Asla Arkana Bakma

7,6/10  (77 Oy) · 
351 okunma  · 
50 beğeni  · 
2.875 gösterim
Hayat insanı yalanlara alıştırabilir ama ben içimdeki sesi dinleyip bu sahte dünyanın dışına çıkacağım...

O ses ısrarla ölmediğini söylüyordu; efsanevi pilot Wild Bill Maitland, yani babam, acımasızca hazırlanmış bir oyuna alet edilmiş olabilir miydi? Yaşanan trajedinin üzerinden yirmi yıl geçmesine rağmen gerçekleri gün yüzüne çıkarmalıydım; daha dün gibi hissettiğim hüznü dindirmemin tek yolu buydu. Ama izlerin peşine düştükçe birileri hunharca öldürülüyor, geçmişe doğru attığım her adımda biraz daha dibe çöküyordum. Tek başımaydım, güçsüzdüm ve etrafımda güvenebileceğim kimse yoktu; ta ki onunla karşılaşana kadar...

Romanları dünyada milyonlarca okuyucuya ulaşmış usta yazar Tess Gerritsen, alışık olduğumuz tarzının dışına çıkarak bizleri bambaşka bir yönüyle tanıştırıyor. İçine romantizm de serptiği macera yüklü kitabı Asla Arkana Bakma heyecan ve gerilimin sınırlarını zorluyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2012
 • Sayfa Sayısı:
  344
 • ISBN:
  9786053480051
 • Orijinal Adı:
  Never Say Die
 • Çeviri:
  Özlem Gültekin
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Kitap yalnızca 
27 Ara 2015, Kitabı okudu, 7/10 puan

Önceliklie laptopumun klavyesi bozulduğu için telefonumdan yazmak mecburiyetim yüzünden yapma olasılığı olan hatalarim için affola...

Kitaba gelince Tess'in kaleminden ciktigini dusunmeden okuyunca gayet akici, yer yer ütobik gelse de (onca insani kolayca öldüren dev adamin,karakterlerimizi bir türlü oldurememesi gibi) okunabilir bir kitap. Tabi Tess kitabi eline alınca Rizzoli ve Isles' i aramamak elde degil, özellikle de benim gibi tibbi gerilim kitabi okumak için yazarin kitaplarini aliyorsaniz.

Özetle okusaniz da olur okumasaniz da, okumaya karar verirseniz beklentilerinizi büyük tutmayın yeter;)

Ceren Acer 
27 Tem 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Tess Gerrıtsen gelmiş geçmiş en iyi gerilim yazarları arasında ilk sırayı koruyor bence. Ama bu kitabı alışılmışın dışındaydı sanki. Üslup ve olay örgüsü olarak Tess Gerrıtsen'in kaleminden çıkmamış gibiydi. Yinede başarılı bulduğumu söyleyebilirim. Okuyanları içine hapseden bu roman, yazarın amatör yıllarında kaleme aldığı kitabıdır. Orijinal dilindeki ilk basım tarihi 2007 yılında basılmıştır. Amatörce yazıldığını yazar kısmen hissettirmemiş okurlara.

Tyler Durden 
29 Tem 2015, Kitabı okuyor, Beğendi, 10/10 puan

Aslında kitap'ta belli bir teori üzerinde okudum.
''Lise Meo'' eğer ki babasını tanımış olmasa , yada bıçağın yerde değilde masanın üzerinde görseydi. Kapısın arkasında bir anahtar olmasaydı(?) çilingir çağırmak zorunda kalmasaydı en önemlisi de ''Lisa Meo'' neden arkasına bakmak zorunda kaldı romanı kaç kez okusam da bu soruya pek cevap bulamadım.
bu,bu biraz kafa karıştırıcı belki ama okunacak romanlardan.

niluferinkitapligi 
25 Şub 18:27, Kitabı okudu, 3 günde, 6/10 puan

Babası Vietnam Savaşı sırasında ölen Willy'nin,kanser hastası olan annesinin ölümünden önceki son dileğini yerine getirmek üzere;Vietnam'a uzanan araştırmasının ve bir ödül avcısı olan Guy ile kesişen yollarını;devlet sırlarını ifşa etmemek adına devletin legal ve illegal savunmalarını anlatan macera dolu bir kitap.Yine de Tess GERRITSEN kitaplarının içinde en yavan bulduğum kitabı olduğunu söyleyebilirim.

Kesinlikle çok sürükleyici , sayfayı çevirirken bile acele ettiren bir kitap. Kocasına ne olduğunu öğrenmek isteyen onun ölmediğine içten içe inanan hasta bir annenin kızının başından geçen aksiyon dolu olaylar. Arkana baktığında sürekli birileri ölüyorsa, arkana bakma! Babasıyla beraber aşkı bulması da ayrı bir konu .

zeynep 
28 Tem 2015, Kitabı okudu, 1/10 puan

Tess gerritsen bu sefer beni büyük hayal krıklığına uğrattı. Kitap 2 hafta elimde kaldı cok sıktı bitirmek için atlaya atlaya okumaya başladım. Kitabı aldimada pişman oldum. Keşke yazarın farklı bir kitabını alsaydım diyorum çünkü bu kitaptan sonra tess gerritsenın kitaplarını almaya cesaret edemez oldum.

EMRE YAMAN 
15 Ağu 2015, Kitabı okudu, 6/10 puan

Bu kitabıda sevemedim. Aksiyon ve kurgu zayıf geldi bana. Bazı kitapları çok çok güzel ama bu kitap okumasanızda size bir şey kaybettirmez. Belki yazara çok fazla beklenti içinde olduğumdan kaynaklanmışta olabilir.

Nejla GÜNEŞ 
15 Tem 2015, Kitabı okudu, 5/10 puan

Tess Gerritsen`in okuduğum kitapları içinde en başarısız olanı olarak değerlendirmek geldi içimden. Çünkü yazarın diğer okuduğum kitaplarının tadını vermedi.. Tabi ki yine de okunabilir..

Sevomberkom Paldrak 
21 May 02:18, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Bu kitapta çok fazla tarihi kurgu olduğunu söylemeliyim.Williy'nin babasının aslında gerçekten yaşayan bir karakter olduğunu öğrendim.Ama tam olarak Vietnam Savaşı'nda mı o duruma geldiğini bilmiyorum.Oha Diyorumun bir videosunda o adamı görebilirsiniz.Kitabın akıcılığı yine Tess Gerritsen'e yakışır derece de güzel.Okursanız beğenirsiniz ama diğer kitapları kadar beğenildiğini düşünmüyorum.

Rizzoli&Isles serisinin haricinde okuduğum ilk kitap. Seriden önce daha aşkla karışık polisiyeler yazmış Tess ablamız. İyide yapmış. Çok vıcık vıcık aşk olmadığından tadında ve güzel harmanlanmış. Beğenmedim diyemem ama gözlerim her yerde Jane ve Maurayı aradı...

2 /

Kitaptan 12 Alıntı

Sibel İmamoğlu 
04 Mar 2015, Kitabı okudu, 8/10 puan

Guy "Bildiğim tek şey, ortada çok fazla rastlantı olduğu," dedi. "Kaderin çok sayıda küçük rolü. Sanki patikalar hepimiz için önceden hazırlanmış da biz sadece bunları takip ediyormuşuz gibi."
Andersen başını salladı "Hepimizin çizilmiş yolları vardır. Biz genelde en az dirençle karşılaşacağımız yolu seçeriz. Ne zaman o yoldan çıksak, her şey tehlikeli bir hal alır."

Asla Arkana Bakma, Tess Gerritsen (Sayfa 267)Asla Arkana Bakma, Tess Gerritsen (Sayfa 267)
Sibel İmamoğlu 
04 Mar 2015, Kitabı okudu, 8/10 puan

İyi bir gece uykusunun, bir duşun ve tıraşın ardından, tekrar aynada gördüğü yüzüne dayanabilmişti. Guy sevimsizce, "Her ne fark edecekse," diye düşündü. O burada değil ki görsün.

Asla Arkana Bakma, Tess Gerritsen (Sayfa 334)Asla Arkana Bakma, Tess Gerritsen (Sayfa 334)
Tyler Durden 
28 Haz 2015, Kitabı okuyor, İnceledi, Beğendi, 10/10 puan

İnsan ahlak kuralları olan bir katildi,sınırlarını zorlanınca potansiyel bir katile bile dönüşebiliyordu.
Bu her insanın doğasında var bunun tam karşılığı da ''yaşama güdüsü''idi.

Asla Arkana Bakma, Tess GerritsenAsla Arkana Bakma, Tess Gerritsen
Sibel İmamoğlu 
04 Mar 2015, Kitabı okudu, 8/10 puan

"Kamuflaja ne gerek var?"
"Köy için bir koruma."
"Neden korkuyorlar?"
...
"Her şeyden."

Asla Arkana Bakma, Tess GerritsenAsla Arkana Bakma, Tess Gerritsen

Hayat insanı yalanlara alıştırabilir ama ben içimdeki sesi dinleyip bu sahte dünyanın dışına çıkacağım...

Asla Arkana Bakma, Tess GerritsenAsla Arkana Bakma, Tess Gerritsen
Sibel İmamoğlu 
04 Mar 2015, Kitabı okudu, 8/10 puan

Dünyadaki en iyi kahramanları gönülsüz olanlardır. Cesaret korkusuzluk değildir, korkuya rağmen hareket etmektir.

Asla Arkana Bakma, Tess Gerritsen (Sayfa 244)Asla Arkana Bakma, Tess Gerritsen (Sayfa 244)
Tyler Durden 
14 Eki 2015, Kitabı okuyor, İnceledi, Beğendi, 10/10 puan

Bazen yarım kaldığına değil, doğru sandığınla devam edersin.

Asla Arkana Bakma, Tess Gerritsen (Sayfa 289)Asla Arkana Bakma, Tess Gerritsen (Sayfa 289)
Sibel İmamoğlu 
04 Mar 2015, Kitabı okudu, 8/10 puan

Bu hiç planlamadığı bir şeydi, kesinlikle istemediği bir şey. Hissettiği şeyin aşk kelimesiyle adlandırılabileceğinden bile emin değildi. Birlikte cehennemde bir hafta geçirmişlerdi. Sivrisinek ağının altında, kulübedeki o geceyi anımsayarak, Ve cennette, diye düşündü. Onun canının yanacağı düşüncesine dayanamadığının, onu güvende tutmak için her şeyi yapacağının farkındaydı. Bu duygu aşk olarak adlandırılabilir miydi?

Asla Arkana Bakma, Tess Gerritsen (Sayfa 314)Asla Arkana Bakma, Tess Gerritsen (Sayfa 314)
Sibel İmamoğlu 
04 Mar 2015, Kitabı okudu, 8/10 puan

"Beni rahatsız eden bir şey daha var, hem de en başından beri. Bizim Bangkok'taki güya rastlantısal karşılaşmamız. İkimiz de aynı yanıtları, aynı adamı arıyoruz." Durakladı. "Ancak bu küçük paranoyaya rağmen, bir de içimden bir his bu..."
"Rastlantı mı diyor?"
"Kader diyor."
Willy başını iki yana salladı. "Ben kadere inanmam."
"İnanacaksın."

Asla Arkana Bakma, Tess Gerritsen (Sayfa 234)Asla Arkana Bakma, Tess Gerritsen (Sayfa 234)
2 /