Aslan, Cadı ve Dolap Narnia Günlükleri 2

8,5/10  (19 Oy) · 
85 okunma  · 
22 beğeni  · 
795 gösterim
Kötü bir hükümdarın emrinde...
halkının tarihini unuttuğu bir ülke: Narnia

Dört Çocuk, kaldıkları evdeki dolabın içinden Narnia ülkesine geçiş olduğunu fark eder. Narnia, Beyaz Cadı'nın esareti altndadır. Tüm umutların tükendiği bir anda Aslan gelir. Ancak büyük bir fedakarlıkta bulunması gerekmektedir.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2012
 • Sayfa Sayısı:
  187
 • ISBN:
  9789759910334
 • Orijinal Adı:
  The Chronicles Of Narnia The Lion, The Witch And The Wardrobe
 • Çeviri:
  Müfit Balabanlılar
 • Yayınevi:
  Doğan Egmont Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
12 May 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Serinin ikinci ve güzel bir romanı. Lucy, Susan, Edmond ve Peter adındaki dört çocuk Londra'daki savaştan etkilenmemeleri için bir profesörün evine gönderilir. Evde bir dolap vardır ve Lucy dolaba girdiğinde Narnia ülkesine geçer. Sonra bir gün hep birlikte geçerler ve pek çok şey öğrenirler. Narnia'da Beyaz Cadı'nın hükümdarlığı söz konusudur ve sürekli kış mevsimi vardır. Cadı bu dört çocuğu taşlaştırırsa ölümsüz olacaktır. Bu yüzden bir kunduz ile kaçarlar ve Aslan'ın yanına giderler. Bu dört çocuk kral olacaktır ancak Beyaz Cadı ile savaşmaları gerekmektedir. Acaba başarılı olabilecek midir? Keyifle okunan bir roman daha.

Kitap Yızldızı 
24 Eyl 18:29, Kitabı okudu, Beğendi, Puan vermedi

Narnia Günlükleri benim beğendiğim bir eser bence Yüzüklerin efendisinden ve harry potter dan daha iyi bir eser fazla abartısı yok ayarında bir fantastik olmuş okunası sevimli bir hayal dünyası Keyifli okumalar Türkiye ...

Bilgeolmayanbaykus 
21 Kas 23:57, Kitabı okudu, 1 günde, 10/10 puan

Biraz mitoloji, biraz hayal gücü, biraz savaş, birazda umut barındıran bu kitap serisi fantastik okurlar için kesinlikle "en sevdiğim kitaplar" diyebileceği bir seri olacaktir. Kitabı okuduktan sonra herkeste oluşacak olan bende evdeki dolaptan başka bir dünya ya gecebilirmiyim düşüncesi belirecektir. Ama merak etmeyin bizden geçti o şuan tek umudumuz gandalf'ı bekleyip başka seruvenlere uzanmak.

Cansu Özcan 
25 Mar 11:12, Kitabı okudu, 1 günde, Beğendi, 10/10 puan

Narnia oluştuktan sonraki amanda geçen hikayede bir grup çocuğun yanlışlıkla narnia dünyasına çekilmesi ve buradaki cadıyla ilişkili olayları anlatıyor.

Kitaptan 1 Alıntı

Kitapla ilgili 1 Haber

Dünya Çapında En Çok Okunan Kitaplar
Dünya Çapında En Çok Okunan Kitaplar Dünyada bugüne kadar birçok kitap yayımlandı. Bunlardan birçoğu filme uyarlandı, tiyatro oyunu olarak sahnelendi ya da çeşitli ürünlere çevrilerek edebiyatseverlere sunuldu. Bizde en çok tercih edilen 20 kitaptan oluşan bir liste hazırladık…