Bilinmeyen Hitler

9,0/10  (9 Oy) · 
20 okunma  · 
9 beğeni  · 
886 gösterim
Aytunç Altındal, Bilinmeyen Hitler'deki "yeni" belgeler, bulgular ve bilgilerin iktidara geldiği 1933 yılına kadar Hitler'in hayatından kesitler sunuyor. "Hitler'in bir iş kazası" olmadığını, Nazilere yolunu açan esrarengiz bir Okült Örgütle ilişkilerini, bu örgütün kurucu ve yöneticisinin hiç değinilmemiş yönlerini gün ışığına çıkarıyor. "Thule Gessellschaft" adıyla bilinen bu gizli örgütün kurucusu Baron Rudolf von Sebottendorff, çift taraflı bir casus ve aynı zamanda Bektaşi ve Masondu.

Tarihçilerden kendisini on yıllarca gizlemeyi başaran Hitler'in "yol göstericisi" ve "rakibi" olan Sebottendorff Türk vatandaşıydı ve Hitler'i iktidara getiren esrarengiz örgütü ilk kez İstanbul'da kurmuştu. Hitler'in hiç bilinmeyen bu yönünü Alman ve İsrailli araştırmacılar da ilk kez bu kitaptaki belgelerden öğrenmişlerdir.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2004
 • Sayfa Sayısı:
  327
 • ISBN:
  9786051066929
 • Yayınevi:
  Alfa Basım Yayım Dağıtım
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
19 Eyl 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Oldukça güzel bir araştırma eseri. Hitler'in soy ağacı üzerine yapılan araştırmalar, gizli Thule örgütü ve gelişimi, Nazi partisinin kuruluşu ve yaşanan olaylar gibi pek çok konuda ayrıntılı fikir ve bilgi edinmemizi sağlayan ciddi manada güzel bir kitap. İkinci dünya savaşını merak edenler için bulunmaz bir nimet.

Kitaptan 1 Alıntı

Halil İbrahim kapan 
05 Eki 2014, Kitabı okudu, Puan vermedi

“Bilinmeyen Hitler” alışılmadık bir kitaptır. Kendi alanında bir “ilk”tir. Adolf Hitler’e ve Nazizm’e yerleşik bakış açısında bir değişiklik yapıp yapamayacağını İleride göreceğiz.

Bilinmeyen Hitler, Aytunç AltındalBilinmeyen Hitler, Aytunç Altındal