Allah De Ötesini Bırak

7,9/10  (266 Oy) · 
1.019 okunma  · 
215 beğeni  · 
9.560 gösterim
Allah her şeyden haberdardır, sanmayın ki size yapılan haksızlığa kayıtsız kalıyor. O, size bir annenin evladına yaklaştığı merhametten daha fazla merhamet duyandır. Duanın karşılığını takip etmeden "Allah de ötesini bırak". Kul Rabb'ini imtihan etmez. O'na tevekkülle yaklaştığında rahmetini tüm hücrelerinde hissedeceksin. 

Karşında o kadar çok maskeli insan var ki onları tanımak için yoruluyorsun. Şayet dikkat edersen güzel olan bir şey var; o senin hakkını aldıkça, sen onun sevaplarından kazanıyorsun. O halde kaybettim diye üzülme, biraz daha derin bakarsan, aslında kazandığını fark edeceksin!.. 

Aşık olcaksın evet ama kalbini Allah aşkıyla yakacaksın... Dünyanın geçici olduğunu, biteceğini İDRAK edeceksin; sadece sonsuz kudrete bağlanacaksın. ALLAH'A bağlı yaşayacaksın. İşte Uğur Koşar bu kitap da sana herkes gibi Allah'ı anlatmıyor O'nu adeta hissettirip yaşatıyor!.. 
-Psikolog Cavidan Ebru Kızıl- 

Yirmi yıldır terapi deneyimlerimde elde ettiğim sonuçlardan biri şudur ki; eksik olan parçaları yitirdiğini düşünen ve bunları arayarak çıkmazlara giren ve bunun da dışarıda olduğunu sanan çok büyük bir çoğunluk çeşitli psikolojik sorunlarla ruh sağlıklarını bozmuştur. Bu büyük çoğunluğa eserlerinde ve görüşlerinde öze dönüş yolunda katkı sağlayan, aradıklarını bulabilme cesareti ve ışığı olan Uğur Koşar Dostuma "ALLAH DE ÖTESİNİ BIRAK" ile özlerine dönebilmesi adına ışık olan eserinden dolayı en içten teşekkürlerimi sunuyorum...
-Uzm. Psikolog Abdullah Topal-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2013
 • Sayfa Sayısı:
  176
 • ISBN:
  9786054771554
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
Mahmut Çayır 
11 Kas 11:51, Kitabı okudu, Beğendi, 7/10 puan

Yazarın dinginlik temalı bir diğer eseri. Bireyi kendi iç dünyasında bir yolculuğa çıkararak, farkındalığın nasıl bir huzur kaynağı olduğunu anlatmış. Kitabı aldığım arkadaşımın söylediği bir söz vardı; “Diğer İslami yazarlar gibi, namaz kılın, oruç tutun yoksa yanacaksınız haa! diyerek korkutmuyor. Onun yerine; sakin kalın ve mutlu olun diyor.”

Bu da eserin; çocuklarını “Dur yoksa Allah taş yapar, Allah yakar” nidalarıyla terbiye etmeye çalışan ebeveynlerin, zihinlerde oluşturduğu ilahi tahribatlarla mücadele ettiğinin kanıtı. Yeşilçam’ın sahtekar hacı hoca ve imamlarıyla büyüyüp İslam ile arasına görünmez bir set çeken zihinlere şiddetle tavsiye edilir.

Bonus olarak; öfke problemi olanlara ilaç olabilecek nitelikte. (tecrübe konuşuyor)

“İşin Allah’a kalmışsa olmuş bil.”

Nurhan Işkın 
23 Ağu 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

İnsanoğlu 'nun yartılış amacından ve Yaratıcıya olan inancımızın saf ve temiz bir aşk ile karşılik bulacağını anlatan harika bir baş ucu kitabı.Yıllarca korku ile anlatılan Yaratıcının merhametinin ayrım gözetmeksisin tüm insanların üzerinde olduğunu anlatan bir eser.Sen iyilik üzerine ol duana kendin inan ve Allah de Ötesini Bırak...
İnsanı kendi için de yolculuğa çıkaran bir kitap...

Nur-AL 
02 Şub 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Geçen yıl okumuştum ve güzel etkilerini görmüştüm bu kitabın. Okurken insan adeta manevi dünyasına yeniden yolculuk yaptığını hissediyor. Bu kitapta huzuru yeniden ve tekrar tekrar hissettiren bir şeyler var. Hatta terapi ediyormuş gibi bir etkisi var demek daha doğru olur galiba..

Dilber 
26 Eki 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Kitaba ilk başladığım zaman çok inanarak başladım çünkü; çok ilgimi çekti ve beklentimin üstünde oldu. Bildiğin her şeye aslında farklı bir bakış açısıyla yaklaşıyor ve sana seni hatırlatıyor. Rabbin ile olan ilişkini canlandırıyor ve sana ALLAH'ı hatırlatıyor, her ne kadar unutmamış olsan da. Herkesin mutlaka okuması gerektiğini düşünüyorum. Hayran kaldığım kitaplardan bir tanesi ve şiddetle öneriyorum.. :)

Şule ALTAN 
28 Mar 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

İçimi olumlu düşüncelerle dolduran , kendime güvenmemi sağlayan bir kitap oldu.Özellikle Allah'ın beni benden daha çok ve daha önce sevmesi kısmında çok duygulandım.Saygıdeğer yazarımızı tebrik ediyorum.

MerveG 
26 Oca 21:54, Kitabı okudu, 13 günde, 10/10 puan

Hayatın her anında tevekkülle yaşamayı öğreten, insanın ufkunu açan ve imanla bütünleşen bir kitap.

Mehmet uğur G. 
22 Tem 17:37, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Arkadaşlar ! Bu kitaba iyi bakın ve bakmaklada kalmayın . Okuyun ! Ve okurken kalbinizin seyrine bakın bunda çok ciddiyim . Kitabı bitirdikten sonra yemin etmek istemem ama gerçekten namaza başladım . Ve bir süre devam ettirdim . İçinizde bir Aşk varsa bu aşkı Allah için kullanın . Kitap sizi saptığınız lüzumsuz yoldan alıp Allah yoluna sürüklüyor . Uğur KOŞARA çokça teşekkürlerimi sunuyorum . Kendisi gerçekten büyük terapistlerden birsi . Allah böyle insanları başımızdan eksik etmesin

Psikolog bir insanın insanları çözmesi ve insanlara İnancı gereği neler yapması gerektiğini kanıt içerikli anlatan bir kitap.Belki de bu kitabın üstümdeki belirtisi farklı olduğu için çok sevdim insan içinden bir cümle de olsa evet ben de işte buyum diyebiliyor.muhakeme yapmak istiyorsa insan kendiyle kalbinin sesini dinleyip okuyabilir bu kitabı.Zaten her kitabı okurum ama kendime almam gerekeni alırım bu yüzden denenmeli bence...

PINAR Tekgöz 
01 Eyl 12:09, Kitabı okudu, 7 günde, Beğendi, 8/10 puan

Sade ve herkesin anlayacağı bir dilde olması okurken insanı sıkmıyor,Özellikle konu aralarında anlattığı menkıbeler anlamlı ve değerliydi .Beğendim zorda kalmış ve kalbi huzur arayan okuyucuların bir şeyler bulacağını hiç olmazsa rahatlatacağını düşünüyorum.

melek ertaş 
01 Eyl 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Düşenin dostu olmaz diyorlar, eminim bu sözleri sen de çok duymuşsundur. Oysa düşenin dostu vardır, hemde en güvenilir olan insan arkasını döndüğünde sırtından vurmayan...EL-VELİ olan dost , işte o ALLAH'tır.

5 /

Kitaptan 55 Alıntı

Merve Işık 
06 Mar 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Söylenecek çok şey varken bile sus. Susmak boyun eğmek değil, tam aksine olgunlaşmanın ilk adımıdır. Ve daima anımsa;
Sen sustuğunda melekler konuşmaya başlar..

Allah De Ötesini Bırak, Uğur KoşarAllah De Ötesini Bırak, Uğur Koşar
Aysel 
04 Ara 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Allah bazen elinden oyuncağını alır, yerine daha iyisini vereceği için, sen dert etme. O seni senden daha çok düşünür.

Allah De Ötesini Bırak, Uğur KoşarAllah De Ötesini Bırak, Uğur Koşar
özlem dnzhn 
14 Mar 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Kendini küçümseme, herşeyi yoktan var eden Allah önemsiz, değersiz hiç bir şey yaratmaz!...

Allah De Ötesini Bırak, Uğur Koşar (Sayfa 53)Allah De Ötesini Bırak, Uğur Koşar (Sayfa 53)
Afra 
26 Ağu 19:21, Kitabı okudu, Puan vermedi

Bir keresinde şeytan Hz. Ali (R .A )’ye dedi ki:

“Madem bu kadar Rabb’ine tevekkülle bağlısın hadi bakalım şu köprüden atla da seni kurtarsın Allah ’ın.”

Hz. Ali (R .A ) durdu ve şeytanı o helak edici o muhteşem sözünü yüreğinden döküverdi:

“Ey iblis! Kul Rabb’ini imtihan etmez!”

Allah De Ötesini Bırak, Uğur KoşarAllah De Ötesini Bırak, Uğur Koşar

Sen yeryüzünün meleklerini bilir misin? Onlar önce dokuz ay karınlarında can taşırlar, sonra onlara bir ömür can olurlar.

Allah De Ötesini Bırak, Uğur KoşarAllah De Ötesini Bırak, Uğur Koşar
Reşat KARAKAŞ 
16 Eyl 16:56, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Bizim işimiz kalbimizi kıranla değil, kırılan yeri bulmaktır. Ve kalp kırılmaz. Kırılan bir şey varsa o gurur, onur, egodur!..

Allah De Ötesini Bırak, Uğur KoşarAllah De Ötesini Bırak, Uğur Koşar
Aysel 
04 Ara 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Karşında o kadar çok maskeli insan var ki, onları tanımak için yoruluyorsun. Şayet dikkat edersen güzel olan bir şey var; o senin hakkını aldıkça, sen onun sevaplarından kazanıyorsun. O halde kaybettim diye üzülme, biraz daha derin bakarsan, aslında kazandığını fark edeceksin.

Allah De Ötesini Bırak, Uğur KoşarAllah De Ötesini Bırak, Uğur Koşar
Aysel 
04 Ara 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Kendine derinden saygı duy ve kucakla. Çünkü sen Allah’ın özenerek yarattığı, ruhuna ruhundan üflediği özel bir varlıksın.

Allah De Ötesini Bırak, Uğur KoşarAllah De Ötesini Bırak, Uğur Koşar

Kitapla ilgili 1 Haber
Burası çok ıssız