Bana Sırtını Dönme

7,1/10  (13 Oy) · 
81 okunma  · 
14 beğeni  · 
1.649 gösterim
Kimin sadık olduğuna, kimin olmadığına karar vermek imkânsızdır. Çünkü hiçbir ihanet asla birbirine benzemez.
Neden erkeğin sadakatsizliği ağızlarda sakız olmuşken, kadının sadakatsizliği bir sır gibi gizemini koruyor?
Peki kadınlar gerçekte ne istiyorlar? Aslında ne istediğini iyi biliyor da bunu anlamak istemeyen erkekler mi?

Adı ister Arzu olsun , ister Seda, her kadının ayrı bir öyküsünü bulacaksınız bu kitapta. Kadınları sorgulayan bir erkeğin bakış açısından gerçek kadın öyküleri okuyacaksınız. Aldatan ve aldatılan kadınların itirafları karşısında şaşıracak, bir erkeği elde edebilmek için sınırları aşanlara karşı öfkeleneceksiniz. "Erkekler mi saf, yoksa kadınlar mı şeytan?" sorusu takılacak aklınıza.

Sinan Akyüz, dalgalı bir denize benzettiği kadınların, erkekler tarafından neden anlaşılmadığının ipuçlarının veriyor bizlere..
"Masum görünen her kadını içinde bir şeytan gizli olabilir mi?"
Yoksa...
"Yalnızlık, kadın ve erkeğin yeni kaderi mi?"
Bu kitabı okurken, kendi hayatınızın hikâyesini dinleyeceksiniz.
(Tanıtım Yazısı'ndan)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2009
 • Sayfa Sayısı:
  265
 • ISBN:
  9789752975897
 • Yayınevi:
  Alfa Basım Yayım Dağıtım
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
12 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Veee Sinan Akyüz'den harika ve gerçekçi bir roman daha... Yazar, yine bütün ayrıntılarıyla karı-koca, erkek-kadın akıcı ve sade bir dille kaleme almayı tercih etmiş. Romanın sayfalarında ilerledikçe "çok doğru, ne kadar da doğru yazılanlar" demekten kendinizi alamıyorsunuz. Bir günde soluksuz okuyabileceğiniz bir roman. Sayfayı her çevirdiğimde büyük şaşkınlıklar yaşadım. Bu romanda herkes kendi hayatından kesitler bulacak. Yada yakın çevrenizdeki insanların hayatlarından... Kitabı okudukça yazılanlara ister istemez hak verdiğinizi göreceksiniz. Herkesin kütüphanesinde bulunması gereken başucu kitabı. Teşekkürler Sinan Akyüz...

Özge Uzun 
01 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Bir dizi kadının sadakatsizlik hikayesi anlatılıyor. hayatın nasıl olabileceğini anlatması bakımından güzel. Yine de okuyan insanların kitapta geçen ve gerçek hayatta karşılaşılabilecek bu tarz olaylar hakkında tek yönlü bir bakış açısıyla düşünmemesi gerekir diye düşünüyorum.

Sinem 
28 Tem 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Açıkçası kitabı okumaya başlarken daha farklı olacağını düşünmüştüm. Ama kitap beklediğimden daha çarpıcıydı. Her bölümde bir kadının itirafı ve düşünce şekliyle karşılaştık. Kitabın yazılışı betimlemesi ve kurgusu da güzeldi. Anlatılanlar bir erkeğin kafasında kuramayacağı kadar gerçekçi görünüyordu. Ama kadınların bu kadar keskin ve kararlı olması daha çok erkekleri aptal olarak görmesi, birini elde etmek için hileli yollara başvurması bana daha çok çarpık bir ahlakın ürünü gibi geldi. Ve kitapta hiçbir kadın masum değildir kadınlar şeytandır gibi polemiği de yersiz buldum. Kitabın iddiası arttırılmak için yazılmış sanırım. Kitabın kurgusu ve yazılışı iyi olsa da benim için hep bir yeri eksik kalacak romanın.

Balım Eda 
09 May 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · 8/10 puan

Kitap bölümlerden oluşuyor ve akıcı bir dille yazılmış.Bu sefer aldatan kadınlar..Aldatılanlar erkekler..Kadınların(bir kısmının en azından) ne kadar şeytan olduğunu açıkca okuyabilir ve ilişkilerinizde biraz tecrübe kazanabilirsiniz. Iyi okumalar..

M.Burak SOLAK 
02 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Kitabın her sayfasında ayrı bir şok yaşadım. Sayenizde çevremdeki insanlara bakış açım değişti ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem. Ayrıca harbidende çok safmışım. (eğer yazılanlar tamamen doğruysa) :)

Ayşen BÜLBÜL 
03 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yazarın okuduğum ilk kitabı. Diğer kitaplarını da okuyunca anladım ki yazar kadın erkek ilişkileri konusunda yazmaya özen gösteriyor. Gerçekçi ,ağızları açık bırakan bir kitap.

Kitaptan 1 Alıntı