordu. Onun ani bir toz bulutu içinde kaybolmasından ve bu rüyadan uyanmaktan korkuyordum.

Alacakaranlık, Stephenie Meyer (Sayfa 80)Alacakaranlık, Stephenie Meyer (Sayfa 80)

Edward: Ve aslan kuzuya aşık olur.
Bella: Ne aptal bir kuzuymuş.
Edward: Ne hasta ve mazoşist bir aslanmış.

Alacakaranlık, Stephenie Meyer (Sayfa 226)Alacakaranlık, Stephenie Meyer (Sayfa 226)
2 /