Bir Cadı Masalı

9,0/10  (2 Oy) · 
13 okunma  · 
2 beğeni  · 
893 gösterim
Özellikle bizimkine benzer kültürlerde, öfkenin dışavurulması konusunda kadın ve erkek açısından bir çifte standart söz konusudur. Erkeğin öfkesini dışavurması "erkekçe" bir davranış olarak hoşgörülür, kabul edilir ve neredeyse desteklenirken, kadın, "kadınsı"lığından kaybetmek, ayıplanmak, "cadı"lıkla suçlanmak korkularıyla yetiştirildiğinden, öfkesini bastırmaya koşullandırılır. Dışavurulmayan arzular, kızgınlıklar, düşünceler zamanla tahrip edici bir güce dönüşür, en olmadık yerde patlayarak, kişinin iç dünyasını olduğu kadar çevresiyle ilişkilerini de yıkar geçer.

Leyla Navaro, bu kitabında, kızgınlığın belirtilerine, içimizden gelen ve çevremizdekilerin gönderdiği işaretlere kulak vermenin önemini, kızgınlığımızı ifade etmenin yollarını ve bu tahripkar gücü nasıl olumlu bir enerjiye dönüştürebileceğini anlatıyor; yaşanmış örnek olaylardan yola çıkarak, ruhsal sağlığımızı korumanın ipuçlarını sunuyor.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  2007
 • Sayfa Sayısı:
  214
 • ISBN:
  9789751406897
 • Yayınevi:
  Remzi Kitabevi
 • Kitabın Türü:
senem reis 
19 saat önce, Kitabı okudu, 107 günde, Puan vermedi

Kitapta kızgınlığın nedenleri, sonuçları, toplum üzerindeki etkileri, kızgınlığın cinsel rollere göre dağılımı vs. anlatılıyor... Tekrar cümleleri fazla, ders kitabı okuyor hissine kapılacaksınız okumaya devam ederseniz de kesinlikle çok şey öğreneceksiniz