Bab-ı Aşk

7,0/10  (5 Oy) · 
22 okunma  · 
6 beğeni  · 
803 gösterim
Ne yöne gidersen git,doğu,batı,kuzey ya da güney çıktığın her yolculuğu içine doğru bir seyahat olarak düşün! Kendi içine yolculuk eden kişi, sonunda arzı dolaşır. Ebe bilir ki sancı çekilmeden doğum olmaz, ana rahminden bebeğe yol açılmaz. Senden yepyeni ve taptaze bir sen zuhur edebilmesi için zorluklara, sancılara hazır olman gerekir.
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  243
 • ISBN:
  978-605-4309-38-2
 • Yayınevi:
  Uğur Tuna Yayınları
 • Kitabın Türü:
Pelşin Tekin 
 23 Eyl 00:05, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

KİTABI ZEVKLE OKUYUP ELİMDEN BIRAKMAMA NEDEN OLAN BİR ŞEY VARDI Kİ O DA İNANÇ TI. Aşka inanç, dostluğa inanç, geleceğe inanç, sevgiye inanç, kendine inanç, mutluluğa inanç... tabi inançta beraberinde sadakati getiriyordu ..bu öyle bir sadakatti ki kişinin önce kendi kendisine ,karakterine , kişiliğine sadık oluşu muhteşem terimlerle anlatılıyordu ...sadakat ise bağlılığa yol açıyordu..şems-i tebrizi nin karşısındakine olan güveni asıl olarak kedine olan güveninden ileri geliyordu.. bu uğurda yaşadığı bütün güçlüklere azimle göğüs geriyordu...açık sözlülük onda olması gereken kılığa bürünmüştü...hayatımda onun gibi birisin olmasını isterdim onun gibi birini bulabilmek için onun gibi olmayı isterdim...herkese okumasını tavsiye ediyorum...

Kitaptan 1 Alıntı

Pelşin Tekin 
19 Eyl 22:33, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 10/10 puan

cihanın aslı temeli sensin, cihan senin yüzünden yaratılmıştır.alemi; meşaleler, mumlar kaplasa, aydınlatsa, çakmak olmayınca bunların hepsi de rüzgarın esmesiyle söner..

Bab-ı Aşk, Şems-i TebriziBab-ı Aşk, Şems-i Tebrizi