Aşkın Gözyaşları 3 - Kimya Hatun

7,9/10  (119 Oy) · 
722 okunma  · 
99 beğeni  · 
2.944 gösterim
"Şems! Ey seyyarelerin en tekinsizi! Çarpacak bir beni mi buldun? İyi ki beni buldun. Hoş âmedî! Hoş âmedî! Seni arıyordum Şems! Ama dağıla dağıla. Seni bekliyordum Şems! Ama savrula savrula… Allah'ım beni Şems ile yarala! Öyle yarala ki akan gözyaşlarım cehennemi söndürsün. Ağlamaktan kör olup görmesem de cennetini. Sen varsın ya! Şems, Kimya'nın yüzüne doğru eğilirken, pencereden bir ışık huzmesi süzüldü odaya. Oda göz kamaştıracak bir şekilde ışıkla dolmuştu. Bir gül kokusu yayıldı odanın her yanına. Kimya başını pencereye doğru çevirdi. Hemen ayaklarını dizlerine, dizini ise karnına doğru çekti. Tıpkı bir bebeğin anne karnında durması gibi. Kimya yatağın içinde doğrulmaya çalıştı. Tebessüm etti. Dudağından; "Efendimiz... Efendimiz..." Başı yastığın sağ ucuna düştü." Herkes kendi yüreğinin diline uygun kitaplar okur. Bu kitapta okuyucu, içinin içtenlikle dolu sesini duyacaktır. Her bir bakışı ömrünün Şems'ini arayan, her bir adımı özünün aşk kapısını aralayan, Kimya'nın sessiz ağıtına aşkın gözyaşları ile katılan, o saf yüreklerini okuyacaklar.
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  6051130514
 • Yayınevi:
  Karatay Akademi
 • Kitabın Türü:
Sibel Korkmaz 
14 Oca 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

çok beğendim harika bi kitap okumanızı tavsiye ederim ama serisini henüz bitiremedim :)

Derya Yalınkılıç 
20 Şub 2016, Kitabı okudu, 3 günde, Beğendi, 10/10 puan

Sinan Yağmur'u kitaplarıyla değil de üniversitemizde yaptığı söyleşiyle tanıdım. İyi ki tanımışım! Ardından yapılan semah gösterisi büyüleyiciydi. Hatırladıkça huzur duyuyorum. Kitabı okurken de o huzuru tekrardan yaşadım.

Aşkın Gözyaşları serisinin 3.kitabı Kimya Hatun'un dilinden aktarılmış bizlere. Yazar bu kez edebi yönüne ve iç tahlillere ağırlık vermiş. Bu yönüyle de çok başarılı olmuş. Beşeri aşk ile ilahi aşkın harmanlandığı bu kitabı okurken kelimeler içime işledi resmen.
Serinin 1 ve 2.kitabına göre daha etkileyiciydi bence. Okunmasını tavsiye ederim özellikle hemcinslerime :)

Hüseyin Öz 
27 Haz 2015, Kitabı okudu, 8/10 puan

Daha ön sözünü okurken bile derin derin düşündürüyor. Yazar İslamdaki farklı görüş ve dinlere karşı olan hoşgörülü yaklaşımı Kimya Hatun'un çocukluk yıllarında akıcı bir anlatımla dile getirmiş. Serinin önceki kitaplarında olduğu gibi aşkın gözyaşlarını güzel bir üslupla dile getirmiş. Kalemine ve yüreğine sağlık.

Memmedaga Memmedov 
03 Ağu 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 7/10 puan

Serinin 3. kitabı, bundan öncekilere göre edebi özelliği daha fazla. Tarz olarak Nuriye Çeleğen'in Aşk-ı Sükun'una benziyor. Çokça beğendiğim, altını çizdiğim bölümler oldu. Yalnız bu kitabında yazar, benzer türde eserleri olan yazarlardan etkilenmiş gibi görünüyor, süslü anlatımın yanında gerçekliği tartışılır hikayelere de yer vermiş. Genel olarak okunası bir seriydi.

hatice yitük 
27 Nis 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

İçimin yangınından neler çektiğimi nasıl söyleyeyim sana?
Yarı hüzün, yarı acı olan benim hikâyemi Aşkın Gözyaşları'na sor..
Beşerî aşktan ilahî aşka geçişi en güzel şekilde anlatan bir kitap. Bence gerçek aşkı arayan herkesin okuması gereken güzel bir eser.

EMRE YAMAN 
15 Ağu 2015, Kitabı okudu, 7/10 puan

Kimya Hatun'u iki diğer farklı eserde daha okumuştum ancak burada anlatılanlardan çok farklı şeyler okudum. Yazara güvendiğim için bu kitabı öneririm.Bir aşk, sevgi ve ayrılık ne güzel anlatılmış.

CANAN P. 
11 Tem 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

uc kitap arasinda en cok etkileyen kitapti bu nasil bir askti boyle yuregimden yaralandim. Agladim agladim agladim ne soylenebilirki sadece susulur sanirim

Ekrem Özkara 
24 Ara 2016, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Sinan Yağmur'un yazdığı " Aşkın Gözyaşları" serisi okuyucuyu adeta "Aşk yolculuğuna" çıkarıyor.Hani derler ya bazı şeyler anlatılmaz yaşanır diye !
Bu serinin kitapları da o türden bir şey..Ben ise diyorum ki ,ya yaşayın bu tür aşkı yada okuyun.İyi okumalar dileklerimle...

Metin Özdemir 
18 Ağu 2015, Kitabı okudu, 7/10 puan

Serinin bu 3.kitabında da diğer ikisinde olduğu gibi altı çizilecek pek çok sayıda aşkın tanımı üzerine çok tarif var. Bu kitap çok daha edebi olmuş.

mnbdhc jkdnch sö 
21 Eyl 2015, Kitabı okudu, 3 günde, 10/10 puan

Okuduğum en harika kitaptı.Bence her bayan okuyup Kimya Hatundan,her erkekte Şems'den feyiz almalıdır.Kitaptaki hikayelerde harikaydı şu hikaye güzel bu öğüt iyi diye ayıramam çünkü hepsi kusursuz ve çok güzel anlatılmış.Bizim su an yaşadığımız aşk,sevgi,bağlılık anlamsız asıl aşkı,bağlılığı Mevlana,Şems ve Kimya Hatun yaşamış ve anlamlandırmış. Şiddetle tavsiye edilir.Kitapta ki " Adresini bulamamış mektuplar" kısmı içinize işleyecektir eminim.

2 /

Kitaptan 116 Alıntı

Ferah 
17 Ara 2014, Kitabı okudu, Puan vermedi

''Şems der ki;
-''Şimdi sana sormayacaklar mı ; Deden yaşındaki adamda ne buldun? diye''
Kimya'nın cevabı aklın yolunu keser;
-''Sende bulduklarım değil, Sensiz kaybettiklerimdir önemli olan..''

Aşkın Gözyaşları 3 - Kimya Hatun, Sinan YağmurAşkın Gözyaşları 3 - Kimya Hatun, Sinan Yağmur
Derya Yalınkılıç 
19 Şub 2016, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 10/10 puan

"Her nefis ölümü tadacaktır. Biz sizi sınamak için şerre de hayra da müptela kılıyoruz. Ve
bize döndürüleceksiniz." (Enbiya, 35)

Aşkın Gözyaşları 3 - Kimya Hatun, Sinan YağmurAşkın Gözyaşları 3 - Kimya Hatun, Sinan Yağmur
esra karakoyun 
11 Haz 2016, Kitabı okudu, Puan vermedi

Tek gerçeğim sen iken, seni sadece hayallerde sevmenin çözümsüzlüğünü nasıl anlatayım, aşkın gözyaşlarında boğulmadan?

Aşkın Gözyaşları 3 - Kimya Hatun, Sinan Yağmur (Sayfa 66)Aşkın Gözyaşları 3 - Kimya Hatun, Sinan Yağmur (Sayfa 66)