Beyaz Zakkum

7,2/10  (5 Oy) · 
30 okunma  · 
5 beğeni  · 
645 gösterim
Annelerle kızlar arasındaki ortak yönler ve uyuşmazlıkların, onların sevgi ve kimlik arayışlarının öyküsü olan BEYAZ ZAKKUM; genç bir kadının yaşadığı zorlu çocukluk ve ilk gençlik dönemini kusursuz bir dil, zengin bir ifadeyle anlatıyor.
Astrid'in, güzel, dikkafalı bir şair olan annesiyle ilişkisinde hem sevgi hem de tuhaf bir yalnızlık vardır. Ingrid, eski sevgilisini öldürüp ömür boyu hapse mahkûm olana kadar ikisi birbirlerinden hiç ayrılmazlar. Annesinin işlediği bu cinayetten sonra, Astrid, Los Angeles'ta koruyucu ailelerin yanına verilmiş binlerce çocuktan biridir artık. Bu yeni gerçeğe alışmak hiç kolay olmaz. Gittiği her ev kendi sınırları, kendi tehlikeleri olan başlı başına bir dünyadır. Yaşadığı her deneyim Astrid'in kendi değerini, kendi gücünü keşfetmesini, hayata karşı kendine özgü bir bakış açısı geliştirmesini kolaylaştıracaktır.
Astrid'in kimlik ve dünyada kendi ayaklarının üzerinde durabileceği bir yer arayışı, onu belleklerden silinmeyecek bir kitabın unutulmaz kahramanı kılıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2000
 • Sayfa Sayısı:
  445
 • ISBN:
  9789753312004
 • Çeviri:
  Meltem Erkmen
 • Yayınevi:
  Epsilon
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 3 Alıntı

Yalnızlık hep var. Buna alışmaya çalış. İçine ne kadar süzülürse, ruhunun alanını o kadar genişletir. Zeki ve duyarlı insan az bulunur bir şeydir, hatta onların sayıları tükendi diyebiliriz. Eğer seni anlayacak birilerini bulmayı beklersen, öldürücü bir hayal kırıklığına uğrarsın.

Beyaz Zakkum, Janet FitchBeyaz Zakkum, Janet Fitch
Bahar Acar 
09 Nis 16:55, Kitabı okudu, Puan vermedi

İçeride güveç ya da köfte kokusu gibi bir koku vardı; zamanın kokusu da böyle olmalıydı: katı ve besleyici...

Beyaz Zakkum, Janet Fitch (Epsilon Yayınları, 2000)Beyaz Zakkum, Janet Fitch (Epsilon Yayınları, 2000)