Altın Cariye Safiye

7,6/10  (12 Oy) · 
72 okunma  · 
10 beğeni  · 
791 gösterim
Kader zarını atar, Nurbanu Valide Sultan’la, küçük kuzeni Sophia Baffo’nun yolları yıllar sonra Osmanlı Haremi’nde kesişir. Sophia Baffo’nun ihtişam aşkıyla, esaret ateşi arasındaki gitgelleri bundan sonra yakıcı bir hırsa dönüşür. Göz kamaştırıcı saray hayatı Sophia’yı pençesine alacaktır. O, Nurbanu Valide Sultan’ın bir gecede yedi kere baba olan, çocuklarının sayısını kimsenin bilmediği, yaşadığı hayatla payitahta isyan tohumları eken veliaht oğlu Üçüncü Murad’la evlendirmesi için yoluna çıkmış bir melektir sanki. Sophia gizemli bir nedimeye dönüşür. Altın saçlı Safiye dilden dile dolaşan bir efsanedir artık. Bu arada kuzenlerin yüreğine kuşkular, korkular düşmeye başlamıştır. Nurbanu’yla Safiye arasında imparatorluğun hayatını etkileyecek bir iktidar mücadelesi filizlenmeye yüz tutar. Sonunda, Altın Saçlı Safiye efsanesi, çapkın Padişah’ın kulağına da gider... Ama kaderin daha söyleyecek çok sözü vardır.
Haremin büyülü atmosferinde kadınların bıçak kadar keskin mücadelesi. Fırtına gibi esen entrika, kıskançlık, kin, sevda dolu hayatların romanı.
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  848
 • ISBN:
  6054482863
 • Yayınevi:
  Artemis Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Nurhan Işkın 
07 Eyl 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Kuzende olsalar taht savaşlarının birbirine düşman edeceği iki kadın.Nurbanu Sultan onu oğluna eş olarak hazırlarken,sonunun kuzeninin hırsları ve entrikalarının hazırladığını bir biçimde olacağını tahmin etseydi acaba onu yinede kanatsız melek olarak görür müydü? Aynı kandan gelen bir zamanlar saf ve iyi niyetli olan bu iki kuzen Osmanlı sarayında söz sahibi olabilmek adına ne kadar ileri gideceklerdi?
Saray sultanlarının birbirlerine karşı verdikleri acımasız savaşın içinde kaybolacaksınız...

Berfun Berçin 
02 Kas 09:59, Kitabı okudu, 13 günde, Beğendi, 10/10 puan

Kitap içeriği hakkında bilgi içerir.Severek okuduğum bir kitap. İki kuzenin taht içinde yaşadıkları anlatılıyor.Nurbanu kuzenini oğlu için hazırlar.Ama hiçbir şey hesaplandığı gibi gitmez.İki kuzen birbirine savaş açar.Büyüler yapılır.Büyü sonucu Safiye ilk kız doğurur,daha sonra oğlan doğurur.Safiye,Nurbanuya karşı olan savaşını kazanır.Asıl olay Nurbanunın ölürken dediği sözde olur.Ve Safiye oğlunun yaptığı son olay ile yeni bir savaşın içinde bulur,kendini.Keyifli okumalar.

Nur 
20 Tem 2015, Kitabı okudu, 8/10 puan

Nurbanu'dan sonra babama bu kitabı aldırmıştım. Kitap gerçekten harika. Osmanlı dönemini, entrikaları gerçekten çok iyi anlatıyor. Tarihin kadınlarının sivri zekaları bu kitapta çok iyi bir şekilde anlatılmış. Kitaplığıma her baktığımda bu kitabı elime alır, rastgele bir sayfa açar ve o sayfayı okumaya başlarım. Her okuyuşumda da her şeyi hatırlarım. Unutulmayacak muhteşem bir kitap.