Beyaz The Circle (Çember) Serisi 3

8,8/10  (18 Oy) · 
42 okunma  · 
12 beğeni  · 
696 gösterim
Beyaz Ölüme Direnen Aşkın Rengidir

Dünyaların birinde, hızla yayılan ölümcül bir virüs, bilimadamları ve hükümetlerin yoğun çabalarına rağmen, bütün canlıları yok etmek üzere. Diğer dünyadaysa yasak bir aşk, Çember olarak da bilinen direnişçilerin her an sonunu getirebilir.

Bu iki dünyanın arasındaki tek köprü olan Thomas, birini kurtarayım darken ikisini birden kaybedebileceğinin farkında. Şimdi yaklaşan kıyamet öncesi, onu bir girdap gibi içine çeken duygularından ve olaylardan sıyrılıp tarihi yeniden yazmanın bir yolunu bulmak zorunda.

iki dünyanın kaderi tek bir adamın elinde. Yaşam. Ölüm. Aşk. Hiçbir şey göründüğü gibi değil. YEŞiLdeki kaos, SiYAHtaki dehşet ve KIRMIZIdaki ihanetten sonra Çember görülmedik bir güçle karşı karşıya. Büyük Takipin son saatlerinde verilen bir karar her şeyi sonsuza kadar değiştirebilir.

"Eğer hâlâ Çembere girmediyseniz, renklerin gizemini bir başka ağızdan dinlemenin hiçbir anlamı olamaz. Orada olanları hiç kimse Ted Dekkerın kendi sözcüklerinden daha ihtişamlı yansıtamaz."
- Fantastic Fiction
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2011
 • Sayfa Sayısı:
  544
 • ISBN:
  9786055420390
 • Orijinal Adı:
  White
 • Çeviri:
  Mihriban Doğan
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ülkü Ciner 
29 Nis 22:26, Kitabı okudu, 4 günde, Beğendi, 9/10 puan

Fantastik türle macera, gizem ve şimdiki yaşamın harmanlanıp; okuyucuya sunulduğu, bir solukta okunan serinin, yine müthiş bir kitabını daha bitirdim.
'Yeşil' kitabından başlayanlar için son, 'Siyah' kitabından başlayanlar için üçüncü kitap olan 'Beyaz' da yine sürprizler sizleri bekliyor. Raison Türü yine dünyayı tehdit etmeye devam ediyor. Herşeyin düğümü yine Thomas da. O da bu düğümü çözmek için elinden geleni yapıyor.
Her kitabında bu kadar çok sayfası olan bir serinin, biraz ağır ilerleyeceğini düşünürdüm. Ya da bir yerlerde tıkanacağını veya kendini tekrar edeceğini. Fakat fazlasıyla yanıldığımı itiraf ediyorum. Serinin diğer kitaplarını incelerken de bahsettiğim gibi, bir olayın kurgusu haricinde seriyi çok beğendim. Ben 'Siyah' kitabından başladığımdan dolayı, çemberi tamamlamak için sıra da 'Yeşil' var. Uyarı üzerine fazla beklenti içine girmeden ona başlayacağım. Ne yalan söyleyeyim, yine de yazarın nasıl bağlayacağını çok merak ediyorum.

Esma Tezgi 
04 Ara 2015, Kitabı okudu, 4 günde, 9/10 puan

Kırmızı'dan sonra Beyaz seriye çok güzel geldi, Kırmızı'yı Siyah'tan çok sevmiştim, Beyaz ise Kırmızı'dan da çok sevdim. Kitabı bir çırpıda okudum, en azından vakit ayırabildiğim zamanlarda sıkılmadan ve kitaba dalarak okudum.

Serinin sona yaklaşması (aslında seriye Yeşil'den başlayanlar için son kitap oluyor) ve olayların büyümesiyle kitap daha da güzel ve zevkli olmuş. Kitap boyunca olaylar hiç durmadan yaşanıyor ve sürekli yeni bir gelişme oluyor.

Okuması zevkli ve güzel bir kitaptı, ben sevdim. Bu türü seviyorsanız seriye göz atmanızı öneririm.

Daha fazlası için; http://yorumatolyesi.blogspot.com/...er-kitap-yorumu.html

Yasmin 
19 Ağu 17:45, Kitabı okudu, 3 günde, Beğendi, 9/10 puan

Spoiler
Su ana kadar okudugum seriler arasinda en ilginci en guzeli diyebilirim istedigin kitaptan baslama olanagi sunmasi oldukca dikkat cekiyor zaten. Yesilden baslamis olmama ragmen yine bir suru soru isareti kaldi kafamda ama yinede kesinlikle okunmasi gereken bir seri. Herkese keyifli okumalar diliyorum...

Tuncay YILDIRIM 
04 Nis 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Film tadında anlatımı çok hoş bir bilim kurgu/fantastik ve macera romanı.Okurken olayları yaşıyorsun. çember serisinin son kitabı çok çok kaliteli.

Kitaptan 1 Alıntı