Aşka Dair Nesirler

8,9/10  (22 Oy) · 
61 okunma  · 
18 beğeni  · 
1.219 gösterim
"Gelme diyecektim, geldim. İyi ettim geldiğine. Nerdeyiz? Bir şehir yanıyor, dikkat et. Tutuşabiliriz, işte ilk ateş gözlerine düştü, sonra dudaklarına, saçlarının arasına kıvılcımlar doldu ışıl ışıl.
Yanıyorsun, yanıyorum, yanıyoruz.
Aramakla yetinsek bunlar gelmeyecekti başımıza. Yine de memnunum. İyi ettin geldiğine. Taş olup kalmaktansa, ağaç olup yanmak iyi. Ellerini ver, ellerini. Öpüşmeye susadım. Tırnak uçlarından öpmeye başlayacağım seni. Titreme, yanıyorsun."
Ferah 
29 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tekrar tekrar okumaktan bıkmadığım , sayfalarının okunmasından dolayı yıpranan tek kitabım.. Ümit Yaşar'ın tüm kitaplarını beğenerek okusam da sahibini arayan mektuplarının yeri çok farklıdır...

Cansu Atay 
03 Kas 2014 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bu kitabı ilk okuduğumda lise öğrencisiydim, daha sonra üniversitenin birinci yılında tekrar okudum. Ve mezun olmak üzereyken bir kez daha okudum. Her okumamda da altını çizdim bazı dizelerin ve cümlelerin... Her okuduğumda başka başka hisler uyandırdı ben de. Farklı farklı anlamlar yükledim. Kesinlikle tavsiye ederim.

Hazal Çakmak 
09 Eki 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Nasıl güzel bir sevmekse, çok az insan seviliyor öyle. Okudukça insanın Mihriban olası geliyor. Düşünmeden edemiyorum ona kavuşsaydı nasıl olurdu?

Kitaptan 55 Alıntı

Nur-AL 
 17 Nis 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Kadın
Kadındın, ama önce insan. Güzeldin, ama önce iyiydin...

Aşka Dair Nesirler, Ümit Yaşar Oğuzcan (Sayfa 133 - Everest Yayınları)Aşka Dair Nesirler, Ümit Yaşar Oğuzcan (Sayfa 133 - Everest Yayınları)
Nur-AL 
06 Oca 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bir yıl, beş yıl, on yıl değil; beşikten mezara kadar aramalı insan, ama ne aradığını bilmeli.

Aşka Dair Nesirler, Ümit Yaşar Oğuzcan (Sayfa 118)Aşka Dair Nesirler, Ümit Yaşar Oğuzcan (Sayfa 118)
Nur-AL 
05 Şub 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bana çılgın diyorsun, seni sevdiğim için. Yanılıyorsun, sevmek çılgınlık değil. Sevmek insan tarafımızı bulmamızda bence. Biraz da yaklaşmamızdır Tanrı'ya zaman zaman.

Aşka Dair Nesirler, Ümit Yaşar Oğuzcan (Sayfa 129)Aşka Dair Nesirler, Ümit Yaşar Oğuzcan (Sayfa 129)
Nur-AL 
 06 Mar 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Senden hiç ayrılmamak vardı. Zamanı durdurmak, bütün saatleri parçalamak vardı. İsyan içindeydim. Neydi bu çaresizlik? Bizi çepeçevre saran bu dört duvar neydi?

Aşka Dair Nesirler, Ümit Yaşar OğuzcanAşka Dair Nesirler, Ümit Yaşar Oğuzcan
Nur-AL 
13 Mar 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

... Sensiz bir dünya yaratacağım senden. Dünya duracak ama sen durmayacaksın. Zaman bitecek, ama sen bitmeyeceksin. Bir gün bütün çiçekleri solacak bahçelerin, yıldızlar ışık vermeyecek, güneş doğmayacak hiç. Ama sen solmayacaksın, sen eksilmeyeceksin. Seni maddenin dışına çıkarıyorum. Ölümsüzlüğün kapılarını açıyorum sana.. Anlamıyor musun?

Aşka Dair Nesirler, Ümit Yaşar OğuzcanAşka Dair Nesirler, Ümit Yaşar Oğuzcan
Nur-AL 
13 Mar 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

... Ben yaşadıkça, varlığım bütün çaresizliklere meydan okuyacak. Unutma; seni sevdiğim için ölebilirdim, seni sevdiğim için yaşayacağım. Biraz sonra mektuplarınla resimlerni tutuşturacak bir kibrit çöpü gibi çekiliyorum hayatından. Her şeyiyle onu sana bırakıyorum. Hayatın senin olsun. istersen hayatım da.. Ama sen kendinin bile olamayacaksın artık. Ben yaşadıkca, adım söylendikçe...

Seni bensizliğe ve kendimi sana mahkum ediyorum...

Aşka Dair Nesirler, Ümit Yaşar OğuzcanAşka Dair Nesirler, Ümit Yaşar Oğuzcan