Beyaz Düşler Bride Quartet Serisi 1

6,4/10  (10 Oy) · 
45 okunma  · 
9 beğeni  · 
607 gösterim
Çocukluk yılları boyunca evlerinin arka bahçesinde sözüona düğünler düzenleyerek oyunlar oynayan dört arkadaş için çiçekler, fotoğraflar, tatlılar ve diğer tüm ayrıntıları yaşamlarının bir parçasının haline gelmiştir.

Çektiği fotoğraflar gelin dergilerinin kapaklarını süsleyen Mackensie Elliot, arkadaşları arasındaki adıyla Mac, hayatında çocukluğunda kendisinin yaşayamadığı mutlu anları fotoğraflarıyla ölümsüzleştirmeye adamıştır. İkinci evliliğini yapan babasını neredeyse hiç görmeyen, sürekli sevgili değiştiren annesiyle de sorunlar yaşayan sonunda mutluluktan umudu kesen Mac için her şey, önemli bir düğün görüşmesi öncesinde, müstakbel gelinin erkek kardeşiyle karşılaştığında değişecektir...
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9789944823661
 • Orijinal Adı:
  Vision In White
 • Çeviri:
  Derya Gezmiş
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ülkü Ciner 
 19 Kas 2015, Kitabı okudu, 3 günde, 7/10 puan

"Gelin" serisinin ilk kitabı olan "Beyaz Düşler" düğün organizasyon şirketi kuran ve hepsinin ayrı yeteneği olan 4 çocukluk arkadaşından, fotoğraf çekimi yapan Mac ve Üniversite Profesörü Carter aşkını anlatıyor. Fikir güzel, hikaye daha ilginç ve renkli anlatılabilirdi diye düşünüyorum.
Nora Roberts kitaplarını sorgusuz aldığım ve beğendim bir yazar. Çoğu zaman hayal kırıklığına uğratmaz beni. Bazı kitaplarında, bu kitabında da olduğu gibi acaba bir başkasına yazdırıp kendi imzasını mı atıyor diye düşünmeden edemiyorum. Sanki kitapları iki gruba ayrılıyor. 'Beyaz Düşler' kendi kalemini ve kurgu tarzını yansıtmayan sadece birazcık bulaştığı bir kitap olmuş. Serinin 2. kitabı da elimde, okuyalım bakalım o nasıl?

Hikayeyi çok zayıf buldum. Karakterlerin aşklarının ölçüsünü bilmiyorsunuz,ne zaman aşık olduklarını,nasıl veya neden aşık olduklarının hiçbirini bilmiyorsunuz. İyi anlatılmamış. Çok basit bir kurgu. Carter lise yıllarında da aşıkmış ama bunu atlamış,basit bir olaymış gibi sadece dillendirmişti. Mac açıklanamayan bir nedenden(yazar annesinden kaynaklandığını ortaya sürdü ama hikaye ile annesi bağdaşmıyor)kendisini aşka layık görmüyor. Arka kapakta arkadaşlıktan bahsediliyor fakat içerikte sadece birbirlerini dinliyorlar. Parker,Carter ile görüşmeye gideceğinde niye gitti ne konuştu ki diyorsunuz. Her şeye rağmen ben Emma'nın hikayesini merak ettiğim için 2.kitabını da okuyacağım. Bu kitabı okusanız da okumasanız da olur.

Kitaptan 10 Alıntı

Mac gözlerini kapattı ve içini çekti. Evet, arkadaşlık. Bir kadının her zaman güvenebileceği tek şey buydu.

Beyaz Düşler, Nora RobertsBeyaz Düşler, Nora Roberts

Sen güzelsin.
Kimse aksini söylemesin.
Ama...başka kimse de sana güzel olduğunu söylemesin.

Beyaz Düşler, Nora RobertsBeyaz Düşler, Nora Roberts

Aşk korkutucudur,bazen de geçicidir. Ama risklere ve sıkıntılara değer. Hatta acıya bile değer.

Beyaz Düşler, Nora RobertsBeyaz Düşler, Nora Roberts

Başka zaman olsa her şeyin huzur verici göründüğünü, renklerin ve hayatın kış uykusundan olduğunu düşünürdü. Ama şimdi, o anda, aklına gelen tek sözcük "yalnız" idi.

Beyaz Düşler, Nora RobertsBeyaz Düşler, Nora Roberts

Aşk sadece kitaplar ve şiirler için yaratılmış ulaşılması şekilsiz bir kavram değildir. Gerçektir, önemlidir ve gereklidir.

Beyaz Düşler, Nora RobertsBeyaz Düşler, Nora Roberts

+Hayır, kedileri severim. Hatta birkaç kez kedilerle evlendim.
-Bunu bilmiyordum. Yürümedi herhalde.

Beyaz Düşler, Nora RobertsBeyaz Düşler, Nora Roberts

Fazla ileri gidiyor, fazla hızlı düşünüyordu, farkındaydı. Ama elinde değildi. Delicesine duygular onu çok hızlı ve sert bir şekilde ele geçirmişti; şimdi aşka giden dik yoldan aşağıya son hızla yuvarlanıyordu.

Beyaz Düşler, Nora RobertsBeyaz Düşler, Nora Roberts

Tembel tembel, parmağını onun çenesinde gezdirdi.
"Buradaki şu küçük yara nasıl oldu?"
"Eskrim kazası."
"Sen eskrim mi yapıyorsun? Kaptan Jack Sparrow gibi?"
"Evet. Eminim Johhny Depp'i beğeniyorsundur."
"Hayattayım. Kadınım. Sonraki soruya geçelim."
"Her nesle hitap ediyor. Çok ilginç. Olgun kadınlar da öğrencim olan yeniyetme kızlar da onu çok çekici ve seksi buluyor."
"Önce onu gördüm. Ama şu anda çekici ve seksi başka bir adam bulmuş durumdayım. Eskrim kazazedesi," dedi Mac. Carter güldü.

Beyaz Düşler, Nora RobertsBeyaz Düşler, Nora Roberts