Baba, Dışarıda Bir Melek Var! Dünyadan ve Türkiye'den Şehir Efsaneleri

9,6/10  (5 Oy) · 
14 okunma  · 
5 beğeni  · 
716 gösterim
Seri katiller üzerine yazdığı kitaplarla tanıdığımız Fikret Topallı, bu kez dünyadan ve Türkiye'den gizemli şehir efsaneleriyle karşımıza çıkıyor.

"Hayaletli evler, ölümsüz ruhlar, gizemli yatırlar, mezardan çıkan ölüler, bitmek bilmeyen hazineler, lanetler, dehşet saçan katiller, uçan daireler… Hepsi bize gerçekmiş gibi anlatılır. Biz de inanırız, korksak bile inanmak isteriz. Sonra hemen paylaşırız arkadaşlarımızla, onları da etkilemek isteriz çünkü. Onlar da korkmalıdır bizim gibi. Büyümeye başlayınca da bu devam eder, okulda, iş yerinde, arkadaş toplantılarında, kahvehanelerde, askerde, hayatın her döneminde bildiğimiz, bize anlatılan şehir efsanelerini paylaşmaya bayılırız: 'Biliyor musun benim bir arkadaşın dayısının başına ne gelmiş…'"

Bu kitapta, yüzlerce yıldır dilden dile dolaşsa bile gerçekliği hiçbir zaman kanıtlanamayan ve en ünlü roman yazarlarını bile kıskandıracak kadar yaratıcı olan şehir efsanelerini okuyacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2013
 • Sayfa Sayısı:
  216
 • ISBN:
  9786055016029
 • Yayınevi:
  Yabancı Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Berna Fidan 
20 Eyl 2015, Kitabı okudu, 2 günde, Beğendi, 10/10 puan

1 günde bitirdim,muazzam bir kitaptı :) Benim gibi korku ve gerilim hikayeleri sevenler için son derece mükemmel ; kısa kısa şehir efsaneleri anlatılmış.Arkadaş ortamında, ailecek ve ya tek başında her alternatifte okuyabileceğiniz çok güzel bir kitap.Bayıldım .

İLKNUR İLÇİN İLKER 
04 Eki 16:49, Kitabı okudu, 5 günde, 9/10 puan

Kitapta kısa kısa şehir efsanelerinden bahsetmiş.Benim gibi korku, gerilim türünden hoşlanıyorsanız kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum. kesinlikle mükemmel diyebilirim :)))

Kitaptan 1 Alıntı

Berna Fidan 
 20 Eyl 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 10/10 puan

"Annem diyorum, sabah erkenden birlikte geldiğim kadın, odasında yok da..."
"Ama matmazel, siz sabah otele yalnız geldiniz..."

Baba, Dışarıda Bir Melek Var!, Fikret Topallı (Sayfa 26)Baba, Dışarıda Bir Melek Var!, Fikret Topallı (Sayfa 26)