Başka Şansın Yok

7,7/10  (9 Oy) · 
32 okunma  · 
4 beğeni  · 
690 gösterim
Harlan Coben, bir romanda aradığınız her şeyi, elinizden düşüremeyeceğiniz eseriyle sunuyor... Aralıksız süren duygusallık ve heyecanla bir solukta okunabilecek bir kitap.
- Francisco Chronicle-

İlk kurşun göğsüme saplandığında kızımı düşündüm...
Marc Seidman uyandığında, kendisini bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde, kafasında bandajlarla ve seruma bağlanmış olarak bulur. On iki gün öncesine kadar, eşi ve bebeğiyle, huzurlu bir çevrede, başarılı bir cerrah olarak hayat süren Marc, şimdi kim olduğu bilinmeyen bir saldırgan tarafından vurulmuş halde hastanede yatmaktadır. Karısı öldürülmüş ve altı aylık kızı Tara, ortadan kaybolmuştur. Hayatının tamamen mahvolduğunu düşünürken yeni bir ümit doğar. Bir fidye notu:

Gözümüz üzerinizde olacak.
Eğer yetkililerle temasa geçersen
kızını bir daha asla göremezsin.
Başka şansın yok.

Not ürperticidir, ama Marc'ın gözü yalnızca tek bir şeyi görür: Kızını kurtarmak için bir şans vardır artık. Polise veya FBI'a haber veremez. Kime güveneceğini bilememektedir ve yetkililer yeni bir şüpheliye gözlerini dikmişlerdir: Marc'a Düzenbazlığın, ölümcül sırların, karısının ve geçmişinin oluşturduğu bataklığa giderek daha da gömülen Marc, her ne pahasına olursa olsun Tara'yı eve getireceğine sarsılmaz biçimde inanır.
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9758486694
 • Orijinal Adı:
  No Second Chance
 • Çeviri:
  Hasan Yüksel
 • Yayınevi:
  Babıali Kültür Yayıncılığı
 • Kitabın Türü:
Tuncay YILDIRIM 
29 Mar 2015, Kitabı okudu, 1 günde, Beğendi, 9/10 puan

Harlan COBEN'in acemilik dönemi kitabı olmasına rağmen hayranı olduğum yazarın en iyi kitabı..
Merak, korku ve heyecan çok iyi harmanlanmış.

Coben'in bir bakıma acemilik dönemi romanı sayılan ama ilk romanı bile çok kaliteli olan bir yazarın acemilik dönemi romanı. Diğer seri dışı romanları kadar başarılı olmasa da ve diğer tüm romanları gibi kaçırılma veya kaybolma ile alakası olsa da son sayfasına kadar merak içinde okunan bir roman.