Ardında Bıraktığın Kadın

8,5/10  (68 Oy) · 
229 okunma  · 
60 beğeni  · 
4.141 gösterim
Ardında bıraktığın kadını hatırlıyor musun? Paris`te Balayı devam ediyor…Genç ve güzel Sophie, savaşa giden ressam kocası Édouard`ın yokluğunda ailesini ne pahasına olursa olsun korumaya kararlıdır. Ancak işlettikleri otel bir Alman komutan ile askerlerine hizmet vermek zorunda bırakıldığında huzurlu evleri, korku ve gerilimin yuvası haline gelir. Ve tehlikeli Alman komutan, Sophie`nin büyüleyici tablosuna tutkuyla bakmaya başladığında artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı anlaşılır…Neredeyse bir yüz yıl sonra Sophie`nin göz alıcı tablosu Liv Halston`ın evinde asılı durmaktadır. Ölen kocasının hediyesi olan bu tablo, Liv için tüm anılarını gömdüğü bir hazine gibidir. Ancak şans eseri tablonun karanlık geçmişi gün yüzüne çıktığında Liv`in hayatı bir kez daha alt üst olmanın eşiğine gelir…Ardında Bıraktığın Kadın… Ne pahasına olursa olsun sevdikleri için mücadele etmekten asla vazgeçmeyenlerin öyküsü…"Tatlı acı romanların ustası Jojo Moyes büyük aşk hikâyelerini en karanlık noktalarıyla ele alırken okuyucusuna alışılmış mutlu sonlardan çok daha fazlasını sunuyor."

Entertainment Weekly-"Lezzetli bir olay örgüsü, capcanlı bir hayal gücüyle yaratılan karakterler ve karşı konulmaz aşklar…"

-USA Today-"Ardında Bıraktığın Kadın yüreğinize büyük bir darbe gibi inecek, baştan çıkarıcı bir roman."

-The Washington Post-"Kararlı ve yürekli âşıkların romanı… Son sayfayı çevirine kadar dünyadan koptuğunuzu fark etmeyeceksiniz." Los Angeles Times

"Hataları, cesaretleri ve tutkularıyla Moyes`in karakterleri sizi bambaşka bir dünyaya davet ediyor."

-Library Journal-"Yüz yıllık bir tablonun etrafında canlanan iki ölümsüz aşk hikâyesi… Bu romanı okumak sıradışı bir deneyim olacak."

-Booklist-
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2014
 • Sayfa Sayısı:
  512
 • ISBN:
  9786053433552
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Aslı Çadırlı 
03 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kurgusu inanılmaz güzel bir kitap ama yazar 2 farklı kişinin hikayelerini çok iyi harmanlayamamış. Romanı çok fazla uzun tutmuş, fazla detaya girmiş. Böyle olunca da beni biraz sıktı ama merak da uyandırdığı için sonuna kadar okumak istedim. Bazı bölümlerde ben olsam ne yapardım diye düşünmeden edemedim. Çok fazla duyguyu bir arada yaşattı. Tavsiye edilir.

Beyza Yuksel 
20 Eki 2015 · Kitabı okudu · 8 günde · 8/10 puan

Ardında Bıraktığın Kadın romanı insanı etkileyecek özellikte olan bir roman. İlk defa Jojo Moyes okuyorum ve beğendim. Yalnızca kitap gereksiz uzundu benim fikrimce. Çünkü bazı yerlerinde sıkıldığımı fark ettim ve geçmiş kısma Sophie'nin hikayesine daha çok önem verilseydi diye düşünüyorum. Geçmiş bir anda kesildi ve o kadar iyi birleştirildiğini düşünmüyorum. Geçmiş - Günümüz tarzını Sarah Jio ' da okuduğum için belki bu daha sönük kalmıştır bilemiyorum. Ancak bunlara rağmen beğendiğim bir kitap oldu. İnsanın sevdiği için neler yapabileceğini, nelerden vazgeçebileceğini anlatıyor. Keyifli okumalar dilerim.

Merve Jr 
16 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sophie bitmek bilmeyen bir aşkı herkesi derinden etkileyecek ne yaparsa yapsın içinde bir gram umutsuzluk yoktu. Tüm yaptıkları ailesi için ve ve sevgilisi kocası içindi tatlısıyla acısıyla güzel bir romandı

Emine Çoban 
31 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 9 günde · 9/10 puan

Benim hikayemi anlatıyor gibi... Yaşamak istediğim hayatı (zamanıyla birlikte) kalbimin derinliklerinde hissetmenin mutluluğunu yaşadım bu eşsiz kitapta.. Teşekkürler Jojo Moyes

Özlem Özkan 
21 Kas 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bu kitap ile Jojo Moyes'un şu anda Türkiye'de yayınlanmış olan tüm kitaplarını okumuş bulunmaktayım ve yazar kesinlikle popüler olanlar arasında favorilerimden bir tanesi. Gayet sürükleyici ve başarılı bir hikaye ve akıcı bir anlatım. Yazar, iki farklı hayat ve şimdiki zaman ile geçmiş arasındaki gelgitlerle okuyucunun ilgisini sürekli ayakta tutmayı başarıyor. Tavsiyemdir; özellikle romantik sevenler pişman olmayacaksınız!

Sude Yabancı 
03 Şub 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

aslında romantik kitapları okumayı pek tercih etmem ama jojo moyes bu aşkları dış dünyayla öyle bir nefis ilişkilendiriyor ki en fazla üç içerisinde göz açıp kapayana kadar kitabı bitirmiş buluyorum kendimi ve o kadar harika bir üslubu var ki elinden de bıraktırmıyor kitabı bize... bu harika kadın beni habersiz olduğum bir türle tanıştırdı ve yepyeni lezzetler tattırdı iyiki varsın jojo moyes ...

Ceren Acer 
14 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yazarın üslubu işte bu kitabıyla tanıdık geldi. Paris'te Balayı kitabından daha merak uyandırıcıydı. Sayfaları büyük bir iştah ve heyecanla çevirdiğimi hatırlıyorum. Çok duygusaldı. Çaresizliklerle dolu bir romandı. Fakat yazar okuyucuya aynı zamanda umudu da hissettirmeyi çok iyi başarmış bu kitabıyla. Bence alıp okuyun. Okumaya değecek bir roman.

nazan köse 
07 Ara 2014 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Jojo mayes in dilimize çevirilen tüm kitaplarını okudum. Bence harika bir yazar.Başladığım kitabı elimden bırakamıyor ve boş bulduğum ufak anlarda bile okuyorum

seaport 
23 Şub 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

1. Dünya savaşı sırasında Fransa da yaşayan Sophie'nin hikayesi oldukça etkiliydi ama Liv'in hikayesini pek sevemedim. Sadece Sophie yi anlatsa daha iyi olurmuş.

Vuslat Pekşen 
06 Oca 06:29 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Tek kelime ile mükemmel... İkinci Dünya Savaşını konu almış. Alman askerlerinin acımasızlığını, Sophie ' nin aşkı uğruna yaptığı fedakarlıkları şuan bile aklımda canlandırıp o acıyı hissedebiliyorum.

2 /

Kitaptan 21 Alıntı

Beyza Yuksel 
15 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

"Sevdiğin işi yaparak para kazanabilmek dünyanın en güzel nimetlerinden biri bana göre."

Ardında Bıraktığın Kadın, Jojo Moyes (Sayfa 98)Ardında Bıraktığın Kadın, Jojo Moyes (Sayfa 98)
Beyza Yuksel 
20 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

"Ve sevdiğin bir şeyi kaybetmenin insanı nasıl kahrettiğinin de farkındayım."

Ardında Bıraktığın Kadın, Jojo Moyes (Sayfa 476)Ardında Bıraktığın Kadın, Jojo Moyes (Sayfa 476)
AyşeNur 
25 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"...en önemlisi hala çok korktuğu o anlardan kendini kurtarmış olurdu; uyanır uyanmaz yaşadığı kaybı anımsadığı, düşüncelerinin zehirli simsiyah bir bulutun içine girdiği savunmasız anlardı bunlar."

Ardında Bıraktığın Kadın, Jojo Moyes (Sayfa 179)Ardında Bıraktığın Kadın, Jojo Moyes (Sayfa 179)
3 /