Beş Sevim Apartmanı - Rüya Tabirli Cinperi Yalanları

8,7/10  (23 Oy) · 
53 okunma  · 
22 beğeni  · 
919 gösterim
Pürtelaş Sokağı'nda kediler bir gün canhıraş feryatlarla ortalığı inlettiler. Pürtelaş Sokağı'ndaki Beş Sevim Apartmanı'nda tuhaf şeyler oluyordu. Beş pencereli, beş odalı, beş acayip insanın oturduğu Beş Sevim Apartmanı'nda perdelerin arkasında tuhaf şeyler olup bitiyordu. Cinler aleminden gelenler, periler aleminden gelenler, cinperi aleminden gelenler, orada beş garip hikaye yazdılar... yazdılar... yazdılar.

Pardon, altı hikaye yazdılar. Bir de Doktor Samimi ve onun günlüğü var.

Rüyada günlük görmek iyi bir kitap okuyacağınıza işarettir. Rüyada günlük görülse de görülmese de Beş Sevim Apartmanı'nı okumak iyiye işarettir, onu okuyanın gönül gözü açılır, peri kızları rüyasına girer.

Mine Söğüt ilk romanı Beş Sevim Apartmanı ile okuyanı cinperi alemine götürüyor, uzun bir masal dinletir gibi, anlatır gibi, gösterir gibi.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2012
 • Sayfa Sayısı:
  127
 • ISBN:
  9789750805486
 • Yayınevi:
  Yapı Kredi Yayınları
 • Kitabın Türü:
Pelin S. 
15 Eki 00:41, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Gerçekten kafa açan bir kitap. Okuduğum için çok memnun olduğum bir kitaptı. Öyle hayatlardan parçalar vardı ki "nasıl ya? inanmıyorum!" dedirten cinstendi. Naçizane tavsiyem eğer paranormal şeylere karşı korku duyuyorsanız gece okumayın. Bu korku ileri ise siz bilirsiniz ama hiç okumasanız daha iyi olur sanırım. Bunu söylememin sebebi çok korkunç hikayeler olmasından değil cinlerden korkanları etkileyeceğinden emin olduğum kısımlar olduğu içindir. Bayağı farklı bir kitap. Fırsatım olsa Mine Söğüt'den neden böyle bir kitap yazdığını dinlemek isterdim.

tuba artan onat 
21 Eki 2015, Kitabı okudu, 2 günde, Beğendi, 9/10 puan

Sana Gül Bahçesi Vadetmedim'den sonra en beğendiğim psikolojik roman oldu Beş Sevim Apartmanı. Beş Sevim ve Huriye Hanım'ın öyküsünü gözyaşlarıyla okudum. Hayalle gerçeğin bir birine karışmasına ve ne kadar farklı olabileceğine dair çarpıcı gerçeklerle yüzleştim. ve sonunda merak ettim, gerçekten o 5 kişi var oldular mı?

Hüseyin Düver 
16 Eyl 18:51, Kitabı okudu, 9 günde, Beğendi, 8/10 puan

Çok ilginç bir hikayeydi. Sadece hastaların gözünden anlatılan mistik hikayeler ayrı, gerçek hikayeleri ayrı güzeldi. Ama söylemeliyim bazı yerlerde rahatsız edici bir tonu oldu. Farklı bir deneyim için yazarın bu ilk kitabı onla tanışmak için benim adıma güzel bir seçim oldu.

elif dinç 
08 Nis 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Mine söğüt kalemini çok sevdiğim bir yazar kendine has tarzı var...deli kadın öyküleri kitabı kadar beğenmemiş olsam da öykü seven kitap dostlarına tavsiyemdir.

Okan Turan 
04 Oca 21:05, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

olduğuna inanmadığıniz bir şeyi yok edemezsiniz. Ama bir şeyin varlığını zedelemek istiyorsanız ona olan inancı yok ederek işe başlayabilirsiniz.'' Demiş mine söğüt.
Kitap da çoook altı cizilecek cümle var. Okuduğum ikinci mine söğüt kitabıydı ve tek kelime ile muhteşem. Tek soluk da okuyup bitirdim. Cin peri olaylarına merakım olduğu icin onun da etkisi büyük tabi

Aleyna Gerdan 
02 Ağu 22:21, Kitabı okudu, 9 günde, Beğendi, 10/10 puan

Okumaya başladığınız ilk hikayeyle birlikte gelen korkuyla birlikte hemen bitirme isteği uyandıran kitap. Uçuk ve bir o kadar paradoks içinde olan hikayelerle sanki kitabın içinde, Pürtelaş sokağında sıkışıp kalıyorsunuz. Bir yanınız deli gibi çıkmak isterken, diğer yanınız kalmak için can atıyor.

Kitaptan 17 Alıntı

sezen 
22 Eyl 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

“Belki mucizelere inanmak hasta ruhların en iyi ilacıdır; ama mucizelere kanmak kimi zaman ölümcül bir hastalıktır.”

Beş Sevim Apartmanı - Rüya Tabirli Cinperi Yalanları, Mine Söğüt (Sayfa 115)Beş Sevim Apartmanı - Rüya Tabirli Cinperi Yalanları, Mine Söğüt (Sayfa 115)

''Şeytanın en büyük silahı neydi?
İnsanları olmadığına inandırmak.
İnsanların en güçlü kalkanı neydi?
Şeytanın olmadığına inanmak..''

Beş Sevim Apartmanı - Rüya Tabirli Cinperi Yalanları, Mine SöğütBeş Sevim Apartmanı - Rüya Tabirli Cinperi Yalanları, Mine Söğüt
Çiğdem Aksoy 
05 Ara 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Bazı kullarına rüyalar aracılığıyla birtakım sırlar ilham eden yaratıcıya şükürler olsun...

Beş Sevim Apartmanı - Rüya Tabirli Cinperi Yalanları, Mine SöğütBeş Sevim Apartmanı - Rüya Tabirli Cinperi Yalanları, Mine Söğüt
Esengül Ersoy 
15 Eyl 20:14, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

"İstek mıknatıstır, başarıyı sorgusuz sualsiz kendine çeker... çeker... çeker..."

Beş Sevim Apartmanı - Rüya Tabirli Cinperi Yalanları, Mine Söğüt (Sayfa 90)Beş Sevim Apartmanı - Rüya Tabirli Cinperi Yalanları, Mine Söğüt (Sayfa 90)
2 /