Babamın Gözleri Kedi Gözleri

7,6/10  (5 Oy) · 
18 okunma  · 
4 beğeni  · 
546 gösterim
Bugün annem, ilk kez, ben sormadan, babamdan söz etti. Doğum günümden konuşuyorduk. İki gün sonra doğum günüm. Annem, babamın da doğum günüme gelebileceğinden üstü kapalı söz etti. Nereden biliyor? Demek benden gizli görüşüyorlar. Ben de annemden gizli, babamla mektuplaşıyorum. Ama üçümüz bir araya gelemiyoruz. Tuhaf bir bilmece. Babam doğum günüme gelirse sevinçten çıldırırım. Boynuna sarılır, asla gitmesine izin vermem.

Babamın Gözleri Kedi Gözleri, ilkokula giden bir kız çocuğunun günlüğünden oluşan bir roman. Bir gün yeni bir eve taşınırlar. Küçük kız, her gün, o çok sevdiği babasının eve gelmesini bekler. Baba gelmez. Çünkü, anneyle araları açılmıştır. Yine de babasıyla küçük kız arasında küçük haberleşmeler, kısa mektuplaşmalar olur. Duygu dolu, sevgi dolu bir kitap. Sevim Ak, ülkemizde çocuk kitabı yazan en başarılı yazarlardan biri. Yazdığı birbirinden güzel kitapları ardı ardına yayınlayacağız. Bu kitabı resimleyen Behiç Ak da ülkemizin sayılı çizerlerinden. Üstelik de Sevim Ak'ın kardeşi. (Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  2000
 • Sayfa Sayısı:
  100
 • ISBN:
  2789009919930
 • Yayınevi:
  Can Çocuk Yayınları
 • Kitabın Türü:
Yağız Kağan TAŞYIKAN 
09 Haz 15:18, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

3. sınıflar için uygun bir kitap. Hikaye akıcı ve dili çok iyi. Bu kitabın beni en etkileyen yanı anne baba ayrılığını, boşanmayı ve çocuktaki psikolojik durumu hem veli hem de çocuk açısından yol göstererek anlatmış olması. Çocukların merakla okuyabilecekleri bir kitap. Bir büyük olarak ben bile merakla okudum. Bir çocuk kütüphanesinde bulunması gereken kitaplardan.