Alacakaranlık Twilight Serisi 1

8,0/10  (584 Oy) · 
3.582 okunma  · 
451 beğeni  · 
12.647 gösterim
"...Üç şeyden kesinlikle emindim. Birincisi, Edward kesinlikle bir vampirdi. İkincisi, onun ne kadar güçlü olduğunu bilmediğim bu vampir yanı benim kanıma susamıştı. Üçüncüsü, ona koşulsuz ve geri dönülemez biçimde aşıktım."
(Kitabın İçinden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2008
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9789944821094
 • Orijinal Adı:
  Twilight
 • Çeviri:
  Hüseyin Baran
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nazlı Demir 
04 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

İnsanın vampir görse kaçmak yerine koşarak boynuna atlamasını sağlayacak bir kurgu. İster istemez etkileniyorsunuz. Seriyi bir solukta okuyabilirsiniz yalnız hayal kırıklığına uğramamanız için tavsiyem filmlerinden uzak durmanız.

Bu kitabın her sayfası tempolu, heyecanlı ve gerilim dolu! Bu seriyi çok uzun zamandır okumak istiyordum. Sonunda birinci serisini okuyabildim. Çok hoşuma gitti yazarın kalemi..

zeynep gencer 
 05 Oca 20:30 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bu seri ilk yayınlandığında çok yankı uyandırmıştı. İlk kitabı gerçekten çok güzeldi ilk filmi gibi fantastik kitaplar okumak isteyen insanlar için güzel bir kitap

Suat Özmen 
21 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

Neredeyse bir senedir okuma listemde olmasına rağmen bir türlü başlayamadığım bu seriyi hemen temin edip başlamak istedim.Başlamadan önce kitap hakkında az çok fikir sahibiydim.Yoğunlukla aşk temasının olduğunu,işin içinde vampirler olunca gerilim ve maceranın eksik olmayacağını tahmin etmiştim ama yanılmıştım.Neredeyse son yüz sayfasında biraz gerilim vardı.Ağırlıklı olarak Bella ve Edward'ın tanışması,aşık olmaları ve aileleri arasında geçiyor.Serinin ilk kitabı olduğu için beklentim daha fazlaydı biraz da olsa hayal kırıklığına uğradım.Yine de yazarın akıcı üslübuyla,kurgusuyla okurken keyif verdiğini söyleyebilirim.Vakti olanlar eline alındığında hemen bitirilecek,sürükleyici bir kitap.

Halil Yavuz KAYA 
15 Oca 18:32 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Belki yaşım gereği, belki de iç dünyamın yönlendirişi diyelim. Ona galiba yeni nesil "tarz" adını vermiş. İşte o nedenle benim çok çok içimi ısıtan bir kitap olmadı. 3564 okuyucu bulması, bunun 450 sinin beğenmesi ve okuyucu yaş aralığının 18-34'ünün %56 olması bende, genç kuşağım bu tarzda, kurgusal yazılımlardan hoşlandığı kanaatine ulaştırdı. Hiç bir zaman onlara haksızlık etmek istemem.
Peki ben niye okudum...?
Ankara'ya gittiğimde elimdeki elimdeki kitapların okunması bittiğinde Gelinim okumam için vermişti. Oğlum ve gelinim de iyi okuyucudur. Bu arada. Ama onların kitaplığı, hep bu tarz ve fantastik kitaplarla, haaa! birde benden tırtıkladıkları kitaplarla dolu. Bende mecburen okudum.
Bana göre bir kitap, hayatın her yönü ile barışık olmalı Ama her yönüyle...Sonun da okuruna bir "şey" ler bırakmalı. etkilemeli onu, sarmalı, okşamalı, göz, kitap ve bellek arasında askeri tabirle "doğru nişan" olmalı ki! hedef vurulsun... Av - avcı gibi..
Alıntılara bakarsak çok fazla olmadığını görüyoruz onca sayfanın içinden altı çizilip bellek sandığına yolculuğa çıkarılacak özlü söz veya can yakıcı lakırtı bulamamışız demek değil midir bu?
Benim okurken hoşuma giden şey kısa çümleler lie anlatılmış olması oldu.
Kitabın anlatım dilini bir genç kızın güncesini okur gibi olduğunu göreceksiniz kendinizi kitabı okurken.
Benden bu kadar... İyi okumalar diliyorum...
.

Ceren Acer 
07 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yazar çok akıcı bir üslupla Alacakaranlık romanını biz okurlarla buluşturmuş. Bu kitabın her sayfası tempolu, heyecanlı ve gerilim dolu! Bu seriyi çok uzun zamandır okumak istiyordum. Sonunda birinci serisini okuyabildim. Çok hoşuma gitti yazarın kalemi... İkinci serisini daha büyük merak ve heyecanla okuyacağıma eminim. Bu roman, okumayı beklediğim kadar varmış. Herkes daha fazla vakit kaybetmeden okumalı. Zamanının en iyi vampir romanı olsa gerek. STEPHENIE MEYER gerçekten yazarlığının hakkını fazlasıyla vermiş bu kitabıyla.

KörKalem 
08 Ara 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ergenlik dönemimde çerez kitap olarak okuduğum bu kitaplar, şimdiki okuduğum sağlam eserlerin temelini oluşturdu. Meyer güzel bir yazar, üslubu akıcı, kurgusu güzel ve etkileyiciydi. Şimdi olsa okur muydum? Hayır okumazdım, ama level atlamak için bunlara ihtiyacım vardı ve o zamanın kitapları bunlardı. Filmi çekildi herkesin bildiği bir kurgusu var Edward ve Bella arasındaki aşkı ve aileleri arasındaki çekişmeyi anlatan bir roman dizisi.

elvan bağatur 
03 Eki 2015 · Kitabı okudu · 2 günde

Bir hafta içinde 4 kitabını da bitirdiğim en iyi vampir serisiydi. Gerçek hayatta olmama ve vampirlerin de bir efsaneden ibaret olduklarını bilmeme rağmen yine de gerçekte varmışlar gibi hissetmemi sağlamıştı.

Moon light 
24 May 2015 · Kitabı okudu

Çok güzel bir kitaptı. Bütün olaylar okuyucuyu sıkmadan Detaylı olarak anlatılıyor. Filminde bazı eksik yerler var kitabı okuduğunuzda eksiklikler tamamlanıyor.

Beyzayngn 
31 May 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Herkes beğenmiş ama benim hoşuma gitmedi pek kendimi zorlayarak okudum açıkçası.

Kitaptan 36 Alıntı

zeynep 
16 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Şimdi daha iyi anlıyorum ki, nefes almak değilmiş, yaşamak. Ateşlerde yanmak gibi bir şey, seni severken, sensiz olmak..."

Alacakaranlık, Stephenie Meyer (Bella)Alacakaranlık, Stephenie Meyer (Bella)

Yine alacakaranlık, başka bir son daha. Günün ne kadar mükemmel olduğunun önemi yok, her zaman sona ermek zorunda.

Alacakaranlık, Stephenie Meyer (Sayfa 404)Alacakaranlık, Stephenie Meyer (Sayfa 404)
Tuncay YILDIRIM 
29 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Mantık
Aşkta mantık yoktur. Birini ne kadar çok severseniz, her şeyin daha az anlamı olur.

Alacakaranlık, Stephenie MeyerAlacakaranlık, Stephenie Meyer
zeynep 
16 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sevdiğin tek kişiyle olamadığında, seni seven tek kişiyle kalabilir misin?

Alacakaranlık, Stephenie MeyerAlacakaranlık, Stephenie Meyer
Halil Yavuz KAYA 
06 Oca 14:55 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Benim yüzümden her şey okunur, annem bana açık bir kitap gibisin der hep.

Alacakaranlık, Stephenie Meyer (Sayfa 57)Alacakaranlık, Stephenie Meyer (Sayfa 57)
Metin Özdemir 
08 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Hiç kimse ona benim baktığım gibi bakmıyordu. Ne yazık!

Alacakaranlık, Stephenie Meyer (Sayfa 77)Alacakaranlık, Stephenie Meyer (Sayfa 77)
Suat Özmen 
19 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

''Elbette güzel bir ölüm biçimiydi bu;bir başkasının yerine ölecektim.Sevdiğim birinin yerine.Hatta soylu bir ölümdü.Bir anlam ifade ediyordu.''

Alacakaranlık, Stephenie MeyerAlacakaranlık, Stephenie Meyer
4 /