Allah ile Aldatmak Türkiye'yi Kemiren İhanet

8,1/10  (16 Oy) · 
69 okunma  · 
12 beğeni  · 
1.852 gösterim
Kur'an, "Allah ile aldatılmayın!" ihtarında bulunmasına rağmen Türk halkı, dinine olan derin saygısı yüzünden Allah ile aldatılıyor.

Allah ile aldatmanın rantından en büyük terör örgütleri bile yararlanıyor. Pkk'nın başı, yandaşlarına şu talimatı veriyor: "Peygamberler şerhi Urfa'ya ilahiyat akademisi kurun!"

Allah ile aldatmak; dini; çıkar, koltuk, baskı, egemenlik aracı yapan bir sanayi koludur. İşin esası bakımından ne dini vardır ne de imanı. Onun dini-imanı, Tanrısı, ibadeti hep çıkarı ve hesabıdır.

Allah ile aldatanlar dokunulmaz, eleştirilmez bir "tahakküm teolojisi" oluşturmuşlardır. Türkiye'de bu teolojiyi egemen kılmak istiyorlar ve bunda büyük ölçüde başarılı olmuşlardır.

Bu bir Haçlı-İngiliz siyasetidir. Atatürk bu şeytani siyaseti, ta 1920'de Müslüman dünyaya tanıtıyor; İngilizlerin siyasetinin 'İslam'ı İslam'la yok etme siyaseti' olduğunu ilan ediyor.

Allah ile aldatma zulmünün en ağırları kadın ve kadın
hakları konusunda işlenmektedir. Türkiye'de bugün kadın, özellikle örtünme meselesinin istismarı aracılığıyla, Allah ile aldatan zümrelerin temel sömürü aracı olarak öne çıkarılmaktadır.
(Tanıtım Yazısından)
Nur Önder 
02 May 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Özellikle bu günlerde mutlaka okunması gereken mükemmel bir kitap.İç ve dış ihanet odaklarının dini kullanarak ne tuzaklar kurduklarını, geçmişten günümüze uzanarak tüm açıklığıyla ve tarihsel verilerle anlatıyor.

fikret eroglu 
07 Şub 00:55, Kitabı okudu, Puan vermedi

Ismini kurandan almasi hasebiyle onemli bir kitap. Ozetle sermayesi olmayan tek sey dindir ve alicisida hazirdir. Cehalet din maskesi takrsa orda yobazlik kacinilmazdir sonucunda ise gudulmeye amade topluluk yaratir. Artik la yusel olmayan varlik haline gelenlerin elinde ruhu kolelesen mankurt haline gelirsin.

Zeynel DEMİR 
03 Kas 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Allah ile Aldatmak, hem dini sorunları hem de siyasi sorunları ele almaktadır.

hakan öztürk 
07 Mar 2015, Kitabı okudu, 8/10 puan

Bence herkes okumalı ve nasıl kandırıldığımız görülmeli.

Menderes Urhan 
 13 Kas 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Bu kitap; müslümanların ayağının altına konmuş bir muz kabuğudur. Allah muhafaza insanı dinden, diyanetten, ibadetten, camiden, camiadan soğutacak bir proje kitabıdır. Menfi yönde etkilenmem diyen adamın alnını karışlarım. Trafolardaki yaklaşma işaretine atıfta bulunarak aynı uyarıyı bu kitap için de yapıyorum. YAKLAŞMAYIN!!!

Tyln Akgln 
14 Haz 21:26, Kitabı okudu, 98 günde, Beğendi, 7/10 puan

Nutuk'u okuduysanız sıra bunda demektir. Ülkemizin yıllar boyu din istismarcıları tarafından nasıl kandırıldığı ve bunun yanında gerçek İslam dininin ne olduğunu çok güzel anlatmış Yaşar Nuri Hoca...

Ertap ALTUNKAYNAK 
13 Kas 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Özellikle günümüzde tavan yapmış bir anlayışın Dinimiz, inanışımız ve anlayışımız açısından değerlendirilmesi. Gerekli tüm bilgilerin bulunabileceği bir kitap...

Kitaptan 28 Alıntı

Nur Önder 
30 Nis 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 10/10 puan

Nedir şu Haçlı patentli İslam türleri?Ve özellikle günümüzde kullanılan ' ılımlı' 'fanatik' markaları? Bunların hiçbiri İslam değil. İslam, İslam'dır.Yanlız ve sadece İslam. 'Ilımlı'dan maksat, hoşgörü ve insana saygı ise o,gerçek İslam'ın ta kendisidir.Ona yeni bir ad bulma cüret ve kafirliğine ne gerek var? Gerçek İslam'ın insandan hoşgörü veya'itidal' (ılımlılık) dilenmeye ihtiyacı olmaz.Oluyorsa ona 'İslam' denmez.

Neden Ilımlı İslam-Fanatik İslam söyleminde inat ve israr ediliyor? Bizim için cevap son derece net ve kısadır:İstendiği zaman okşanıp sömürülecek,tokatlanıp itilecek'kimliksiz,sünepe, laçka, pelte olmazsa olmazları kesinleşmemiş' bir sahte din yaratıp mensuplarını gerektiği biçim ve kıvamda kullanmak.Ve gerektiğinde birbirinin üstüne salıp birbirine kırdırmak.

'Ilımlı İslam' deyimi,geleneksel hurafe dincileriyle gerçek dinden rahatsız olanları okşamak için kullanılan bir maske söylemdir. Batı, Müslümanları kızdırmadan bir 'irtidat' dini yaratma hünerini göstermiştir. Ilımlı İslam işte bu hünerin ürünüdür.

Batılı-Haçlı kurmaylar,Türkiye'yi İslam dünyasına 'model' göstermek üzere Ilımlı İslam ihanetini pazarlarken dertleri Müslümanlar için model üretmek değil,İslam dünyasında Atatürk sayesinde farklı hale gelen Türkiye'nin bu farklılığını ortadan kaldırmaktır.Model göstermek adı altında yapılmak istenen, bizi model olmaktan çıkarmaktır.Bizi model yapacak bir zihniyet,''Atatürk'ten vazgeçin ki sizi içimize alalım'' der mi? Derse biz böyle bir zihniyetin namus ve iyi niyetine inanır mıyız?

23 Nisan 2007 TBMM olağanüstü toplantısında yaptığımız konuşmada şunu söyledik:

''Ilımlı İslam,İslam ülkelerini bulundukları yerden yukarı çıkarmanın değil,Türkiye'yi bulunduğu yerden aşağı çekmenin projesidir.Bunda en küçük bir tereddütümüz olmamalıdır.''
''Batı, Müslüman ülkeleri bulundukları yerden yukarı çıkarmak ve Ortadoğu'nun çağdışı yönetimlerine Türkiye modelinden bir iyilik yaratmak isteseydi Atatürk mirasını yıpratma gayreti içinde olmazdı.Oysaki Batı,Atatürk karşıtı dinci eğilimleri sürekli destekleyerek akılcı ve antiemperyalist Atatürk mirasını yıpratmak ve Türkiye'yi öteki İslam ülkelerinden herhangi biri haline getirmek için çırpınmaktadır.''
''Atatürk mirasının Arabın petrolünden çok daha güçlü ve kalıcı olduğu anlaşılmıştır.Batı,Türkiye'nin elinden işte bu imkanı almak istiyor.Ilımlı İslam oyununun amacı budur.''
''Eğer Ortadoğu coğrafyasının mustarip kitlelerine dinleri olan İslam üzerinden bir mutluluk reçetesi çıkarılmak isteniyorsa bunun yolu İslam'ın Kur'an tarafından belirlenmiş adını değiştirmek değil,Kur'an'daki İslam'ı öne çıkarmak ve İslam'ı Atatürk'ün okuduğu gibi, antiemperyalist, akılcı, laik,sosyal demokrat ruhuyla okumak ve Müslümanların hayatına bu ruhla geçirmektir.Ama Batı buna asla yanaşmıyor.Çünkü Atatürk zihniyet ve mirasının esas aldığı Kur'an 'daki İslam emperyalizme ve sömürgeciliğe geçit vermiyor.

Batı,içimizden devşirdiği bazı dinci fesat mollaları ve diğer türlerden Cumhuriyet düşmanlarıyla el ele vermiş,Türkiye'nin,Atatürk'ten kaynaklanan emperyalizm ve sömürü karşıtı ruhunu pörsütüp İslam dünyası için örnek olabilme ihtimalini ortadan kaldırmak peşindedir.Allah ile aldatan siyaset dinciliği veya takkeli ihanet, her devirde olduğu gibi,bu operasyonda da Batı'nın yanında ve Haçlıların hizmetindedir...

Allah ile Aldatmak, Yaşar Nuri Öztürk (Sayfa 292)Allah ile Aldatmak, Yaşar Nuri Öztürk (Sayfa 292)
Nur Önder 
24 Nis 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 10/10 puan

Başın ve saçların örtünmesi iddia ve talebi, Haçlı kurmay odakların Müslüman dünyayı kendi içinde bölmek için kullandıkları bir oyundur.

Allah ile Aldatmak, Yaşar Nuri Öztürk (Sayfa 197)Allah ile Aldatmak, Yaşar Nuri Öztürk (Sayfa 197)

Birileri Allah'ın adını kullanıp paralar elde ediyor. Holdingler, şirketler
kuruluyor; inançlı insanlarımıza kanca atılarak paralar toplanıyor. Bu amaçla hoca
efendiler kullanılıyor. Toplanan paraların belli bir miktarı cami avlularında
komisyon olarak onlara dağıtılıyor.
Allah adını kullanarak milyonlarca dolar para kazanıyorlar ve saf vatandaşlarımıza
cami avlularında yaklaşıp Allah'ın adını kullandıklarında paralar oluk gibi akıyor.

Allah ile Aldatmak, Yaşar Nuri Öztürk (Sayfa 9)Allah ile Aldatmak, Yaşar Nuri Öztürk (Sayfa 9)
Nur Önder 
02 May 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 10/10 puan

Türkiye bugün Kurtuluş Savaşı'nın şartları içindedir. Türkiye'nin yarınları ve tarihsel misyonu için kotarılacak bugünkü siyasetler, Kurtuluş Savaşı'nın bir devamı olmaları gerektiğini unutamazlar. Unuturlarsa 'Türkiye için siyaset' iddiaları bir yalandan ibaret kalır.

Allah ile Aldatmak, Yaşar Nuri Öztürk (Sayfa 374)Allah ile Aldatmak, Yaşar Nuri Öztürk (Sayfa 374)
Jazz 
17 Tem 20:56, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Akıl
Allah ile aldatma zulmünün aşılması için sadece temel çare değil tek çare aklı işletmektir. Kur’an Allah aklını işletmeyenler üzerine pislik indirir (Yûnus 100) diyerek Allah ile aldatılma duygusallığının aşılması için işletilen aklın kaçınılmaz olduğunu insanlığın vicdanına iletmiştir. Başka hiçbir kanıt olmasa sade bu olgu bile laikliğin Kur’an’ın temel taleplerinden biri olduğunu göstermeye yeter. Çünkü aklın devrede olması ve işletilmesi için laiklik temel şarttır. Aksi halde duygu egemen kılınmak suretiyle din aklın önünü kesme aracı olarak kullanılır yani kitle Allah ile aldatılır.

Allah ile Aldatmak, Yaşar Nuri ÖztürkAllah ile Aldatmak, Yaşar Nuri Öztürk
Jazz 
17 Tem 21:59, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Engizisyon kahrı çekmiş bir coğrafyanın çocuğu olan İtalyan düşünür Giordano Bruno (ölm 1600) ne güzel söylemiş: "Tanrı iradesini hâkim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hâkim kılmak için Allah'ı kullanırlar

Allah ile Aldatmak, Yaşar Nuri ÖztürkAllah ile Aldatmak, Yaşar Nuri Öztürk
Jazz 
27 Tem 23:15, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Allah’tan başkasına teslim olmama anlamına gelen İslam Allah dışında her şeye ve herkese teslimiyete dönüştü.Hayatın ve dinin çekirdeği olan birey tahrip edilip işe yaramaz hale getirildi. “Sakın sürüleşmeyin!” (Bakara 104) buyuran kitabın emri, tersine çevrilerek Müslüman dünya sürüleştirildi.
Müslüman kitleler özgürlük pankartları taşıyan kölelere dönüştürülmüştür.

Allah ile Aldatmak, Yaşar Nuri Öztürk (Sayfa 25)Allah ile Aldatmak, Yaşar Nuri Öztürk (Sayfa 25)
Jazz 
30 Tem 22:26, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Mustafa Kemal Atatürk
Atatürk İslam'a değil İslâm'ın Allah ile aldatanlarca araç olarak kullanımına karşıydı. Onun darbe vurduğu yapı işte bu ikincisidir. Tarih bunu er geç itirafedecektir ama korkarız ki iş işten geçmiş olacaktır.

Allah ile Aldatmak, Yaşar Nuri Öztürk (Sayfa 93)Allah ile Aldatmak, Yaşar Nuri Öztürk (Sayfa 93)
Jazz 
31 Tem 13:35, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Kadınlar
Allah ile aldatma zulmünün en ağırları kadın ve kadın hakları konusunda işlenmektedir. İslam dünyası bu bakımdan bir cehennem manzarası arz ediyor demek bir abartma olmaz. Türkiye de bugün kadın özellikle örtünme meselesinin istismarı aracılığıyla Allah ile aldatan zümrelerin bir tür ana maddesi temel eşyası ve aracı gibi öne çıkarılmaktadır.
İslam tarihinde vücut verilen sapma ve saptırmaların en acımasızları hatta en
zalimleri kadınlar ve kadın haklarıyla ilgili olanlardır.

Allah ile Aldatmak, Yaşar Nuri ÖztürkAllah ile Aldatmak, Yaşar Nuri Öztürk
Jazz 
30 Tem 22:45, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır
Büyük Atatürk; devlet başkanı sıfatıyla Elmalı Tefsiri’ni yaptırmakla kalmamış tarihe bir güzellik daha bırakmıştır.Bu tefsirin telif ve basım harcamalarını bizzat kendi parasıyla karşılamıştır. O da Atatürk’ün tarihin kulağına “Ben bu işe gönlümle de katılıyorum” anlamındaki bir fısıldayışıdır.

Allah ile Aldatmak, Yaşar Nuri Öztürk (Sayfa 97)Allah ile Aldatmak, Yaşar Nuri Öztürk (Sayfa 97)
3 /