Bir Dilekle Başladı Her Şey Blossom Street Serisi 5

8,4/10  (84 Oy) · 
437 okunma  · 
82 beğeni  · 
2.048 gösterim
Dilekler, içtenlikle istenince gerçekleşen hayallerdir.

Hayata yeniden tutunmak için önünde yirmi dilek duruyordu... Kâğıda döktüğü yirmi hayal...

Acı çekmektense geleceğe umutla bakmasını sağlayacak yirmi ihtimal...

Artık bir sonraki güne güzel duygularla başlamak için hazırdı, çünkü gerçekleştirmesi gereken hayalleri vardı. Çünkü hayat her şeye rağmen yaşamaya değerdi....

Hayatınızda çok isteyip de gerçekleştiremediğiniz şeyler mi var?
O halde hemen kâğıdınızı kaleminizi alın ve dilek listenizi hazırlamaya başlayın...

"En katı yürekli okuyucular bile kendilerini bu umut dolu romandaki unutulmaz karakterler için gizlice gözyaşlarını silerken ve kendi dilek listelerini hazırlarken bulacaklar."
-Booklist-

"Konu özel, unutulmaz bir yer ve onurlu, güçlü karakterler yaratmaya geldiğinde kimse Debbie Macomber'dan daha iyi olamaz."
-BookPage-

"Macomber'ın kullandığı dil ve olumlu anlatımı sizi sevdiğiniz koltuğunuz kadar rahat ağırlıyor."
-Publishers Weekly-

"Debbie kalbini kâğıda işlemiş. Sonuç ise muhteşem!"
-RT Book Rewiews-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  465
 • ISBN:
  978-605-348-055-6
 • Orijinal Adı:
  Twenty Wishes
 • Çeviri:
  Ozan Aydın
 • Yayınevi:
  Martı Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
01 Eki 2015, Kitabı okudu, 15 günde, 5/10 puan

Bu kitapları çok popüler olduğu dönemde İndirimde aldım ve bazen kafamı yormayacak kitaplara ihtiyaç duyuyordum.Vakit öldürmek için aldığım, çok zaman paragraflarında hızla göz atarak gittiğim, yine bir bardak kahve doldurmanın yarım sayfada anlatıldığı, bir kazanın en az on kez hatırlatıldığı uzatılmak için çabalanmış bir kitap oldu.Ve ne yazık ki tüm bu sebeplerle her okuduğumda sıkılmamama imkan yok. Sanırım bu kitaplar hayata depresif bakan, biraz umutsuz, biraz mutsuz ve okumayı sevmeyen kadınlar için yazılmış. E ben onlardan biri olmayınca, kitap da pek hitap etmedi bana

Ceren Acer 
01 Haz 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Yazarın şuana kadar okuduğum romanları çok akıcı ve başarılıydı. Bütün kitaplarında kendimi kaybedip, zaman kavramını unutuyorum. Karakterler ve yaşadıkları umutsuzluklar beni derinden etkiledi. Bu yazarın kalemini bir ayrı seviyorum. Çünkü herhangi bir kusur bulamıyorum romanlarına. Henüz okumamış olup da, okumayı düşünenler hiç tereddüt etmeyip okusunlar. Kitabı biran bile elinizden bırakamayacaksınız eminim.

esra karakoyun 
01 Ara 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Kitapta insani heyecanlandiracak duzeyde olaylar yasanmiyor, hatta ilk basta kitaba devam etmekte bile cok zorlandim. Ayni zamanda kitaptaki kahramanlarin yaslarinin kendi bulundugum yas doneminden farkli olmasi da kitaba adapte olmami baslarda zorlastirdi. Ancak bir sure sonra bunlara ragmen kitabin beni duygusal anlamda icine cektigini gordum. Macera veya tutkulu bir anlatim bekleyenler icin duragan bir kitap olarak karsilanabilir. Yine de kitabi bitirdigimde bende hos duygular olusturdugunu soyleyebilirim.

Emine Acarer Sarı 
11 Ağu 2015, Kitabı okudu, 7/10 puan

Küçük Mucizeler Dükkanı ile başlayan serinin beşinci kitabı. Evet beş kitabı da bir solukta okuyabiliyorsunuz ama yazarın kendini tekrar ettiği de bir gerçek. Serinin diğer kitaplarında olduğu gibi burada da okuyucuya yaşama sevinci ve umut aşılanıyor. Kendinizi bir anda dilek defteri hazırlarken bulabilirsiniz. Keyifli okumalar...

Merve Akpınar 
03 Eyl 2015, Kitabı okudu, 5 günde, Beğendi, 10/10 puan

Yazarın okuduğum ilk kitabıydı. Bu yazarı gittiğim otelin kitaplığında keşfederek okudum ve diğer kitabını okurken öğrendim seri olduğunu. Şimdi tüm kitaplarını satın alıp baştan başlamayı düşünüyorum. Kitaba dönersek kesinlikle bayıldım! Yazarın dili, vermek istediklerini kısa güzel olaylarla anlatması harikaydı. Herkese tavsiye ederim zaten fiyatlarda çok uygun :)

Fatoş Çetiner 
25 Nis 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Umut dolu bir kitaptı. Okumaktan inanılmak keyif aldım. Karakterleri fazlasıyla benimsedim. Kısacası yazarın her kitabı gibi içinize işleyecek. Sadece diyorum artık o kadar tekrar etmese. Ama her şekilde de okumaktan asla vazgeçmeyeceğim bir yazar.

Blossom Sokağı serisinin beşinci kitabını da -geç de olsa- okuyabildim. Bunda da -üçüncü kitabında olduğu gibi- yeni karakterler yer alıyor. Kocasını kaybetmiş ve evlat hasreti çeken Anne Marie (kitapta bu karakterin üzerinde daha çok durulmuştu), eşlerini kazada kaybeden zengin Lillie-Barbie anne kızı vs. Tanıştığı kişilerle kurdukları birliktelikler de tesadüfler üzerine gerçekleşmişti, gerçi çok da uçuk sayılmaz. Yaşamda olası bir şey sonuçta. Romanın sonunda da herkesi mutlu sona bağlayıp bitirmiş. Fazla bir beklentiniz olmasın kitaptan, fakat akıcılığı da kötü değil. Ara kitap olarak okunabilir.

Nazan gercek 
26 Eki 14:24, Kitabı okudu, 2 günde, Beğendi, 10/10 puan

Hersey bir dilekle başlar anne Marie ve diğer dört kadın sevgililer günü dul arkadaşlarının 20 dilek yazmayı düşününce hayatımda yeni başlangıçlara atilacagindan kimsenin haberi yoktur

Ayşe Zengin 
14 Eyl 2015, Kitabı okudu, 31 günde, Beğendi, 9/10 puan

Yirmi tane dilek... Üstelik hepsi defalarca istenip yapılamamış, defalarca yazılıp silinmiş dilekler... Ama sonunda hepsi de gerçek oluyor... Dilek listesi yapmak iyi bir fikir...

Hilal 
05 Eyl 13:26, Kitabı okudu, 1 günde, Puan vermedi

Dilekler, içtenlikle istenince gerçekleşen hayallerdir...
Hayata yeniden tutunmak için önünde yirmi dilek duruyordu... Kâğıda döktüğü yirmi hayal...
Acı çekmektense geleceğe umutla bakmasını sağlayacak yirmi ihtimal...
Artık bir sonraki güne güzel duygularla başlamak için hazırdı, çünkü gerçekleştirmesi gereken hayalleri vardı. Çünkü hayat her şeye rağmen yaşamaya değerdi...

2 /

Kitaptan 11 Alıntı

Aysel 
26 Kas 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 7/10 puan

Gerçek seni özgürleştirir. Gerçeği öğrenene kadar korkularının ve şüphelerinin esiri olacaksın.

Bir Dilekle Başladı Her Şey, Debbie MacomberBir Dilekle Başladı Her Şey, Debbie Macomber
Berfun Berçin 
09 Mar 17:45, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Şansını denemeden neler olacağını bilemezsin.

Bir Dilekle Başladı Her Şey, Debbie Macomber (Sayfa 244 - Martı Yayınları)Bir Dilekle Başladı Her Şey, Debbie Macomber (Sayfa 244 - Martı Yayınları)
Berfun Berçin 
09 Mar 23:39, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Aşkın kapının ne zaman çalacağını bilemezsin.

Bir Dilekle Başladı Her Şey, Debbie Macomber (Sayfa 455 - Martı Yayınları)Bir Dilekle Başladı Her Şey, Debbie Macomber (Sayfa 455 - Martı Yayınları)
ecicekk 
02 May 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Galiba bazen bazı şeyleri istediğimizi kabullenmekten korkuyoruz. Bunu özellikle de yarattığımız imajla çakışacağı için yapıyoruz.

Bir Dilekle Başladı Her Şey, Debbie MacomberBir Dilekle Başladı Her Şey, Debbie Macomber
ecicekk 
21 Nis 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Hayatınızda çok isteyip de gerçekleştiremediğiniz şeyler mi var? O halde hemen kağıdınızı kaleminizi alın ve dilek listenizi hazırlamaya başlayın...

Bir Dilekle Başladı Her Şey, Debbie MacomberBir Dilekle Başladı Her Şey, Debbie Macomber
Berfun Berçin 
09 Mar 16:30, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Bazen kalp gerçekten de neyin iyi olduğunu bilir.

Bir Dilekle Başladı Her Şey, Debbie Macomber (Sayfa 136 - Martı Yayınları)Bir Dilekle Başladı Her Şey, Debbie Macomber (Sayfa 136 - Martı Yayınları)
Berfun Berçin 
 09 Mar 20:12, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

...Ömür boyu süren alışkanlıklar değiştirilebilir ve insan ailesiyle en beklenmedik anlarda kucaklaşabilirdi.

Bir Dilekle Başladı Her Şey, Debbie Macomber (Sayfa 355 - Martı Yayınları)Bir Dilekle Başladı Her Şey, Debbie Macomber (Sayfa 355 - Martı Yayınları)

Melissa'dan iki şey öğrenmişti; ömür boyu süren alışkanlıklar değiştirilebilir ve insan ailesiyle en beklemedik anlarda kucaklaşabilirdi.

Bir Dilekle Başladı Her Şey, Debbie Macomber (Sayfa 378)Bir Dilekle Başladı Her Şey, Debbie Macomber (Sayfa 378)
2 /