Bir Aşk Serüveni

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
253 gösterim
Aşkı bütün boyutlarıyla anlatan bu roman, edebiyatımızda yepyeni bir anlayışın öncüsü olan gençlerin dünyasını ortaya koyar. Geleneksel değerlerle çağdaş hayatın dinamikleri yanında, değişenle değişmeyenlerin çatışması, bu romanın odağında yer alan bir aşk hikayesi çerçevesinde ele alınır.

Bu roman, çarpıcı bir aşk hikayesiyle birlikte, toplumumuzun son yıllarda geçirdiği değişimleri ve kimlik arayışlarını da ortaya koyar. Gençler aşk konusunda olduğu kadar, kültür ve inanç konularında da sahte çözümlerle her zaman karşı çıkmayı bilmişlerdir.

Şeyh Galib'in "özge bir maceradır bu" dediği, Tanpınar'ın da "Değişerek devam etmek, devam ederek değişmek" diye ifade ettiği bir hayatı yaşıyoruz. Mustafa Miyasoğlu nehir roman biçiminde yazdığı serüvene Pancur adlı hikayeyle başlamış romanlarıyla devam etmiştir.

Türk romanında kendine özgü bir yer edinen ve pek çok armağan kazanan Mustafa Miyasoğlu, Bir Aşk Serüveni ile ilk kez farklı bir aşk anlayışını ortaya koymuş, Doğu ve Batı kültürlerindeki ilahi aşk görüşlerine de yer vermiştir. Bu bakımdan benzersiz bir yeniliğin de öncüsü olan ve Türkiye Yazarlar Birliği tarafından "yılın romanı" Bir Aşk Serüveni, dili ve anlatımıyla bugünden edebiyatımızın klasikleri arasına girmiştir.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  294
 • ISBN:
  9789753389310
 • Yayınevi:
  Akçağ Yayınları
 • Kitabın Türü: